pieniądze

Artykuły - Pieniądze (261)

Filmy - Pieniądze (110)

 • Coraz więcej pieniędzy z Polski wysyłanych jest na Wschód

  Polska była uważana za rynek odbiorcy, czyli więcej przekazów pieniężnych było nadawanych do naszego kraju niż wysyłanych za granicę. Napływ migrantów zarobkowych, zwłaszcza z Ukrainy, spowodował systematyczny, dwucyfrowy wzrost wysyłek rok do roku. Rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi skłoniły Bank Pocztowy, Pocztę Polską i MoneyGram do uruchomienia wysyłek w 4,7 tys. placówkach pocztowych.
 • "Obecne prawo chroni złodziei". Partia Razem domaga się pełnej jawności po doniesieniach nt. przepisywania przez M. Morawieckiego majątku na żonę

  Partia Razem domaga się jawności majątkowej także w przypadku osób, które pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z najwyższymi urzędnikami państwowymi. To reakcja na doniesienia medialne o ukrawaniu przez premiera Morawieckiego majątku, który przepisywał na żonę. – To jest koronny dowód, że potrzebujemy zmiany ustawodawstwa antykorupcyjnego – stwierdził Adrian Zandberg z zarządu krajowego Razem. W ocenie Zandberga, można w Polsce z łatwością ukryć majątek podpisując umowę o rozdzielności małżeńskiej, a takie prawo chroni "złodziei, oszustów i nieuczciwych polityków". – To szokujące, że z tej luki prawnej skorzystał premier Rzeczpospolitej – uważa Zandberg. – Żona Morawieckiego prowadzi firmę Amicus, która zajmuje się komercyjnym wynajmem nieruchomości. Według mediów, posiada także lokale mieszkalne. Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości, w którym zasiadał Morawiecki, wprowadził rozwiązania prawne skrajnie niekorzystne dla lokatorów i skrajnie korzystne dla firm takich jak Amicus – mówił Zandberg, odnosząc się do ustawy związanej z programem Mieszkanie +. Daje ona prawo do eksmitowania lokatorów, którzy zalegają z opłatami więcej niż trzy miesiące. Rzecznik Praw Obywatelskich i organizacje lokatorskie apelowały do prezydenta, by nie podpisywał ustawy.
 • Trzeba jeszcze dłużej czekać na swoje pieniądze, to niebezpieczne dla biznesu

  Faktury w Polsce płacone są kontrahentom z dwumiesięcznym opóźnieniem. W porównaniu z badaniem sprzed roku udział długich przeterminowań wzrósł. Zaległości przekraczające datę wymagalności o 3 miesiące zgłosiło 28 proc. firm, gdy rok wcześniej 24 proc.
 • Bitcoin, czyli nie wszystko złoto, co się świeci

  - Bitcoin to taki elektroniczny pieniądz, który można robić na własnym komputerze - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Marcin Sawicki. - Wszyscy eksperci przestrzegają: nie bawcie się w bitcoiny, nie inwestujcie swoich emerytur - zaznaczył reporter. Jak działa ta waluta? Kim jest twórca bitcoinów? Sawicki spotkał się z człowiekiem, który na bitcoinach zrobił majątek. Ile udało mu się zainkasować? Jaki sprzęt jest do tego potrzebny? (Dzień Dobry TVN/x-news)