pijany kierowca

Artykuły - Pijany kierowca (88)

 • Lubuskie: Pijany kierowca uciekał przed policją. Wiózł małe dzieci

  Lubuskie: Pijany kierowca uciekał przed policją. Wiózł małe dzieci

  Jak przekazała rzecznik policji w Nowej Soli Justyna Sęczkowska, 30-letni mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Kierowca uciekał przed funkcjonariuszami, wioząc w aucie dwoje dzieci pod opieką dwóch nietrzeźwych kobiet.
 • Lubelskie: Pijana prowadziła samochód. Obok siedział jej 11-letni syn

  Lubelskie: Pijana prowadziła samochód. Obok siedział jej 11-letni syn

  W miejscowości Skierbieszów (woj. lubelskie) policjanci zatrzymali 34-letnią mieszkankę Zamościa, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu - podaje "Dziennik Zachodni". Razem z nią podróżował jej 11-letni syn.
 • Kompletnie pijany podjechał... zapytać policjantów o drogę

  Kompletnie pijany podjechał... zapytać policjantów o drogę

  W ręce policjantów z mińskiej drogówki wpadł nietrzeźwy kierowca Renault, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie stało się to jednak podczas typowej policyjnej kontroli.
 • Powrót z Sylwestra samochodem - jak uniknąć kłopotów?

  Powrót z Sylwestra samochodem - jak uniknąć kłopotów?

  Zabawa sylwestrowa jest okazją, podczas której trudno nie napić się alkoholu. Z takiego założenia wychodzi też, niestety, wielu kierowców.
 • Sędzia prowadził po alkoholu? Trwa śledztwo

  Sędzia prowadził po alkoholu? Trwa śledztwo

  Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie został odsunięty od pełnienia obowiązków służbowych na czas trwania śledztwa.
 • Pijany kierowca z Warszawy usłyszał zarzuty

  Nawet do 12 lat więzienia grozi Andrzejowi S., który w nocy z piątku na sobotę spowodował wypadek na ul. Marszałkowskiej w Warszawie, zabijając dwie osoby.
 • Kierowcy mniej piją bo... wolą dopalacze!

  Kierowcy mniej piją bo... wolą dopalacze!

  Nowy, niepokojący trend wśród miłośników jazdy "na podwójnym gazie".
 • Kontrowersje wokół policyjnych kontroli trzeźwości

  Kontrowersje wokół policyjnych kontroli trzeźwości

  Kilka dni temu pojawiła się w mediach informacja o tym, iż Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra zdrowia w sprawie prewencyjnych badań trzeźwości kierujących. Rzecznik poddał w wątpliwość, czy badania te prowadzone są zgodnie z prawem i media natychmiast, chcąc przypodobać się publice, zaczęły zamieszczać sensacyjne newsy: „nie musisz poddawać się badaniom”, „badania trzeźwości nielegalne”, „możesz nie zgodzić się na kontrolę trzeźwości” itd.
 • Lublin: Pijany kierowca przyjechał na komisariat

  Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 45-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wczoraj rano mając w organizmie 1,5 promila alkoholu przyjechał na komisariat, by zgłosić uszkodzenie lusterka w oplu astrze. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz liczyć się musi z zarzutami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara do 2 lat więzienia - podaje lubelska policja.
 • Pijany wiózł dwie dziewczynki na dachu auta

  Pijany wiózł dwie dziewczynki na dachu auta

  Do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania miały go nakłonić... same dzieci.

Filmy - Pijany kierowca (7)

 • Wjechał samochodem na peron. Pijany kierowca trafił do aresztu

  28 kwietnia br. około godz. 7:00 pracownik ochrony dworca kolejowego Kraków Główny obsługujący monitoring zauważył, że drogą techniczno – pożarową, przecinającą torowiska dworca przejeżdża samochód wjeżdżając wprost pod odjeżdżający z peronu pierwszego pociąg. Tragedii na szczęście udało się uniknąć dzięki szybkiej reakcji maszynisty, który wyhamował skład. Kierowca opla wycofał pojazd i zaparkował na peronie piątym. Skierowani na miejsce pracownicy ochrony szybko namierzyli właściciela pojazdu, który błąkał się bez celu przy schodach prowadzących do tunelu dworca, a w jego samochodzie zauważyli puste butelki po alkoholu. Ujęty przez ochroniarzy kierowca został wylegitymowany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Okazało się, że to 29-latek z powiatu miechowskiego. Po chwili policjanci patrolujący rejon Komisariatu Policji II w Krakowie, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość kierowcy. Wynik badania wykazał, że prowadził on pojazd mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez krakowski sąd bowiem w przeszłości dopuścił się już przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, za co od połowy maja br. miał odbyć karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Mundurowi ujawnili także, że opel nie posiadał ważnych badań technicznych. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu II Policji, a pojazd przekazano osobie uprawnionej. 29-latek usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kolejowym, jednocześnie nie stosując się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i kierując w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8. Do czasu sądowego finału tej sprawy karnej, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu tymczasowego. Policjanci z miejscowego komisariatu prowadzą też sprawę br
 • Dachowanie i pożar samochodu. Świadek zdarzenia uratował nietrzeźwego kierowcę

  Świadek wypadku drogowego, do którego doszło w mieście Aurora w stanie Illinois, uratował życie pijanego kierowcy, który utknął w płonącym aucie. Na nagraniu z kamery zamontowanej w radiowozie widać, jak Jose Martinez odciąga poszkodowanego od samochodu. Gdy policjanci zjawili się na miejscu, jeden z nich natychmiast ruszył z pomocą bohaterskiemu świadkowi, a drugi sprawdzał, czy w pojeździe znajduje się ktoś jeszcze. Po stwierdzeniu, że w auto jest puste, przystąpili do gaszenia. 34-letni sprawca wypadku zostało oskarżony o serię wykroczeń drogowych, w tym jazdę po pijanemu. W wyniku zdarzenia mężczyzna został ranny. Odniósł liczne obrażenia oraz oparzenia. W oświadczeniu po wypadku policja z Aurory napisała, że: „Powiedzieć, że działania Jose były heroiczne i odważne, to za mało. Gdyby nie ruszył od razu do działania, kierowca by zginął". (STORYFUL/x-news)
 • Jechał pod wpływem alkoholu i uderzył w betonową barierę ochronną

  We wtorek (27 lutego) Deandre Lewis zarejestrował groźne zdarzenie drogowe w San Antonio w stanie Teksas. Jadący przed nim mężczyzna najechał na betonową barierę ochronną. Jak się okazało, prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Lewis natychmiast wysiadł ze swojego samochodu i powstrzymał mężczyznę od kontynuowania niebezpiecznej jazdy. - Człowieku nie pojedziesz dalej. Wysiadaj z samochodu. Jest kompletnie pijany. Dzwońcie po policję - mówił na nagranym przez siebie filmiku Lewis. (STORYFUL/x-news)
 • Pijany pirat drogowy pędził na oślep

  24-letni kierowca BMW gdzieś miał przepisy i bezpieczeństwo. Pijany wsiadł do auta i pędził drogami Kumbrii w północno-zachodniej Anglii. Na szczęście nieodpowiedzialnego i całkiem pijanego mężczyznę zauważył inny kierowca, który wezwał policję. I choć 24-letni pirat drogowy ignorował goniące go radiowozy, w końcu udało się go schwytać.