pierwszy dzień wiosny

Artykuły - Pierwszy dzień wiosny (7)

 • Bilet na Wisłę zwolni z kartkówki!

  Bilet na Wisłę zwolni z kartkówki!

  Już 20 marca Wisła Kraków zmierzy się na swoim stadionie w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Lechem Poznań. Spotkanie to zostanie rozegrane w przeddzień pierwszego dnia wiosny. Właśnie z tej okazji uczniowie i studenci, którzy pojawią się na meczu przy Reymonta 22 w najbliższy wtorek, następnego dnia będą zwolnieni z odpytywania w trakcie zajęć w szkole i na uczelni!
 • Jeśli wagary, to tylko z robotem

  Jeśli wagary, to tylko z robotem

  Dzieci z krakowskich szkół przywitały pierwszy Dzień Wiosny w towarzystwie robota FANUC Robotics grającego w kółko i krzyżyk.
 • RMF FM: Przeboje na wiosnę

  RMF FM: Przeboje na wiosnę

  We wtorek, 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, do sklepów trafi podwójna, składankowa płyta, firmowana przez radio RMF FM. Na albumie "RMF FM - Najlepsza muzyka na wiosnę" znalazło się w sumie 35 przebojów. Są wśród nich zarówno nagrania ostatnio dominujące na listach przebojów, a także nieco starsze, dobrze znane kompozycje.
 • Pierwszy dzień wiosny - czas na wagary!

  Dziś pierwszy pełny dzień wiosny. Tradycyjnie już ten dzień wszyscy uczniowie świętują na wagarach.
 • Nowa płyta Impellitteri 21 marca

  Nowa płyta Impellitteri 21 marca

  Znamy już wszystkie szczegóły dotyczące nowej płyty zespołu Impellitteri, którym od lat dowodzi amerykański wirtuoz gitary Chris Impellitteri. Album zatytułowany "System X" będzie mieć swoją premierę w pierwszy dzień wiosny, 21 marca. Jednak już wcześniej będzie można go zamówić na stronie internetowej muzyka.
 • Irlandia: Strajki nauczycielskie

  W pierwszy dzień wiosny uczniowie mają zapowiedziane, że nie mogą opuszczać szkoły, zupełnie odwrotna sytuacja panuje w Irlandii. Uczniowie ponad sześciuset szkół mają dziś wolne, gdyż nauczyciele, którzy domagają się trzydziestoprocentowej podwyżki płac, nie przyszli do pracy.
 • Pierwszy dzień wiosny w Łodzi - zamalowywanie antysemickich haseł

  Przed 40 laty w Afryce Południowej zamordowano 70 demonstrantów. Sześć lat później, ku czci tych tragicznych wydarzeń ONZ ustanowił 21 marca Międzynarodowym Dniem Walki z Rasizmem.