pielęgnacja skóry

Artykuły - Pielęgnacja skóry (118)

Filmy - Pielęgnacja skóry (7)

 • Zimą dochodzi często do uszkodzenia naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich kremów

  Kiedy skóra twarzy jest przesuszona, podrażniona, to znak, że wymaga kompleksowej regeneracji i użycia odpowiednich kosmetyków. Preparaty powinny być dobierane indywidualnie do rodzaju cery, najlepiej po konsultacji z dermatologiem. Pozwoli to uniknąć stosowania substancji, które zamiast pomóc, mogą zaszkodzić. Zimą nie należy też bać się używania kremów nawilżających – zawarta w nich woda po kilku minutach wyparowuje i nie podrażnia skóry na mrozie. – Zima jest szczególną porą roku, kiedy codzienna pielęgnacja skóry powinna wyglądać inaczej niż w pozostałych porach roku. Wynika to z niekorzystnych warunków zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Na dworze zimno, wiatr, śnieg są czynnikami, które mogą powodować uszkodzenie naturalnej hydrolipidowej bariery na powierzchni skóry. W pomieszczeniach z kolei centralne ogrzewanie powoduje wysuszenie powietrza i to też może uszkadzać tę barierę – mówi dr Agnieszka Czubak, dermatolog z Centrum Medycznego Falck.
 • Trądzik dorosłych należy leczyć. Jak dbać o skórę?

  Trądzik nie dotyczy tylko młodych. Z tym problemem boryka się coraz więcej osób, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Trądzik dorosłych to jednostka chorobowa, którą należy leczyć. Co robić i jakich zabiegów unikać, by nie zaostrzyć problemu? Skóra odnawia się nam średnio co 29 dni. Dlatego właśnie naturalne procesy należy wspomagać w domu. Do podstaw pielęgnacji należą: całkowite zmycie makijażu, złuszczenie i nawilżenie. O nawilżaniu nie można zapominać także przy skórze trądzikowej.
 • Jak dbać o urodę zimą? Oto sprawdzone sposoby gwiazd

  Sucha skóra, zmierzwione włosy, obowiązkowy szalik i czapka… Zima może tak wyglądać, ale nie musi! W Hollywood każda gwiazda wie, że nawet w mroźną, zimową pogodę można oszałamiać wyglądem. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić… Gwiazdy zdradzają również, do jakich makijażowych trendów spośród obowiązujących w tym sezonie mają zamiar się stosować.
 • Rozsądne opalanie służy zdrowiu i urodzie

  Dziewczyny lubią brąz, a gwiazdy nie są tutaj wyjątkiem! O zbawiennym wpływie opalenizny na urodę i samopoczucie, a także o właściwej pielęgnacji skóry latem, rozmawialiśmy m.in. z Omeną Mensah, Dorotą Williams i Tamarą Arciuch.