pierwszy dzień lata

Artykuły - Pierwszy dzień lata (4)

 • Pazura zrywa ze swym wizerunkiem

  Pazura zrywa ze swym wizerunkiem

  Cezary Pazura, Lesław Żurek i Jadwiga Gryn wystąpią w filmie "Pierwszy dzień lata" Krzysztofa Liwińskiego. Cezary Pazurą w filmie tym musiał odrzucić swoje aktorskie przyzwyczajenia i przyjął rolę zupełnie odmienną od dotychczasowych. Aktor znany przede wszystkim z repertuaru komediowego w "Pierwszym dniu lata" gra niezwykle oszczędnie i subtelnie.
 • Gdy upał doskwiera

  Gdy upał doskwiera

  Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?
 • Pierwszy dzień lata to ostatni dzwonek na założenie klimatyzacji w mieszkaniu

  Pierwszy dzień lata to ostatni dzwonek na założenie klimatyzacji w mieszkaniu

  Chcesz cieszyć się przyjemnym chłodem w mieszkaniu, gdy za oknem panować będzie ponad 30-stopniowy upał? To już ostatni moment, aby zdążyć uzyskać pozwolenie na montaż klimatyzacji przed nastaniem upałów. Niestety jak wynika z szacunków Home Broker nie zgodzi się na to blisko 30 proc. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Przyzwoitej jakości klimatyzator w dwupokojowym mieszkaniu to wydatek rzędu 6 tys. zł.
 • W dzień gorącego lata...

  W dzień gorącego lata...

  Pierwszy dzień lata to dla wszystkich z nas synonim początku wakacji. Nie inaczej myślą dystrybutorzy kinowi, którzy na najbliższy piątek przygotowali tylko trzy premiery. W związku z oficjalnym rozpoczęciem sezonu ogórkowego postanowiliśmy przypomnieć wam najlepsze wakacyjne filmy. Z "latem" w tytule.