InteriaTV - pierwsza praca

Filmy - Pierwsza praca (4)

 • Wprowadzono utrudnienia dla szukających pierwszej pracy

  Od przyszłego roku płaca minimalna nie będzie dotyczyć umów o pracę. Obejmie także umowy zlecania. To może uderzyć w osoby młode, szukające pierwszej pracy, zwłaszcza w najbiedniejszych regionach Polski Rozwiązania, które wprowadził rząd są szczególnie niekorzystne dla młodych osób z tych regionów, w których średnie wynagrodzenie jest najniższe. To nie tylko tzw. ściana wschodnia, ale także woj.kujawsko-pomorskie, mówi Rafał Trzeciakowski, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).
 • Mordasewicz krytycznie o pomyśle Komorowskiego

  Dofinansowanie zatrudnienia osób młodych nie zaowocuje powstaniem nowych miejsc pracy - tak zaprezentowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego program "Pierwsza praca" komentuje ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.
 • Mogą się przeprowadzić, żeby znaleźć pracę

  60-70 proc. młodych ludzi gtowych jest się przeprowadzić, by znaleźć lepszą pracę – wynika z przeprowadzonego przez firmę konsultingową Deloitte badania młodzieży z 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Młodzi nie wyobrażają sobie pracy bez wynagrodzenia powyżej średniej krajowej, a na stażu powyżej płacy minimalnej. - Niezmiennie utrzymuje się wysoka gotowość do relokacji i ta gotowość obejmuje zarówno relokację wewnątrz tego samego kraju, jak i zagranicę – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Łukasz Mlost, menedżer w dziale zasobów ludzkich Deloitte.
 • Jest praca - nie ma specjalistów

  Według badań Eurostatu 80 proc. absolwentów uczelni wyższych ma pracę. Pozostali w większości nie odpowiadają pracodawcom. Z badań ManpowerGroup wynika, że 37 proc. polskich przedsiębiorców ma problem ze znalezieniem kandydatów z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Profesor Jarosław Górniak, kierownik naukowy projektu Biznes Kapitału Ludzkiego i pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśnia, że uczelnie muszą nawiązać współpracę z biznesem. (Agencja Informacyjna Newseria)