piloci

Artykuły - Piloci (181)

 • Osiem bliskich spotkań amerykańskich pilotów z UFO

  Osiem bliskich spotkań amerykańskich pilotów z UFO

  ​W ostatnich latach piloci Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych mieli do czynienia z dziwacznymi i niekiedy niepokojącymi przypadkami kontaktu z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Potwierdza to osiem niedawno opublikowanych raportów.
 • Linie lotnicze SAS odwołują prawie 600 lotów z powodu strajku

  Linie lotnicze SAS odwołują prawie 600 lotów z powodu strajku

  Władze skandynawskich linii lotniczych SAS ogłosiły w sobotę, że odwołują 587 zaplanowanych na niedzielę lotów w krajach Skandynawskich. Sobota jest drugim dniem strajku pilotów zatrudnionych przez tego przewoźnika.
 • PLL LOT: ponad tysiąc chętnych na pilotów naszych samolotów

  PLL LOT: ponad tysiąc chętnych na pilotów naszych samolotów

  Ponad tysiąc kandydatów z różnych stron świata zgłosiło się do ogłoszonego w czerwcu przez PLL LOT naboru na pilotów; 90 proc. zgłoszeń jest z Europy, ale są także z USA czy Nowej Zelandii - poinformowała w czwartek spółka. Przewoźnik potrzebuje 300 pilotów.
 • Zakończony spór o płace i emerytury w Lufthansie

  Zakończony spór o płace i emerytury w Lufthansie

  ​Lufthansa i związek zawodowy UFO, zrzeszający personel kabinowy największego niemieckiego przewoźnika lotniczego, przyjęły we wtorek propozycje rozjemcy Matthiasa Platzecka, kończąc trwający trzy lata spór zbiorowy o płace, warunki pracy i emerytury.
 • Laserowe wskaźniki nie uszkadzają wzroku pilotów

  Laserowe wskaźniki nie uszkadzają wzroku pilotów

  Nie ma dowodów, że lasery mogą oślepić pilotów zasiadających w kokpicie samolotów pasażerskich. Ale w krytycznych momentach ich chwilowe rozproszenie uwagi może okazać się katastrofalne dla pasażerów, wynika z danych opublikowanych w "British Journal of Ophthalmology".
 • W USAF brakuje pilotów

  W USAF brakuje pilotów

  Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych (USAF) brakuje pilotów. Oferta wojska przegrywa z ofertami linii lotniczych – czytamy na łamach serwisu Defence24.
 • Pobierali zasiłki pracując za granicą

  Pobierali zasiłki pracując za granicą

  Włoska Gwardia Finansowa postawiła zarzuty 36 pilotom linii lotniczych, którzy pobierając pobory z tytułu przymusowego urlopu lub braku pracy pracowali u przewoźników za granicą. Szacuje się, że oszukali skarb państwa na 7,5 miliona euro.
 • Amerykańscy piloci o Polsce

  "Żona mi w Stanach robi kopytki", "brakuje mi polskich jabłków" - mówią amerykańscy piloci, którzy niedawno odwiedzili Polskę, by podszkolić znajomość naszego języka w ramach programu "Longuage Enabled Airmen Program" (LEAP).
 • Chcesz podróżować dzisiaj i jutro - uważaj

  Chcesz podróżować dzisiaj i jutro - uważaj

  Pasażerowie niemieckiej linii lotniczej Lufthansa znowu muszą liczyć się z odwołanymi i opóźnionymi lotami. Dziś i jutro po raz kolejny strajkować będą piloci tej linii.
 • Emerytury kością niezgody. Piloci chcą strajkować

  Emerytury kością niezgody. Piloci chcą strajkować

  Nie ma zgody w sprawach płacowych - piloci z Lufthansy znowy grożą strajkiem, który równa się paraliżowi na europejskim niebie.

Filmy - Piloci (4)