piłkarski poker

Artykuły - Piłkarski poker (18)

 • Scena z parkingu zmieniła pogląd na futbol

  Scena z parkingu zmieniła pogląd na futbol

  Plac przed stadionem w Zabrzu to dla mnie najbardziej kultowy parking w Polsce. Nagrana tam scena ze słynnego filmu "Piłkarski poker" przeszła do historii polskiego kina i zrewolucjonizowała mój ówczesny pogląd na związki erotyzmu z futbolem
 • Koronawirus w piłce. "Afera lubelska": autor scenariusza poszukiwany

  Koronawirus w piłce. "Afera lubelska": autor scenariusza poszukiwany

  Nie opadł jeszcze bitewny kurz po aferze dotyczącej promocji do II ligi, z Motorem Lublin i Hutnikiem Kraków w rolach głównych. Wydawało się, że podobne historie możemy oglądać już tylko na taśmie VHS. Tymczasem… one dopiero wymagają sfilmowania.
 • Janusz Zaorski: Nie zmienia się zaprzęgu w trakcie przeprawy przez rzekę

  Janusz Zaorski: Nie zmienia się zaprzęgu w trakcie przeprawy przez rzekę

  - Ten, kto wywołuje wojnę, w ostateczności zawsze ją przegrywa. Zawsze. To się nie zmienia. Ale czy to chroni świat przed czymkolwiek? Nie. Bez przerwy są konflikty zbrojne, ktoś na kogoś napada, państwo na państwo i człowiek na człowieka - mówi w rozmowie z Interią Janusz Zaorski.
 • Janusz Zaorski: 30 lat od premiery "Piłkarski poker" jest wciąż aktualny

  Janusz Zaorski: 30 lat od premiery "Piłkarski poker" jest wciąż aktualny

  30 lat od premiery "Piłkarski poker" jest wciąż aktualny. Mimo upływu czasu nie do końca poradziliśmy sobie z pewnymi sprawami - uważa Janusz Zaorski, reżyser filmu "Piłkarski poker".
 • "Piłkarski poker": To już 25 lat

  "Piłkarski poker": To już 25 lat

  "Kocham piłkę" - tak brzmiał roboczy tytuł filmu, w którym Janusz Zaorski chciał pokazać kulisy sportu, ale nie tylko. "Miałem większe ambicje" - opowiada największy kibic wśród filmowców. W poniedziałek, 31 marca 2014 roku, mija 25 lat od premiery głośnego filmu "Piłkarski poker".
 • "Piłkarski poker": Premiera po latach

  "Piłkarski poker": Premiera po latach

  Cyfrowa premiera "Piłkarskiego pokera" w reżyserii Janusza Zaorskiego odbędzie się we wtorek, 10 grudnia, w warszawskim kinie Kultura. Na czerwonym dywanie pojawią się m.in Janusz Gajos - odtwórca roli sędziego Jana Laguny, Marian Opania - odtwórca roli Bola, Dariusz Szpakowski - odtwórca roli komentatora, Witold Adamek - autor zdjęć, Jan Purzycki - scenarzysta oraz Janusz Zaorski - reżyser.
 • Polskie kino poza boiskiem

  Polskie kino poza boiskiem

  Ten film powraca jak wspomnienie sukcesu jedenastki Górskiego na Wembley, jednak w kontekście zbliżającego się Euro niesłabnąca aktualność i żywotna kultowość "Piłkarskiego pokera" (1989) Janusza Zaorskiego wystawia niezbyt dobre świadectwo nie tylko polskiej piłce, lecz również rodzimej kinematografii.
 • Zaorski wraca do "Piłkarskiego pokera"

  Zaorski wraca do "Piłkarskiego pokera"

  Kolejnym filmem Janusza Zaorskiego będzie obraz "o tematyce piłkarskiej" - reżyser ujawnił w rozmowie z INTERIA.PL.
 • Jak "Piłkarski poker"?

  Jak "Piłkarski poker"?

  Dobiega końca najgłośniejszy proces w historii polskiej piłki nożnej. Jeden z głównych oskarżonych - Ryszard Forbrich ps. "Fryzjer" - napisze swoją biografię, która przeniesiona zostanie na duży ekran, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Władza w stanie rozkoszy

  Stary, to my teraz możemy wszystko... Taaakie numery! - woła w filmie "Piłkarski poker" niejaki Bolo Łącznik do głównego bohatera. Ten okrzyk cyklicznie rozbrzmiewa także w gabinetach, w których robi się polską politykę.