pije

Artykuły - Pije (127)

 • Statystyczny dorosły Polak pije rocznie 99 litrów piwa

  Statystyczny dorosły Polak pije rocznie 99 litrów piwa

  Statystyczny dorosły Polak pije w ciągu roku około 99 litrów piwa. Z szacunków Związku "Browary Polskie" wynika, że w 2013 roku w porównaniu z rokiem wcześniejszym zanotowano spadki 2-2,5 proc. Jedną z najważniejszych przyczyn była pogoda - późne i zbyt gorące lato, drugą spadek optymizmu wśród klientów.
 • Sprawdzone sposoby na upały

  Sprawdzone sposoby na upały

  Lato często daje się we znaki, zwłaszcza osobom starszym.
 • "Pod Mocnym Aniołem": Będzie się... piło

  "Pod Mocnym Aniołem": Będzie się... piło

  Wierzę, że ten film poruszy i zaboli - mówi Wojtek Smarzowski, który kończy w Krakowie zdjęcia do swojej najnowszej produkcji "Pod Mocnym Aniołem". - Chciałbym, żeby doprowadził do jakiejś dyskusji, bo myślę, że każdy z nas z chorobą alkoholową miał do czynienia - dodaje.
 • Polacy piją więcej niż Rosjanie

  Polacy piją więcej niż Rosjanie

  Polska znalazła się na liście największych światowych odbiorców bordoskiego wina. Polacy piją go więcej niż Włosi, Szwedzi, Austriacy czy Rosjanie. Na tym nasze upodobanie do produkowanych w tym regionie win jednak się nie kończy.
 • Lucy w więzieniu, Kusy zacznie pić

  Lucy w więzieniu, Kusy zacznie pić

  Lucy (Ilona Ostrowska) przeżyje ciężkie chwile. Skuta kajdankami, trafi za kraty. Co zrobi Kusy (Paweł Królikowski)? Zacznie pić!
 • Twórcy "Piły" znów mordują

  Twórcy "Piły" znów mordują

  Tylko wizjoner może zostać geniuszem zbrodni! Twórcy cyklu "Piła", najpopularniejszej serii filmów grozy ostatniej dekady, powracają z najbardziej wstrząsającym dziełem w dotychczasowym dorobku.
 • Bronisław Cieślak: Zamiast wódkę pić

  Bronisław Cieślak: Zamiast wódkę pić

  Bronisław Cieślak, znany z legendarnego serialu "07 zgłoś się", wystąpił ostatnio w teledysku do piosenki Maryli Rodowicz. "Praca z Marylą nie jest mi obca. Znamy się od wielu lat" - wyznał niegdysiejszy porucznik Borewicz.
 • Grzeczna dotąd dziewczyna pije i ćpa

  Grzeczna dotąd dziewczyna pije i ćpa

  - Zgłupiałaś dziewczyno? - pytają ją na ulicy fani serialu "Na Wspólnej", oburzeni zachowaniem jej bohaterki. Młoda aktorka Marta Wierzbicka sama boi się, jak skończy się nałóg Oli...
 • Polacy piją mało i głównie piwo

  Polacy piją mało i głównie piwo

  Polak, który pije dużo i głównie wódkę to mit, który obalają kolejne badania. Z obserwacji firmy Diageo, producenta i dystrybutora napojów alkoholowych wynika, że najchętniej sięgamy po piwo i raczej nie mamy głowy do napojów wysokoprocentowych. - Ciekawą tendencję odnotowuje whisky, która jest najszybciej rosnącą kategorią - mówi Aneta Jóźwicka, dyrektor korporacyjny Diageo.
 • Piłeś? Zobacz, kiedy możesz prowadzić!

  Piłeś? Zobacz, kiedy możesz prowadzić!

  Większość wypadków spowodowanych przez kierowców bedących pod wpływem alkoholu ma miejsce w dni wolne od pracy.