pieniądze

Artykuły - Pieniądze (197)

 • Do banków nadal płyną miliardy. Nie na lokaty

  Do banków nadal płyną miliardy. Nie na lokaty

  Firmom trudno wypłacić ze swoich kont gotówkę. Coraz częściej myślą o funduszach.
 • Pieniądze w związku? Sprawdź, jak oszczędza prawdziwy skąpiec!

  Pieniądze w związku? Sprawdź, jak oszczędza prawdziwy skąpiec!

  „Miał postawić kolację, zamiast tego zabrał mnie do sklepu z garmażerką”. O najdziwniejszych sposobach na oszczędzanie pieniędzy przez mężczyzn opowiadają ich byłe partnerki.
 • Banki stanęły przed wielką niepewnością

  Banki stanęły przed wielką niepewnością

  Spadek zysku banków o prawie 44 proc. w 2020 roku w porównaniu z poprzednim nie zmniejsza niepewności co do tego, jaka będzie sytuacja sektora bankowego w tym roku. Być może banki będą mniej zarabiać już przez wiele następnych lat - zastanawia się Marcin Gadomski, wiceprezes Banku Pekao. I mówi, jakie są ryzyka, że tak być może.
 • Niemiecki sektor bankowy w szponach niskiej rentowności

  Niemiecki sektor bankowy w szponach niskiej rentowności

  Niemieckie banki cierpią z powodu niskiej rentowności i wysokich kosztów działania. Pandemia i związany z nią wzrost ryzyka kredytowego utrudni im odbudowę wartości i zmusi do przebudowy modeli biznesowych i dalszych cięć w zatrudnieniu.
 • Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Naukowcy potwierdzają. Pieniądze szczęście… dają

  Stare przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak naukowcy mają na ten temat nieco inne zdanie. Po raz kolejny przyjrzeli się popularnemu powiedzeniu i stwierdzili, że te dwie wartości są od siebie zależne. Wraz ze wzrostem pierwszej rośnie też druga.
 • Ekonomiści PKO BP: Mocno rośnie gotówka w obiegu

  Ekonomiści PKO BP: Mocno rośnie gotówka w obiegu

  Nadal mocno rośnie gotówka w obiegu - zwracają uwagę ekonomiści PKO BP w komentarzu do danych Narodowego Banku Polskiego. Zauważają, że z danych bankowych wynika, iż depozyty gospodarstw domowych po raz pierwszy w historii przekroczyły 1 bilion złotych.
 • Rynek walutowy. Złoty traci do euro

  Rynek walutowy. Złoty traci do euro

  W środę po południu euro kosztowało już ok. 4,6 zł. - Złoty osłabia się do euro ze względu na czynnik lokalny, czyli wypowiedzi prezesa NBP i członków RPP. Kurs EUR/PLN, który jest najwyżej od blisko dwóch miesięcy, w czwartek również będzie zależał od działań NBP - ocenił analityk Banku Millennium, Mateusz Sutowicz.
 • Waluty wirtualne zmienią sposób otrzymywania wynagrodzeń?

  Waluty wirtualne zmienią sposób otrzymywania wynagrodzeń?

  Polski Instytut Ekonomiczny ocenia, że od przyszłego roku będą trwać wzmożone prace nad walutami wirtualnymi, które zaoferują banki centralne. Analitycy uważają, że może to zmienić sposób otrzymywania wynagrodzeń. Część środków może być wypłacana w formie cyfrowej.
 • Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  "Pieniądze szczęścia nie dają" to złota myśl powtarzana od lat głównie przez tych, którzy ich nie mają. Chociaż trzeba przyznać, że z wielką fortuną wiąże się niejedna życiowa czy rodzinna tragedia. Amerykańscy naukowcy (a któż by inny) zauważyli jednak, że z biegiem lat ludzie coraz częściej wiążą poczucie szczęścia z tym, co i ile posiadają.
 • Samsung zaprezentował swoją kartę płatniczą

  Samsung zaprezentował swoją kartę płatniczą

  Koreański koncern już od pewnego czasu był zajęty opracowaniem własnej platformy służącej do zarządzania pieniędzmi, na urządzeniach mobilnych. Teraz, wreszcie wiemy coś więcej.

Filmy - Pieniądze (105)