pieniądz

Artykuły - Pieniądz (90)

 • Waluty: Inwestorzy skupią się na działaniach NBP

  Waluty: Inwestorzy skupią się na działaniach NBP

  W czwartek kurs EUR/PLN będzie oscylować wokół 4,54 - spodziewają się ekonomiści. Ich zdaniem, należy spodziewać się utrzymania trendu spadkowego rentowności polskich SPW do końca tygodnia. Na rynku krajowym wydarzeniem będzie skup obligacji przez NBP.
 • NBP apeluje o powszechne akceptowanie gotówki!

  NBP apeluje o powszechne akceptowanie gotówki!

  Narodowy Bank Polski zaapelował o przestrzeganie prawa i powszechne akceptowanie gotówki. Jak podkreślił NBP, z niepokojem obserwuje działania niektórych podmiotów rynkowych, mające na celu bezprawne zniechęcenie przedsiębiorców do akceptowania gotówki.
 • NBP: Banknoty o nominale 500 zł w powszechnym obiegu

  NBP: Banknoty o nominale 500 zł w powszechnym obiegu

  Banknoty o nominalne 500 zł znajdują się w powszechnym obiegu i można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w Polsce - przypomina Narodowy Bank Polski.
 • NBP: Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków

  NBP: Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków

  Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków; gotówka do banków komercyjnych jest wydawana przez NBP na bieżąco, w całym kraju, bez żadnych opóźnień i ograniczeń - oświadczył bank centralny w piątkowym komunikacie.
 • Historia pieniądza od barteru po pieniądz elektroniczny

  Historia pieniądza od barteru po pieniądz elektroniczny

  Od handlu wymiennego, przez kruszce, monety, pieniądz papierowy, aż po ten plastikowy i elektroniczny - historia pieniądza, to jak zmieniała się jego forma na przestrzeni wieków, jest zapisem rozwoju cywilizacji.
 • XTB: Złoty powinien się umacniać?

  XTB: Złoty powinien się umacniać?

  Nowa propozycja Kancelarii Prezydenta dotycząca kredytów frankowych uspokoiła rynki finansowe. Złoty, który już w lipcu miał tendencję zwyżkową, w sierpniu umocnił się o ponad 10 gr. Zdaniem Michała Stajniaka, analityka X-Trade Brokers, polska waluta ma jeszcze przed sobą potencjał do dalszych wzrostów.
 • Fed może wstrząsnąć rynkami

  Fed może wstrząsnąć rynkami

  Sytuację na rynkach finansowych zdecydowanie zdominuje kończące się w środę posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej i podjęte na nim decyzje. Będą one miały istotny wpływ na to, co będzie się działo na giełdach oraz na notowania walut i obligacji.
 • Złoty nieco mocniejszy po konferencji PIS

  Złoty nieco mocniejszy po konferencji PIS

  Zapowiedź przekazania teki wicepremiera w nowym rządzie Mateuszowi Morawieckiemu, który jest obecnym prezesem banku BZ WBK zmniejsza ryzyko polityczne związane z nowym rządem. Mateusz Morawiecki ma objąć w nowym rządzie tekę ministra rozwoju, czyli specjalnego resortu który miałby jednocześnie koordynować politykę gospodarczą rządu.
 • Pieniędzy na dopłaty szybko nie zabraknie

  Pieniędzy na dopłaty szybko nie zabraknie

  Boisz się wyższego wkładu własnego od nowego roku, a może chcesz szybko kupić mieszkanie, żeby nie zabrakło pieniędzy w programie "Mieszkanie dla Młodych"? Nie spiesz się. Pieniędzy szybko nie zabraknie, a od stycznia banki wcale nie będą wymaga od kredytobiorców więcej gotówki.
 • Za tydzień losowanie największej loterii świata

  Za tydzień w Hiszpanii odbędzie się losowanie największej na świecie, słynnej Loterii Bożonarodzeniowej. Wśród jej uczestników zostanie rozlosowanych ponad 24 tysiące nagród pieniężnych. W sumie do wygrania są 2 mld 240 mln euro.

Filmy - Pieniądz (2)