Sport - piasecki

Artykuły - Piasecki (13)

 • 25 lat od tęczowej koszulki Lecha Piaseckiego

  Dwadzieścia pięć lat temu, 31 sierpnia 1985 r. Lech Piasecki, jako trzeci w historii polskiego kolarstwa, zdobył tęczową koszulkę szosowego mistrza świata.
 • Szmyd jedynym polskim kolarzem w Tour de France

  Szmyd jedynym polskim kolarzem w Tour de France

  Sylwester Szmyd to jedyny polski kolarz, który stanie w sobotę w Rotterdamie na starcie tegorocznego Tour de France. Będzie to jego drugi występ w tym wyścigu. Debiutował w 2008 roku - zajął 26. miejsce.
 • 67. Tour de Pologne z udziałem dzieci

  Dzieci będą rywalizować na trasie 67. kolarskiego Tour de Pologne (TdP) w ramach imprezy towarzyszącej wyścigowi. "Meta i ceremonia dekoracji będą takie same, jak dla zawodowców" - powiedział współorganizator TdP, były kolarski mistrz świata, Lech Piasecki.
 • MŚ: Polskie podium w Kanadzie

  Wszystkie medale mistrzostw świata w windsurfingu zimowym zdobyli w Saint Gedeon w Kanadzie reprezentanci Polski. Złoty wywalczył Dawid Furmański, srebrny Paweł Kowalski (obaj DKŻ Dobrzyń), a brązowy Cezary Rosleń (AZS AWFiS Gdańsk).
 • Dawid Piasecki arbitrem międzynarodowym

  Dawid Piasecki dołączył do grona piłkarskich sędziów międzynarodowych. Arbiter ze Słupska przeszedł pozytywną weryfikację przed komisją FIFA. O decyzji poinformował członek tego gremium Michał Listkiewicz.
 • Olimpijczycy dominowali w mistrzostwach Polski

  W żeglarskich mistrzostwach Polski, które odbyły się na Zalewie Kamienieckim w Kamieniu Pomorskim, niespodzianek nie było.
 • Polak wraca na trasę "Wielkiej Pętli"

  Polak wraca na trasę "Wielkiej Pętli"

  Po czteroletniej przerwie polski kolarz wystartuje w Tour de France. W barwach włoskiej ekipy Lampre pojedzie Sylwester Szmyd. Będzie to jego debiut w "Wielkiej Pętli".
 • Przejadą przez Krupówki

  Przejadą przez Krupówki

  Tour de Pologne po 10 latach przerwy wraca do Zakopanego. To tu mogą rozstrzygnąć się losy całego wyścigu - uważają organizatorzy.
 • Kolejne polskie załogi w Pekinie

  Żeglarze Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn) w klasie Finn, Maciej Grabowski (Sejk Pogoń Szczecin) w Laserze oraz Patryk Piasecki (AZS Olsztyn) i Kacper Ziemiński (ChKŻ Chojnice) w 470 wywalczyli w regatach Pucharu Świata w Hyeres prawo reprezentowania Polski w pekińskich igrzyskach.
 • Zwycięstwo Polki w PŚ

  Z grona polskich żeglarzy, którzy startowali w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu w 40. regatach Pucharu Świata, na podium stanęło dwoje w deskowej klasie RS:X.