Fakty - pianki

Artykuły - Pianki (8)

 • Nie będzie już dotykania ustami pianki na kolanach księdza

  Nie będzie już dotykania ustami pianki na kolanach księdza

  "W przyszłości tego rodzaju praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum" - pisze w swoim oświadczeniu ks. Alfred F. Leja SDB, inspektor z Inspektoriów Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko we Wrocławiu. To reakcja na doniesienia mediów o kontrowersyjnym rytuale otrzęsin w Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie, gdzie dzieci klęcząc dotykały ustami kolan księdza dyrektora.
 • Użytkownicy INTERIA.PL oburzeni po art. "Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?"

  Użytkownicy INTERIA.PL oburzeni po art. "Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?"

  W komentarzach użytkowników INTERIA.PL do tekstu, który opisuje kontrowersyjny rytuał otrzęsin pierwszoklasistów w Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie, dominuje gniew i oburzenie na zachowanie ks. dyrektora.
 • Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?

  Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?

  Wczoraj TVL Odra wyemitowała materiał o kontrowersyjnych otrzęsinach w pierwszych klasach Gimnazjum Salezjańskiego. "Na fotografiach wyraźnie widać uczennice pierwszych klas zlizujące bitą śmietanę z kolan księdza i jednocześnie dyrektora szkoły"- informowała lokalna stacja. To nie była śmietanka, tylko pianka do golenia - prostuje szkoła, a rodzice dzieci tłumaczą, że była to niewinna zabawa. Sprawą zainteresowała się już kurator oświaty.
 • NASA wstrzymała dalsze loty wahadłowców

  NASA wstrzymała dalsze loty wahadłowców

  Agencja NASA postanowiła zawiesić dalsze loty wahadłowców do czasu wyjaśnienia dlaczego podczas startu wahadłowca Endeavour z powłoki zewnętrznego zbiornika paliwa oderwały się kawałki pianki izolacyjnej - poinformowali w czwartek przedstawiciele agencji.
 • Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Armia USA zacznie wkrótce testować słynny samochód Humvee, który został wykonany z kompozytów składających się z drewna, włókna szklanego, pianek technicznych i węgla. Dzięki temu pojazd jest o ponad 400 kilogramów lżejszy od poprzednich wersji. Oznacza to, że można na nim umieścić o 400 kilogramów pancerza więcej niż dotychczas.
 • Endeavour mógł zostać trafiony kawałkiem lodu

  Endeavour mógł zostać trafiony kawałkiem lodu

  Kawałek lodu, a nie fragmenty pianki izolacyjnej, były prawdopodobną przyczyną uszkodzenia powłoki termicznej promu kosmicznego Endeavour - poinformowała w piątek NASA.
 • Prom Endeavour trafiony kawałkami pianki

  Prom Endeavour trafiony kawałkami pianki

  Badania powłoki termicznej promu Endeavour, dokonane przez astronautów przy pomocy specjalnego automatycznego manipulatora, pozwoliły ustalić, że pojazd został trafiony podczas startu co najmniej trzema kawałkami pianki izolacyjnej, które oderwały się od zewnętrznego zbiornika paliwa.
 • Discovery "bez obrażeń"

  Discovery "bez obrażeń"

  Kawałek pianki izolacyjnej, oderwanej od zewnętrznego zbiornika paliwa, być może uderzył w prawe skrzydło promu Discovery - przyznają eksperci NASA. Najprawdopodobniej jednak nie doszło do uszkodzenia poszycia wahadłowca.