Pieniny

Artykuły - Pieniny (10)

 • Pieniny: 8 największych atrakcji w Szczawnicy

  Pieniny: 8 największych atrakcji w Szczawnicy

  Szczawnica to 6-tysięczne uzdrowisko położone na granicy Pienin i Beskidu Sądeckiego w dolinie Grajcarka u jegu ujścia do Dunajca. Położona jest w głębokiej dolinie na zboczach Gorców i Pienin, okoliczne stoki pokryte są iglastymi i modrzewiowymi lasami. Po obu stronach górskiego wąwozu znajdują się obiekty sanatoryjne, domy wczasowe i pensjonaty. Nazwa miejscowości, "Szczawnica" pochodzi od kwaśnych wód zwanych przez górali szczawami.
 • Pieniny - najpiękniejsze polskie góry

  Pieniny - najpiękniejsze polskie góry

  Bajeczne widoki i kilometry tras o różnym stopniu trudności sprawiają, że Pieniny, choć niewielkie, nazywane są najpiękniejszymi polskimi górami. Położona w ich sercu Szczawnica urzeka uzdrowiskową architekturą oraz leczniczą mocą źródeł. Okolica przyciąga też zaskakującą ofertą dla wielbicieli muzyki. To idealne miejsce na weekend.
 • Prokuratura: Nie będzie śledztwa ws. strefy ochrony puchacza

  Prokuratura: Nie będzie śledztwa ws. strefy ochrony puchacza

  Nie będzie śledztwa ws. wyznaczenia w wąwozie Homole w Pieninach strefy ochrony puchacza Bubo bubo - poinformowała zastępca prokuratora rejonowego w Krakowie-Krowodrzy Małgorzata Lipska.
 • RMF24: Nie daj się zwieść pogodzie w górach

  RMF24: Nie daj się zwieść pogodzie w górach

  Mamy piękny weekend, szczególnie na południu Polski. Jednak ratownicy górscy przestrzegają, by nie dać się zwieść pięknemu słońcu. Wysoko w Tatrach warunki są już niemal zimowe.
 • Zmienna pogoda w Pieninach

  Zmienna pogoda w Pieninach

  Turyści, którzy wybierają się dziś w góry, powinni zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową. W ciągu dnia mogą pojawić się przelotne opady. Planujmy krótsze trasy. Teraz szybciej zapada zmrok - podkreśla Tomasz Zachwieja z podhalańskiego GOPR-u.
 • Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? Wyniki II edycji plebiscytu

  Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? Wyniki II edycji plebiscytu

  I znowu góry! Znamy już wyniki II edycji plebiscytu na najładniejszy zakątek w Polsce. Tym razem zdecydowaliście, że jeśli nie zatłoczone plaże Bałtyku, zadeptane Tatry i rozreklamowane już Mazury, to na pewno Bieszczady!
 • Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? Zagłosuj w plebiscycie

  Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? Zagłosuj w plebiscycie

  Jeśli nie zatłoczone plaże Bałtyku, zadeptane Tatry i i rozreklamowane już Mazury, to co? Przez ostatnie tygodnie prezentowaliśmy Wam mniej znane miejsca, które podczas wakacyjnych wędrówek okazały się dla nas prawdziwymi odkryciami. Teraz pora na Was - zapraszamy do udziału w plebiscycie!
 • Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? II edycja plebiscytu INTERIA.PL

  Jeśli nie Bałtyk i Tatry, to co? II edycja plebiscytu INTERIA.PL

  Jeśli nie zatłoczone plaże Bałtyku, zadeptane Tatry i rozreklamowane już Mazury, to co? Takie pytanie zadaliśmy wam w ubiegłym roku, rozpoczynając I edycję plebiscytu na mniej znane, ale bardzo urokliwe miejsca w Polsce, które dla wielu mogą okazać się prawdziwymi odkryciami. Zgodnie z obietnicą wracamy do prezentowania takich rejonów kraju. Spośród przedstawionych miejsc znów będziecie mogli wybrać to najładniejsze.
 • 50. Memoriał Wernerów w kajakarstwie górskim

  Blisko 140 osad z dziewięciu polskich i litewskich klubów wzięło udział w 50. Memoriale Wernerów w kajakarstwie górskim. Zawody zorganizowano z okazji 80-lecia szczawnickiego Klubu Sportowego Pieniny.
 • Bracia Brzezińscy wyróżnieni podczas zawodów o Puchar Pienin

  Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, wychowankowie KS Sokolica Krościenko, mistrzowie świata juniorów w kajakarstwie górskim w konkurencji dwójek kanadyjkowych, zostali wyróżnieni przez władze gminy i klubu. Nagrody wręczono podczas zawodów o Puchar Pienin.

Filmy - Pieniny (1)

 • Niezwykły dom w Pieninach

  Pasterska Chata nad Jeziorem Czorsztyńskim otrzymała nagrodę Red Dot. Mieszkają tam architekci Monika i Adam Bronikowscy. – Ten dom zaprojektowaliśmy z myślą o sobie, o rodzinie, o przyjaciołach – powiedziała Monika Bronikowska. Jaki jest widok z tarasu? (Dzień Dobry TVN/x-news)