pieniądze

Artykuły - Pieniądze (188)

 • Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  Mit o pieniądzach: Wygląda na to, że dają jednak szczęście

  "Pieniądze szczęścia nie dają" to złota myśl powtarzana od lat głównie przez tych, którzy ich nie mają. Chociaż trzeba przyznać, że z wielką fortuną wiąże się niejedna życiowa czy rodzinna tragedia. Amerykańscy naukowcy (a któż by inny) zauważyli jednak, że z biegiem lat ludzie coraz częściej wiążą poczucie szczęścia z tym, co i ile posiadają.
 • Samsung zaprezentował swoją kartę płatniczą

  Samsung zaprezentował swoją kartę płatniczą

  Koreański koncern już od pewnego czasu był zajęty opracowaniem własnej platformy służącej do zarządzania pieniędzmi, na urządzeniach mobilnych. Teraz, wreszcie wiemy coś więcej.
 • Cały świat skupiony na ropie

  Cały świat skupiony na ropie

  Rynki finansowe pozostają mocno niespokojne. Jest to obecnie powiązane głównie z sytuacją na rynku ropy naftowej.
 • NBP apeluje o powszechne akceptowanie gotówki!

  NBP apeluje o powszechne akceptowanie gotówki!

  Narodowy Bank Polski zaapelował o przestrzeganie prawa i powszechne akceptowanie gotówki. Jak podkreślił NBP, z niepokojem obserwuje działania niektórych podmiotów rynkowych, mające na celu bezprawne zniechęcenie przedsiębiorców do akceptowania gotówki.
 • Jak wziąć pożyczkę szybko i bezpiecznie?

  Jak wziąć pożyczkę szybko i bezpiecznie?

  Dla nikogo nie będzie niespodzianką, że szybkość otrzymania pieniędzy, na jaką pozwala skorzystanie z oferty pozabankowych firm pożyczkowych, jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wzrostu popularności tego rozwiązania. W kryzysowej sytuacji, kiedy dodatkowe środki potrzebne są nam możliwie jak najszybciej, wybór chwilówki jest po prostu wygodniejszy, niż poświęcanie czasu na załatwianie formalności w banku.
 • Papież przestrzega przed przywiązaniem do pieniędzy

  Papież przestrzega przed przywiązaniem do pieniędzy

  Papież Franciszek powiedział w piątek, że "kiedy biskup odrywa się od ludu Bożego, kończy w atmosferze ideologii, które nie mają nic wspólnego z posługą". Podczas mszy w kaplicy Domu Świętej Marty przestrzegał też przed przywiązaniem do pieniędzy.
 • Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  42 proc. Polaków czasami nie starcza pieniędzy do kolejnej wypłaty - wynika z badania Finansowy Barometr ING. To nie najgorszy wynik: średni odsetek w innych badanych krajach Europy jest wyższy. Co zatem robimy, gdy widzimy, że zaczyna nam nie starczać pieniędzy? Najczęściej wcale nie biegniemy od razu po pożyczkę. Zwykle (78 proc. badanych) po prostu ograniczamy wydatki.
 • Jak wziąć dobrą pożyczkę gotówkową?

  Jak wziąć dobrą pożyczkę gotówkową?

  Pożyczka gotówkowa to nierzadko potrzebny zastrzyk środków finansowych. Te przeznaczane są na spłatę zaległych zobowiązań, wyprawkę szkolną, wakacje, remont albo nowy samochód. Bez względu na cel zaciągania kredytu czy też pożyczki, warto poznać cechy ofert, które są dla nas najkorzystniejsze.
 • ​Te znaki zodiaku mają największe szanse na bogactwo

  ​Te znaki zodiaku mają największe szanse na bogactwo

  Od czego zależy nasza sytuacja finansowa? Od wykształcenia, wykonywanego zawodu, naszej pracowitości i przedsiębiorczości - na pewno każda z tych rzeczy ma ogromne znaczenie. Spory wpływ na tę kwestię mają też gwiazdy. Nasz znak zodiaku wiele mówi o naszym stosunku do pieniędzy, oszczędzania i dóbr materialnych. Oto 5 znaków zodiaków, które mają największe astrologiczne predyspozycje do zgromadzenia dużego majątku.
 • Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.

Filmy - Pieniądze (131)

 • Polacy nie potrafią rozmawiać o pieniądzach. Dlaczego?

  Według najnowszych badań 37% ankietowanych okłamało swoją rodzinę na temat wysokości pensji, 41% nie czuje się komfortowo, podając rodzinie kwotę swojej wypłaty, 30% przyznało się, że okłamuje partnerów w kwestii zarobków, 50% respondentów przyznało, że rozmowa z przyjaciółmi o długach nie byłaby dla nich komfortowa. Dlaczego temat pieniędzy to temat tabu? Jak rozmawiać o finansach? O tym dyskutowali: psycholog społeczny dr Konrad Maj oraz trener biznesu i antropolog Maciej Żylewicz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Przemoc ekonomiczna w związku. Jak się uchronić przed uzależnieniem finansowym od partnera?

  Przemoc domowa może przybierać różne formy. Jedną z nich jest przemoc ekonomiczna, która uzależnia partnerów finansowo i utrudnia odejście od oprawcy. Jak dochodzi do przemocy finansowej w związku? Jak się uchronić przed uzależnieniem finansowym od partnera? W studiu „Dzień Dobry TVN” na ten temat rozmawiały Monika Dreger, psycholog i mediator rodzinny oraz Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska stowarzyszenia wspierającego kobiety. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Każdego dnia próbowano na cudze nazwiska ukraść milion złotych

  W II kwartale 2019 r. do systemu dodano informacje o 40 543 szt. skradzionych dokumentów tożsamości. Statystycznie do bazy trafiało codziennie 445 dokumentów. Co 3 minuty nowy dokument. To drugi najlepszy kwartał w całej historii raportu infoDOK.
 • Ile włożyć do koperty dla nowożeńców? Irena Kamińska-Radomska i Anna Dec obalają mity

  To, jaką kwotę wypada dać parze młodej na nową drogę życia, przysparza gościom niemały problem. Przyjęło się, że z kopert powinien zwrócić się koszt organizacji wesela. Czym kierować się, planując prezent dla nowożeńców? Czy zawsze musi to być koperta? I czy należy ją podpisywać? O tym opowiedziały w studiu „Dzień Dobry Wakacje” dziennikarka Anna Dec i trener i konsultant etykiety biznesu i protokołu dyplomatycznego dr Irena Kamińska-Radomska. (Dzień Dobry TVN/x-news)