pieniądż

Artykuły - Pieniądż (5)

 • Największym wygranym będą Włochy

  Obrady zakończyły się dopiero we wtorek o świcie - pakiet wsparcia ma wynosić 750 mld EUR, ale wysokość bezzwrotnych pożyczek, czyli grantów ma wynieść 390 mld EUR (to kompromis wobec 500 mld EUR obiecywanych na początku, ale i też 350 mld EUR, czego podobno oczekiwała tzw. oszczędna czwórka). Największym beneficjentem pomocy będą Włochy.
 • Dolar na cenzurowanym

  Dolar na cenzurowanym

  Strategiczny wywiad gospodarczy organizowany na szczeblu korporacji lub przedsiębiorstwa, dostarczający informacji o charakterze strategicznym mających wpływ na dalekosiężne plany tych organizacji, uwzględniać musi nie tylko sytuację na rynku, notowania giełdowe czy działania konkurencji.
 • Pieniędzy na dopłaty szybko nie zabraknie

  Pieniędzy na dopłaty szybko nie zabraknie

  Boisz się wyższego wkładu własnego od nowego roku, a może chcesz szybko kupić mieszkanie, żeby nie zabrakło pieniędzy w programie "Mieszkanie dla Młodych"? Nie spiesz się. Pieniędzy szybko nie zabraknie, a od stycznia banki wcale nie będą wymaga od kredytobiorców więcej gotówki.
 • Waluty : Chiński juan zdobywa zaufanie

  Waluty : Chiński juan zdobywa zaufanie

  Gotowość do prowadzenia wymiany handlowej z chińskimi firmami w juanie może przynieść eksporterom istotną przewagę konkurencyjną - wynika z badania dotyczącego wykorzystania chińskiej waluty przez przedsiębiorstwa, przeprowadzonym przez firmę badawczą Nielsen na zlecenie banku HSBC.
 • Sondaż: Kiedy Polakom brakuje pieniędzy

  Sondaż: Kiedy Polakom brakuje pieniędzy

  Gdy potrzebny jest remont, psuje się sprzęt RTV i AGD albo posłuszeństwa odmawia samochód - w takich sytuacjach Polakom najczęściej brakuje gotówki i przydałaby się pożyczka z banku. Jak pokazują wyniki sondażu Deustche Bank PBC, pieniędzy brakuje nam też przed, jak i po urlopie, kiedy zbliżają się święta i początek roku szkolnego.