pieniądze

Artykuły - Pieniądze (202)

 • Kryptoszaleństwo trwa w najlepsze

  Kryptoszaleństwo trwa w najlepsze

  Na rynku kryptowalut trwa zamieć, kurz jednak powinien opaść w ciągu kilku najbliższych tygodni - pisze piątkowy "Puls Biznesu".
 • Banknoty dłużej "żyją" w czasie pandemii

  Banknoty dłużej "żyją" w czasie pandemii

  W czasie trwania pandemii w Polsce banknoty pozostają coraz dłużej w obiegu - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.
 • Raków Częstochowa rozbił bank. Oto, ile zarobi za zdobycie Pucharu Polski

  Raków Częstochowa rozbił bank. Oto, ile zarobi za zdobycie Pucharu Polski

  Wygraną w Pucharze Polski klub Raków Częstochowa powiększył swój budżet o 15 procent. A prawdziwe profity czekają go dopiero w europejskich rozgrywkach.
 • Polska bez gotówki - czy jest się czego obawiać?

  Polska bez gotówki - czy jest się czego obawiać?

  Ponad połowa Polaków (58,7 proc.) sprzeciwia się zrezygnowaniu z gotówki w obiegu gospodarczym - wynika z badania firmy Tavex. Popularność kart płatniczych sprawia jednak, że coraz częściej pojawia się wizja o kraju pozbawionym gotówki. Czy jest się czego obawiać? Czy bezpowrotnie zmierzamy w stronę całkowitego jej wycofania?
 • Do banków nadal płyną miliardy. Nie na lokaty

  Do banków nadal płyną miliardy. Nie na lokaty

  Firmom trudno wypłacić ze swoich kont gotówkę. Coraz częściej myślą o funduszach.
 • Pieniądze w związku? Sprawdź, jak oszczędza prawdziwy skąpiec!

  Pieniądze w związku? Sprawdź, jak oszczędza prawdziwy skąpiec!

  „Miał postawić kolację, zamiast tego zabrał mnie do sklepu z garmażerką”. O najdziwniejszych sposobach na oszczędzanie pieniędzy przez mężczyzn opowiadają ich byłe partnerki.
 • Banki stanęły przed wielką niepewnością

  Banki stanęły przed wielką niepewnością

  Spadek zysku banków o prawie 44 proc. w 2020 roku w porównaniu z poprzednim nie zmniejsza niepewności co do tego, jaka będzie sytuacja sektora bankowego w tym roku. Być może banki będą mniej zarabiać już przez wiele następnych lat - zastanawia się Marcin Gadomski, wiceprezes Banku Pekao. I mówi, jakie są ryzyka, że tak być może.
 • Niemiecki sektor bankowy w szponach niskiej rentowności

  Niemiecki sektor bankowy w szponach niskiej rentowności

  Niemieckie banki cierpią z powodu niskiej rentowności i wysokich kosztów działania. Pandemia i związany z nią wzrost ryzyka kredytowego utrudni im odbudowę wartości i zmusi do przebudowy modeli biznesowych i dalszych cięć w zatrudnieniu.
 • Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Stare przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak naukowcy mają na ten temat nieco inne zdanie. Po raz kolejny przyjrzeli się popularnemu powiedzeniu i stwierdzili, że te dwie wartości są od siebie zależne. Wraz ze wzrostem pierwszej rośnie też druga.
 • Ekonomiści PKO BP: Mocno rośnie gotówka w obiegu

  Ekonomiści PKO BP: Mocno rośnie gotówka w obiegu

  Nadal mocno rośnie gotówka w obiegu - zwracają uwagę ekonomiści PKO BP w komentarzu do danych Narodowego Banku Polskiego. Zauważają, że z danych bankowych wynika, iż depozyty gospodarstw domowych po raz pierwszy w historii przekroczyły 1 bilion złotych.

Filmy - Pieniądze (105)