pieniądz

Artykuły - Pieniądz (94)

 • ​Wyprzedaż dolara trwa w najlepsze

  ​Wyprzedaż dolara trwa w najlepsze

  Amerykańska waluta próbowała łapać oddech, ale uderzyły w nią kiepskie dane, podczas gdy mocniejsze dane z Europy ciągną w górę notowania euro. Dziś uwaga skupiona będzie na danych o zasiłkach, cały czas czekamy też na porozumienie ws. pakietu fiskalnego w USA.
 • Kursy walut: Dolar amerykański traci do wszystkiego

  Kursy walut: Dolar amerykański traci do wszystkiego

  ​Dolar traci do głównych walut, ryzykownych walut rynków wschodzących i surowców. Brak dalszej eskalacji sporu dyplomatycznego USA-Chiny oraz dowody spadku dziennej liczby przypadków zachorowań na wirusa w USA oferują trampolinę dla apetytu na ryzyko. W takim środowisku bezpieczny dolar jest zbędny.
 • mBank wycofuje się z apelacji przeciw frankowiczom

  mBank zdecydował się wycofać apelację w sprawie, dotyczącej odszkodowań dla 1247 klientów za zawyżone oprocentowanie rat kredytu we franku szwajcarskim - podał bank w komunikacie.
 • Rynki finansowe czekają co powie Fed

  Rynki finansowe czekają co powie Fed

  Na rynkach trwa oczekiwanie na komunikat amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która zapewne wykorzysta posiedzenie w tym tygodniu na przedstawienie różnych planów kredytowych, bez dalszego łagodzenia polityki monetarnej gospodarki USA.
 • Waluty: Inwestorzy skupią się na działaniach NBP

  Waluty: Inwestorzy skupią się na działaniach NBP

  W czwartek kurs EUR/PLN będzie oscylować wokół 4,54 - spodziewają się ekonomiści. Ich zdaniem, należy spodziewać się utrzymania trendu spadkowego rentowności polskich SPW do końca tygodnia. Na rynku krajowym wydarzeniem będzie skup obligacji przez NBP.
 • NBP apeluje o powszechne akceptowanie gotówki!

  NBP apeluje o powszechne akceptowanie gotówki!

  Narodowy Bank Polski zaapelował o przestrzeganie prawa i powszechne akceptowanie gotówki. Jak podkreślił NBP, z niepokojem obserwuje działania niektórych podmiotów rynkowych, mające na celu bezprawne zniechęcenie przedsiębiorców do akceptowania gotówki.
 • NBP: Banknoty o nominale 500 zł w powszechnym obiegu

  NBP: Banknoty o nominale 500 zł w powszechnym obiegu

  Banknoty o nominalne 500 zł znajdują się w powszechnym obiegu i można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w Polsce - przypomina Narodowy Bank Polski.
 • NBP: Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków

  NBP: Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków

  Gotówki wystarczy dla wszystkich klientów banków; gotówka do banków komercyjnych jest wydawana przez NBP na bieżąco, w całym kraju, bez żadnych opóźnień i ograniczeń - oświadczył bank centralny w piątkowym komunikacie.
 • Historia pieniądza od barteru po pieniądz elektroniczny

  Historia pieniądza od barteru po pieniądz elektroniczny

  Od handlu wymiennego, przez kruszce, monety, pieniądz papierowy, aż po ten plastikowy i elektroniczny - historia pieniądza, to jak zmieniała się jego forma na przestrzeni wieków, jest zapisem rozwoju cywilizacji.
 • XTB: Złoty powinien się umacniać?

  XTB: Złoty powinien się umacniać?

  Nowa propozycja Kancelarii Prezydenta dotycząca kredytów frankowych uspokoiła rynki finansowe. Złoty, który już w lipcu miał tendencję zwyżkową, w sierpniu umocnił się o ponad 10 gr. Zdaniem Michała Stajniaka, analityka X-Trade Brokers, polska waluta ma jeszcze przed sobą potencjał do dalszych wzrostów.

Filmy - Pieniądz (2)