piknik

Artykuły - Piknik (57)

Filmy - Piknik (4)

 • Wyjrzeli za namiotu, a tam... olbrzym buszuje w zapasach

  Wczasowicze na jednym z pól kempingowych nie spodziewali się, że zamiast błogiego wypoczynku czeka ich solidny zastrzyk adrenaliny! Odwiedził ich bowiem ogromny niedźwiedź, skuszony pozostawionym na stole jedzeniem. Dogodne miejsce obserwacyjne mieli szczególnie ludzie, których zwierzak zaskoczył tuż obok ich namiotu. Zobaczcie!
 • XIII Małopolski Piknik Lotniczy (Cz.1)

  Na Krakowskim niebie zagościły niezwykłe samoloty i doskonali piloci. Podczas XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego zaprezentowali się mistrzowie akrobacji zarówno indywidualnej, jak i grupowej, a ich popisy uwieczniła nasza kamera.
 • XIII Małopolski Piknik Lotniczy (Cz.2)

  Pokazy organizowane w ramach XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego ściągnęły na historyczne lotnisko Rakowice-Czyżyny tysiące ludzi. Wśród najznakomitszych pilotów, którzy przybyli do Krakowa warto wyróżnić Łukasza Czepielę, Artura Kielaka oraz Jurgisa Kairysa.
 • Co przygotować na letnie przyjęcie dla dzieci?

  Wakacje oraz piękna pogoda sprzyjają organizowaniu imprez i pikników na świeżym powietrzu. Jeśli planujemy wakacyjne przyjęcie dla dzieci, warto zastanowić się nad przygotowaniem odpowiednich, zdrowych przekąsek, które nie tylko trafią w gust maluchów, ale również dostarczą im energii do letnich zabaw. Podczas letniego pikniku w parku lub przyjęcia w ogrodzie najlepiej sprawdzą się potrawy, które łatwo można podzielić na niewielkie porcje i wziąć do ręki. Dobrym rozwiązaniem na tę okazję będą desery na bazie mleka i produktów mlecznych, wzbogacone sezonowymi owocami np. truskawkami, malinami czy borówkami. Jak mówi dietetyk Dorota Osóbka, kremowych ciast, słonych przekąsek czy chipsów nie należy podawać dzieciom podczas letnich zabaw. Nadwaga i otyłość nie są zjawiskiem rzadkim wśród dzieci dlatego ważne jest uczenie zdrowych nawyków żywieniowych maluchów. Jak zatem zaskoczyć dzieci na przyjęciu? Naleśniki to bardzo proste w przygotowaniu danie, które uwielbiają właściwie wszyscy, łącznie z dziećmi. Dają wiele możliwości, zarówno pod względem przygotowania, jak i serwowania. Można je jeść na słodko i na słono. Na przyjęciu możemy do naleśników dodać owoce i polać je jogurtem. Dobrym rozwiązaniem będą również gofry, które są prawdziwą kwintesencją lata. Możemy przygotować je wcześniej w domu, a podczas przyjęcia podać z dodatkami w postaci świeżych owoców, musów, twarożków, jogurtów czy niewielkiej ilości bitej śmietany. Jako deser świetnie sprawdzi się budyń własnej produkcji.