piłka nożna

Artykuły - Piłka nożna (1593)

 • Zdrowie psychiczne priorytetem. Szkocka piłka wdraża własny system

  Zdrowie psychiczne priorytetem. Szkocka piłka wdraża własny system

  Na trenerach spoczywa ogromny ciężar całego procesu szkoleniowego, a w przypadku niepowodzenia, stają się pierwszym celem do wymierzania krytyki. Szkocki Związek Piłki Nożnej chce zadbać o zdrowie psychicznej wśród trenerów. Uruchomiono specjalny program, który od 2021 roku ma stać się obowiązkowy.
 • Koronawirus. Pandemia może zniszczyć przewagę gospodarzy na piłkarskich boiskach

  Koronawirus. Pandemia może zniszczyć przewagę gospodarzy na piłkarskich boiskach

  Budzący się do życia sport funkcjonuje od teraz w zupełnie innej rzeczywistości. Na próżno szukać tłumnie wyrażanej radości, a miejsce spotykania się na piłkarskich trybunach, wciąż trwa proces izolacji, przełamują jedynie transmisje telewizyjne i internetowe. Według badań, mecze bez kibiców mogą znacznie wpływać na to, co dzieje się na boisku.
 • Piłka nożna. Oświadczenie LZPN w sprawie kontrowersyjnego awansu Motoru

  Piłka nożna. Oświadczenie LZPN w sprawie kontrowersyjnego awansu Motoru

  Decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej o przyznaniu awansu do II ligi Motorowi Lublin kosztem Hutnika Kraków podzieliła środowisko piłkarskie. LZPN wydał w tej sprawie obszerne oświadczenie, żądając m.in. od prezesa MZPN-u Ryszarda Niemca, by ten zaprzestał insynuacji podejrzeń korupcyjnych.
 • Piłkarskie Legendy Orłów. Bernard Blaut – dobry człowiek, świetny piłkarz

  Piłkarskie Legendy Orłów. Bernard Blaut – dobry człowiek, świetny piłkarz

  Strzelił najpiękniejszą bramkę w historii występów reprezentacji Polski na Stadionie Dziesięciolecia. Był nauczycielem, mentorem i przyjacielem Kazimierza Deyny. Wprowadzał go do drużyny Legii. Człowiek wielkiej klasy i kultury.
 • Były czeski bramkarz Radim Novak zmarł na raka trzustki

  Były czeski bramkarz Radim Novak zmarł na raka trzustki

  Smutne wieści napłynęły z Czech. W wieku zaledwie 42 lat zmarł bramkarz Radim Novak, były zawodnik klubów tamtejszej pierwszej i drugiej ligi.
 • KPMG: Gwałtowny spadek wartości rynkowej piłkarzy spowodowany pandemią

  KPMG: Gwałtowny spadek wartości rynkowej piłkarzy spowodowany pandemią

  Europejskie kluby piłkarskie odnotowują gwałtowny spadek wartości ich kluczowych zawodników w związku z kryzysem spowodowanym pandemią COVID-19. Jak pokazuje analiza Football Benchmark KPMG, łączna wartość wszystkich 4183 graczy w dziesięciu rozważanych ligach europejskich spadła o prawie 10 mld EUR, co oznacza spadek o 26,5 proc. od lutego br.
 • Premier League. "Nikt nie powinien narażać życia z powodu pieniędzy"

  Premier League. "Nikt nie powinien narażać życia z powodu pieniędzy"

  Powrót do normalności po kryzysie związanym z koronawirusem może swoje potrwać. Konkretne daty są tylko umownie przyjętymi terminami, które nie muszą wcale być tożsame ze starym porządkiem. Zdaniem eksperta ds. bezpieczeństwa piłki nożnej, Premier League nie może stawiać wartości pieniężnych ponad ludzkim życiem.
 • Bundesliga. Hotelowa kwarantanna kosztuje. Ceny zwalają z nóg

  Bundesliga. Hotelowa kwarantanna kosztuje. Ceny zwalają z nóg

  Bundesliga ma zostać "odmrożona" 16 maja. To wtedy piłkarze powrócą do rozgrywek, na co zezwolenie wydała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Wcześniej wszystkich zawodników obowiązuje jednak hotelowa kwarantanna. Ta, jak się okazuje, czasami kosztuje niczym prawdziwe luksusowe wakacje. W jednym z hoteli trzeba było zainstalować nawet nowy system WiFi, bo ten stary był powodem niezadowolenia wśród graczy.
 • 35 lat od wielkiej tragedii. Stadion Bradford City stanął w płomieniach. 56 osób spłonęło

  35 lat od wielkiej tragedii. Stadion Bradford City stanął w płomieniach. 56 osób spłonęło

  To był jeden z najtragiczniejszych dni w historii angielskiej piłki i sportu w tym kraju w ogóle. Kibicowska euforia radości przerodziła się w walkę o przetrwanie. 11 maja 1985 roku na stadionie, który okazał się pułapką, życie straciło 56 osób, a wiele zostało rannych.
 • Polonia Warszawa. Miliony od sponsora dla klubu

  Polonia Warszawa. Miliony od sponsora dla klubu

  10 milionów złotych - tyle chce zainwestować w najbliższych latach w Polonię Warszawa jej nowy właściciel i prezes Grégoire Nitot. Już w tej chwili wyłożył blisko 3 miliony złotych. "Czarne Koszule" występują obecnie w III lidze i grozi im spadek.

Filmy - Piłka nożna (417)