pilot

Artykuły - Pilot (314)

 • Jak wykorzystać stary telefon z Androidem

  Jak wykorzystać stary telefon z Androidem

  Zmieniłeś swój stary telefon na nowszy i nie masz pomysłu, co zrobić z zalegającym urządzeniem? Zawsze możesz przemienić go w kilka przydatnych urządzeń.
 • W razie konfliktu F-16 nas nie obronią? Dane pilotów łatwo dostępne w sieci

  W razie konfliktu F-16 nas nie obronią? Dane pilotów łatwo dostępne w sieci

  Dane osobowe pilotów samolotów F-16 można znaleźć w sieci. W razie konfliktu ich eliminacja uziemi maszyny - kluczowy element systemu obrony państwa. Miejsc podatnych na ataki asymetryczne jest znacznie więcej.
 • Coraz bliżej międzynarodowego strajku w Ryanairze. Przewoźnik... publikuje płace załogi

  Coraz bliżej międzynarodowego strajku w Ryanairze. Przewoźnik... publikuje płace załogi

  ​Związki zawodowe reprezentujące załogę Ryanair ogłosiły, że we wrześniu zorganizują "największy strajk w historii tej linii". Czy ich protest jest uzasadniony?
 • Zarobki pilotów - czy ich strajki są uzasadnione?

  Zarobki pilotów - czy ich strajki są uzasadnione?

  Irlandzkie linie lotnicze Ryanair walczą ze strajkami swoich pilotów i personelu pokładowego. Doprowadziło to do odwołania kilkuset lotów przewoźnika. Skutkiem strajków są straty finansowe oraz pogorszenie wizerunku firmy. Załogom lotniczym przeszkadza m.in. to, że podlegają irlandzkiemu, a nie lokalnemu prawu dotyczącemu wynagrodzeń.
 • Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  Strajk pilotów linii Ryanair obnażył wszystkie mankamenty zawodu pilota komunikacyjnego w jego obecnym wydaniu. W tanich liniach personel pokładowy musi zapłacić z własnej kieszeni nawet za szklankę wody podczas lotu.
 • LOT pilnie potrzebuje pilotów. Szuka ich na Bałkanach

  LOT pilnie potrzebuje pilotów. Szuka ich na Bałkanach

  Do końca 2019 r. PLL LOT planuje zatrudnić do 300 dodatkowych pilotów, do swoich baz operacyjnych w Warszawie i Budapeszcie. Jest to konieczne, w związku z planami zakupu nowych samolotów i rozszerzania siatki połączeń.
 • Ryanair rekrutuje. Ile zarobią piloci w Polsce?

  Ryanair rekrutuje. Ile zarobią piloci w Polsce?

  Ryanair ujawnił zarobki swoich pilotów, a irlandzki personel grozi dalszymi strajkami. Tymczasem część operacji została przeniesiona do Polski. Można ubiegać się o stanowiska pilotów i członków załogi.
 • Czy dwóch pilotów samolotów pasażerskich spotkało UFO?

  Czy dwóch pilotów samolotów pasażerskich spotkało UFO?

  Dwóch pilotów samolotów pasażerskich zauważyło w ubiegłym miesiącu tajemniczy, odbijający światło obiekt na wysokości ok. 12 000 m w południowej Arizonie. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nie wie, co z tym zrobić.
 • Piractwo w DVB-T jest możliwe

  Piractwo w DVB-T jest możliwe

  Czy możliwe jest piractwo w DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial, czyli standard telewizji cyfrowej)? Tak! Hiszpania jest „pełna pirackich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej". Pirackie kanały DVB-T są dystrybuowane bez żadnej kontroli na południu Hiszpanii. Aż 66 proc. wszystkich nadajników naziemnej telewizji cyfrowej w regionie Andaluzja to nielegalna, piracka emisja!
 • ​Icon A5: Bo sportowe fury to już przeżytek

  ​Icon A5: Bo sportowe fury to już przeżytek

  Jeszcze do niedawna faceci z czterdziestką na karku, sporą ilością "zielonych" na koncie i kryzysem wieku średniego pukającym do drzwi nie mieli wyboru. Musieli postawić na sportowy samochód. Teraz to się zmienia. Icon A5 to najlepsza rzecz jaką można kupić zamiast Ferrari.

Filmy - Pilot (13)

 • Pilot oświadczył się swojej dziewczynie. To była niespodzianka

  Te oświadczyny możemy uznać za udane! Pewien pilot postanowił wykorzystać swoje nietypowe umiejętności i oświadczyć się swojej dziewczynie... w przestworzach. W trakcie wydawałoby się zwyczajnego lotu zasymulował awarię silnika i wręczył siedzącej obok wybrance serca instrukcję, która krok po kroku, opisywała procedurę działania w kryzysowej sytuacji. Instrukcja jednak zawierała coś jeszcze. Dwa ostatnie punkty to już najważniejsze pytania w życiu zakochanych. Zobaczcie sami, jaki był finał!
 • Awaryjne wodowanie awionetki. Wszystko nagrał plażowicz

  Awionetka musiała awaryjnie lądować przy wybrzeżu Atlantyku w Ocean City w stanie Maryland. Jeden z turystów nagrał moment, gdy jednosilnikowy samolot wodował w niedużej odległości od plaży. Według doniesień lokalnych mediów, w samolocie wystąpiła usterka, a 23-letni pilot, który leciał z Reedville w Wirginii, nie zdołał dolecieć na lotnisko w Ocean City jak planował. Pilot został przebadany przez ratowników i zwolniony do domu. (STORYFUL/x-news)
 • Co się stanie jak wezmą dziecku pilot?

  Zabawną sytuacje nagrali rodzice tego dziecka. O co chodziło?
 • Powietrzne akrobacje zakończyły się w oceanie

  Kamerzysta chciał uchwycić ciekawe ujęcia samolotu akrobatycznego podczas pokazu. Zamiast tego, zobaczył jak pilot traci kontrolę nad maszyną i wpada wprost do oceanu. Na szczęście nic poważnego się nie stało mężczyźnie.