pielgrzymki

Artykuły - Pielgrzymki (119)

Filmy - Pielgrzymki (3)

  • Pielgrzymki ruszyły na Jasną Górę na 100-lecie niepodległości

    "Z Maryją wolni”, te słowa prowadzą was w tym roku do Częstochowy – przypomniał pielgrzymom kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Z całej Polski idą pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś wierni wyruszyli m.in. w Warszawy i Krakowa. (TVN24/x-news)
  • Pielgrzymki szkodzą środowisku i ludziom?!

    "Wszędzie te śmieci i ludzkie odchody!" - denerwują się ekolodzy i mieszkańcy miejscowości położonych przy szlaku pielgrzymkowym, który biegnie przez niedostępne, górzyste rejony Kaszmiru do jednego z najświętszych miejsc hinduizmu - jaskini Armanath. Każdego lata przybywa tutaj kilkaset tysięcy pielgrzymów. Niestety - ta aktywność religijna zdaje się mieć także ujemne strony. Po przejściu każdej grupy pielgrzymkowej lokalna ludność zapada na choroby układu pokarmowego, związane z zanieczyszczeniem wody. Tłok w górach narusza również delikatną równowagę tutejszego ekosystemu i powoduje topnienie lodowców...
  • Pielgrzymki nadal w modzie

    TV BIZNES: Co roku na pielgrzymki udaje się około 7 milionów Polaków. Zdaniem ekspertów, tragedia we Francji nie wpłynie na zmniejszenie się ilości pielgrzymów, poprawi się jednak ich bezpieczeństwo w czasie podróży.