Film - Pięć Smaków

Artykuły - Pięć Smaków (30)

 • Festiwal Filmowy Pięć Smaków: Kino Hongkongu

  Festiwal Filmowy Pięć Smaków: Kino Hongkongu

  Blisko 40 filmów pełnometrażowych z Japonii, Tajlandii, Korei Południowej, Bhutanu i Wietnamu zobaczymy podczas 13. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, który odbędzie się w dniach 13-20 listopada w Warszawie. Gośćmi wydarzenia będą m.in. reżyserzy Noboru Iguchi i Fruit Chan.
 • Zakończył się 11. festiwal Pięć Smaków

  Zakończył się 11. festiwal Pięć Smaków

  Hongkoński "Czysty interes", wietnamski "KFC" oraz indonezyjska "Marlina: zbrodnia w czterech aktach" - to zwycięzcy 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Najlepsze filmy tegorocznej edycji ogłoszono w środę, 22 listopada, w Warszawie.
 • ​Rozpoczyna się 11. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

  ​Rozpoczyna się 11. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

  Projekcja "Nadejdzie nasz czas", filmu w reżyserii Ann Hui o hongkońskim ruchu oporu w latach 40. XX wieku, otworzy w15 listopada 11. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Podczas wydarzenia zobaczymy łącznie 40 filmów pełnometrażowych i dziewięć krótkich metraży.
 • Pięć Smaków: Bhutan, Ann Hui i japońskie kino erotyczne

  Pięć Smaków: Bhutan, Ann Hui i japońskie kino erotyczne

  Ponad 40 filmów pełnometrażowych i dziewięć krótkich metraży - w tym m.in. produkcje z Bhutanu, Indii, Japonii, Malezji, Tajwanu, Bangladeszu, Wietnamu i Hongkongu - zobaczymy na 11. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-22 listopada.
 • Japońskie kino erotyczne na festiwalu Pięć Smaków

  Japońskie kino erotyczne na festiwalu Pięć Smaków

  Roman Porno powraca! Eksperymentalne japońskie kino erotyczne, którego złoty okres przypadł na lata 70. i 80., doczekało się reaktywacji. W jego nowej odsłonie za kamerą stanęli najbardziej awangardowi współcześni twórcy.
 • 10. Festiwal Filmowy Pięć Smaków: Przybliżyć Azję

  10. Festiwal Filmowy Pięć Smaków: Przybliżyć Azję

  Filmy z Japonii, Chin, Malezji, Indii, Bangladeszu, Tajwanu i Korei Północnej będzie można oglądać podczas 10. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. W programie znalazły się także warsztaty kulinarne i koncerty. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-23 listopada.
 • Polska premiera "10 lat" na Pięciu Smakach

  Polska premiera "10 lat" na Pięciu Smakach

  "10 lat" - zrealizowana skromnymi środkami futurystyczna opowieść o Hongkongu - stała się najmocniej dyskutowanym politycznym filmem roku. Polska premiera, z udziałem pomysłodawcy projektu, odbędzie się w listopadzie podczas tegorocznej edycji festiwalu Pięć Smaków.
 • Akademia Azjatycka: Kobiety i feminizm w Azji

  Akademia Azjatycka: Kobiety i feminizm w Azji

  Pięć Smaków to nie tylko filmy. Od początku istnienia festiwalu, dla organizatorów ważne jest również tworzenie właściwego do nich kontekstu społecznego i kulturowego, pomagającego lepiej zrozumieć Daleki Wschód i ludzi tam żyjących. Temu służy Akademia Azjatycka - cykl spotkań i wykładów edukacyjnych, poszerzający tematykę pokazywanych na festiwalu dzieł.
 • Hongkońskie filmy Johna Woo sensacją Pięciu Smaków

  Hongkońskie filmy Johna Woo sensacją Pięciu Smaków

  Gwałtowne emocje, kierujący się podziemnym kodeksem honorowym bohaterowie, baletowe sekwencje strzelanin i białe gołębie... Organizatorzy Pięciu Smaków mają wielką przyjemność przybliżyć kolejną sekcję 9. edycji festiwalu. "Retrospektywa: John Woo" to sześć hongkońskich arcydzieł filmu gangsterskiego i kamieni milowych w rozwoju kina akcji. Są one wciąż mało znane w Polsce, ich projekcja na dużym ekranie to unikatowe wydarzenie.
 • Połączenie nowości z klasyką podczas 9. edycji Pięciu Smaków

  Połączenie nowości z klasyką podczas 9. edycji Pięciu Smaków

  Program tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków to połączenie starannie dobranych filmów Dalekiego Wschodu ostatniego sezonu z elektryzującą klasyką z Hongkongu i Tajwanu, nie pokazywaną dotąd w Polsce na dużym ekranie.