piec

Artykuły - Piec (0)

 • Program Stop Smog do konsultacji

  Program Stop Smog do konsultacji

  Pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze Piotr Woźny skierował do konsultacji projekt noweli o wspieraniu termomodernizacji i remontów, który umożliwi realizację pilotażowego programu Stop Smog - poinformowało we wtorek PAP Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
 • Szyszko: pracujemy nad systemem walki ze smogiem

  Szyszko: pracujemy nad systemem walki ze smogiem

  Pracujemy nad systemem wspierającym samorządy przy realizacji zadań na rzecz czystego powietrza - powiedział w piątek minister środowiska Jan Szyszko. Jak dodał, resorty energii i rozwoju w ramach walki ze smogiem przygotowują odpowiednie rozporządzenia o jakości paliw i wydajności pieców.
 • Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Nie wszystkie przedmioty mogą być spalane w piecu. Niektórych nie wolno pozbywać się w ten sposób, gdyż są do tego przeznaczone stosowne instalacje. Uzasadnieniem dla funkcjonowania takich zakazów jest ochrona środowiska i zdrowia obywateli.
 • Piec akumulacyjny - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

  Piec akumulacyjny - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

  Piec akumulacyjny to nowoczesne urządzenie grzewcze, które zapewnia niemal bezobsługową pracę. Jest skuteczne, wydajne i nie wymaga wydzielenia pomieszczenia na kotłownie. W ofertach handlowych znajdziemy kilka typów pieców, które zasługują na naszą uwagę. Poniżej wskażemy ich najważniejsze właściwości oraz podpowiemy, o czym warto wiedzieć przed zakupem.
 • W zakładzie eksplodował piec. Są ranni

  Trzy osoby są ranne i trafiły do szpitala w wyniku wybuchu pieca w firmie Hutmen SA we Wrocławiu. Na miejscu zdarzenia pracuje pięć zastępów straży pożarnej.
 • Można dostać połowę pieniędzy na nowy piec

  Można dostać połowę pieniędzy na nowy piec

  Można dostać nawet ponad połowę pieniędzy na nowy piec centralnego ogrzewania. Umożliwia to ogólnopolski programi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Kawka".
 • Chciał się zemścić. Wrzucił kota do pieca

  Zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do dwóch lat więzienia, usłyszał 22-latek z Sulęcina (woj. lubuskie). Młody człowiek wrzucił kota do pieca - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.
 • Eksplozja pieca węglowego w Toruniu. Ranne 4 osoby

  Cztery osoby, w tym pięcioletnie dziecko, trafiły do szpitala po wybuchu pieca węglowego w Toruniu. Eksplozja była tak silna, że zapaliła się klatka schodowa - informuje reporter RMF FM.
 • Kraków: Wymień piec - dostaniesz dotację

  Kraków: Wymień piec - dostaniesz dotację

  Władze Krakowa przystępują do zdecydowanej walki z zanieczyszczeniem powietrza. W środę radni uchwalili nowe zasady przyznawania dotacji do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła energii - będzie można otrzymać zwrot nawet do 100 proc. kosztów inwestycji.
 • Konstrukcja dachu (cz. 5): Systemy kominowe

  Konstrukcja dachu (cz. 5): Systemy kominowe

  Jednowarstwowy komin murowany to najpowszechniejszy typ komina stosowany w budownictwie mieszkaniowym. Znakomicie spełnia on zadanie odprowadzania spalin z palenisk opalanych paliwami stałymi (węglem, koksem, drewnem, brykietami).

Filmy - Piec (1)