pieniądze

Artykuły - Pieniądze (266)

 • Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  42 proc. Polaków czasami nie starcza pieniędzy do kolejnej wypłaty - wynika z badania Finansowy Barometr ING. To nie najgorszy wynik: średni odsetek w innych badanych krajach Europy jest wyższy. Co zatem robimy, gdy widzimy, że zaczyna nam nie starczać pieniędzy? Najczęściej wcale nie biegniemy od razu po pożyczkę. Zwykle (78 proc. badanych) po prostu ograniczamy wydatki.
 • ​Te znaki zodiaku mają największe szanse na bogactwo

  ​Te znaki zodiaku mają największe szanse na bogactwo

  Od czego zależy nasza sytuacja finansowa? Od wykształcenia, wykonywanego zawodu, naszej pracowitości i przedsiębiorczości - na pewno każda z tych rzeczy ma ogromne znaczenie. Spory wpływ na tę kwestię mają też gwiazdy. Nasz znak zodiaku wiele mówi o naszym stosunku do pieniędzy, oszczędzania i dóbr materialnych. Oto 5 znaków zodiaków, które mają największe astrologiczne predyspozycje do zgromadzenia dużego majątku.
 • Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.
 • Komunijny skandal?

  Komunijny skandal?

  Pierwsza Komunia Święta powinna być przede wszystkim czasem duchowych przeżyć. Tradycją jest dawanie przystępującym do niej dzieciom prezentów. Materialistyczny szał, w który wpadają niektórzy rodzice był już wielokrotnie potępiany. Gorzej, gdy takie podejście prezentują również osoby duchowne. Zamieszczone przez jedną z Internautek zdjęcie kartki z wytycznymi do Białego Tygodnia, wywołało prawdziwą burzę w sieci.
 • Pogoń za wirtualną walutą może być niebezpieczna

  Pogoń za wirtualną walutą może być niebezpieczna

  Pogoń za wirtualnymi walutami to prawdziwa "gorączka złota XXI wieku". Wartość rynku kryptowalut przekroczyła 750 miliardów dolarów, a zainteresowanie technologią i samym systemem wirtualnych walut nie słabnie. Wręcz przeciwnie - napędza cały przemysł nowoczesnych technologii.
 • Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty to chyba jedyna rzecz, która łączy obydwa światy - oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.
 • Pietraszkiewicz: Należy się zastanowić nad zakazem kryptowalut

  Pietraszkiewicz: Należy się zastanowić nad zakazem kryptowalut

  Gdyby okazało się, że sytuacja na rynku kryptowalut idzie w złym kierunku, należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem zakazu ich funkcjonowania - mówił we wtorek prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
 • Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

  Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

  Pożyczanie od rodziny lub znajomych to wciąż bardzo popularny sposób uzupełniania braków finansowych. W skali całego społeczeństwa odsetek osób korzystających z pożyczki w rodzinie wynosi 11,3 proc.
 • Pomyłka w przelewie. Odzyskanie pieniędzy będzie łatwiejsze

  Pomyłka w przelewie. Odzyskanie pieniędzy będzie łatwiejsze

  Prezydent złożył do Sejmu projekt ustawy, który ułatwia odzyskanie pieniędzy w przypadku pomylenia numeru konta w czasie przelewu. Projekt powstał przy współpracy z ekspertami Rzecznika Finansowego.
 • Finanse w związku – konto wspólne czy osobne?

  Finanse w związku – konto wspólne czy osobne?

  Czy wiecie, że to właśnie pieniądze są najczęstszą przyczyną kryzysów w związku i rozstań par? Temat finansów jest nadal trudny, ale niestety należy go podejmować, by wypracować jeden schemat zarządzania domowym budżetem. Tylko w ten sposób udaje się uniknąć nieporozumień.

Filmy - Pieniądze (126)

 • Jak zostać milionerem?

  Robert Toru Kiyosaki to amerykański inwestor, biznesmen i autor wielu książek motywacyjnych. W studiu Dzień Dobry TVN i odpowiedział na jedno pytanie - jak zostać milionerem? – Potrzebna jest edukacja, ale nie taka, jak jest w szkole – powiedział. Jak się wzbogacić i gdzie szukać pieniędzy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy pieniądze Polaków są bezpieczne? Efekt paniki największym zagrożeniem

  Stress testy banków prowadzone są w laboratoryjnych warunkach. Trzeba zauważyć, że dotyczą tych banków, które mają dosyć komfortową sytuację – spora część pożyczek jest udzielana polskiemu rządowi. Stąd analizy te są pozytywne. Należy jednak pamiętać o sytuacjach życiowych nie do przewidzenia. Jeżeli dojdzie do wybuchu paniki, żaden system nie wytrzyma jego objawów.
 • Wisła Kraków, Stocznia Szczecin - potęgi, które upadną? Wideo

  Brak pieniędzy to wielki problem, o czym przekonało się już wiele klubów sportowych. Nad niektórymi drużynami od dłuższego czasu wisi widmo upadku z powodów finansowych. Czy w dzisiejszych czasach bez potężnego inwestora można osiągnąć sukces w sporcie?
 • Temu kotu do szczęścia potrzebne są tylko... pieniądze

  Ten kot zdecydowanie wie jak żyć. Jego właścicielka podzieliła się ze światem nagraniem, na którym słodko śpi, a za posłanie służą mu... 100-dolarowe banknoty. Chyba nie ma zamiaru się szybko budzić? (STORYFUL/x-news)