pieniadze

Artykuły - Pieniadze (15)

 • Rynki boją się drugiej fali

  Rynki boją się drugiej fali

  Pojawia się coraz więcej informacji sugerujących, że druga fala pandemii może nadejść szybciej niż się tego obawiano (tj. na jesieni). Inwestorzy wracają do bezpiecznych przystani takich jak jen, frank i złoto.
 • Wielki reset na światowych walutach

  Wielki reset na światowych walutach

  Prognozy Saxo Banku na II kwartał 2020 r. - jesteśmy świadkami wielkiego resetu globalnej bańki długu. Rynek walutowy odczuł już pierwsze skutki tej sytuacji przejawiające się tradycyjnie awersją do ryzyka i równoważeniem licznych pozycji spekulacyjnych. Waluty rynków wschodzących poszły ostro w dół, a pomniejsze waluty państw G10 znalazły się pod presją.
 • Trump wpycha Europę w kryptowaluty. Dr Kwiecień: Dla Polski to mało realny scenariusz

  Trump wpycha Europę w kryptowaluty. Dr Kwiecień: Dla Polski to mało realny scenariusz

  Konflikt handlowy USA z Chinami może realnie wpłynąć na światowy rynek kryptowalut. Według różnych opinii, w Europie wzrośnie zainteresowanie bitcoinami. Do tych przewidywań odnosi się dr Przemysław Kwiecień. Jednak zdaniem głównego ekonomisty Domu Maklerskiego X-Trade Brokers, nie jest to realny scenariusz dla Polski.
 • Pieniędzy na dopłaty szybko nie zabraknie

  Pieniędzy na dopłaty szybko nie zabraknie

  Boisz się wyższego wkładu własnego od nowego roku, a może chcesz szybko kupić mieszkanie, żeby nie zabrakło pieniędzy w programie "Mieszkanie dla Młodych"? Nie spiesz się. Pieniędzy szybko nie zabraknie, a od stycznia banki wcale nie będą wymaga od kredytobiorców więcej gotówki.
 • Zmniejszył się wpływ kursu walutowego na inflację i tempo wzrostu PKB - raport NBP

  Zmniejszył się wpływ kursu walutowego na inflację i tempo wzrostu PKB - raport NBP

  Zdaniem analityków NBP, w ostatnich latach zmniejszył się wpływ kursu walutowego na inflację i tempo wzrostu gospodarczego.
 • Światem rządzi złoty pieniądz

  Światem rządzi złoty pieniądz

  Od wieków złoto stanowi uniwersalną walutę, nieuznającą granic państwowych, niezależną od systemów społeczno-ekonomicznych, władców oraz światopoglądów.
 • Technologia demokracji bezpośredniej

  Technologia demokracji bezpośredniej

  Z Lechem Wilczyńskim, twórcą narzędzia umożliwiającego dokonywanie płatności w Bitcoinach, o końcu monopoli, przyszłości i postępach w rozwoju technologii rozmawia Paweł Perka.
 • Po co mi konto? O korzyściach płynących z posiadania rachunków rozliczeniowych

  Po co mi konto? O korzyściach płynących z posiadania rachunków rozliczeniowych

  Takie pytanie zadaje sobie zapewne wielu Polaków Jak wynika bowiem z badań NBP, w 2012 roku niemal co czwarty z nas nie posiadał rachunku rozliczeniowego, a co trzeci nie miał karty bądź z niej nie korzystał. Czy takie produkty bankowe są więc nieprzydatne? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) wyjaśniają, jakie korzyści może przynieść zmiana tego nastawienia i regularne użytkowanie konta bankowego.
 • Waluty: Negatywne sygnały dla złotego

  Waluty: Negatywne sygnały dla złotego

  Negatywne nastawienie inwestorów do rynków wschodzących osłabiło w piątek złotego i polskie obligacje. O godz. 8.50 euro kosztowało 4,1840 a dolar 3,0560 zł, o 16.40 było to odpowiednio 4,1999 i 3,0687 zł.
 • Trzystu najbogatszych zwiększyło swoje fortuny

  Trzystu najbogatszych zwiększyło swoje fortuny

  Trzysta osób najbogatszych na świecie zwiększyło w minionym roku swe fortuny o 524 miliardy dolarów. Według Bloomberga, największej światowej agencji specjalizującej się w dostarczaniu informacji o rynkach finansowych, wynoszą one dziś 3,7 biliona dolarów.

Filmy - Pieniadze (1)

 • Frankowicze muszą poczekać do końca roku

  Czy kurs franka szwajcarskiego, który wzrósł z powodu Brexit może powrócić do poziomu 4 zł? To możliwe, ale dopiero przed końcem br. Wcześniej nastąpi gwałtowna wyprzedaż funta brytyjskiego, gdy dojdzie do zgłoszenia formalnego wniosku przez Wielką Brytanię o wystąpieniu z UE. - Totalna wyprzedaż będzie dotyczyła ryzykownych aktywów, także takich jak akcje - mówi w rozmowie z MarketNews24 ekspert XTB, Michał Stajniak. To dlatego szanse na wzmocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego, do poziomu 4 zł za franka, może się zdarzyć nie wcześniej niż pod koniec br.