pianki

Artykuły - Pianki (13)

 • Czekoladowe fondue z piankami

  Czekoladowe fondue z piankami

  Nie masz pomysłu na deser? Wykorzystaj przepis z książki Alaina Ducasse’a "Mikołajek i słodkie przekąski".
 • Jak wybrać dobrą piankę do włosów

  Jak wybrać dobrą piankę do włosów

  Marzy ci się piękna fryzura z prostych pasemek lub burza loczków czy miękkie fale? Sięgnij po piankę do stylizacji. Dobierz odpowiednią do swoich włosów i efektu, jaki chcesz uzyskać.
 • Nie będzie już dotykania ustami pianki na kolanach księdza

  Nie będzie już dotykania ustami pianki na kolanach księdza

  "W przyszłości tego rodzaju praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum" - pisze w swoim oświadczeniu ks. Alfred F. Leja SDB, inspektor z Inspektoriów Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko we Wrocławiu. To reakcja na doniesienia mediów o kontrowersyjnym rytuale otrzęsin w Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie, gdzie dzieci klęcząc dotykały ustami kolan księdza dyrektora.
 • Użytkownicy INTERIA.PL oburzeni po art. "Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?"

  Użytkownicy INTERIA.PL oburzeni po art. "Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?"

  W komentarzach użytkowników INTERIA.PL do tekstu, który opisuje kontrowersyjny rytuał otrzęsin pierwszoklasistów w Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie, dominuje gniew i oburzenie na zachowanie ks. dyrektora.
 • Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?

  Dzieci nie lizały kolan księdza, tylko dotykały pianki?

  Wczoraj TVL Odra wyemitowała materiał o kontrowersyjnych otrzęsinach w pierwszych klasach Gimnazjum Salezjańskiego. "Na fotografiach wyraźnie widać uczennice pierwszych klas zlizujące bitą śmietanę z kolan księdza i jednocześnie dyrektora szkoły"- informowała lokalna stacja. To nie była śmietanka, tylko pianka do golenia - prostuje szkoła, a rodzice dzieci tłumaczą, że była to niewinna zabawa. Sprawą zainteresowała się już kurator oświaty.
 • Grycan i Gąsowski "spijają piankę"

  Grycan i Gąsowski "spijają piankę"

  Marta Grycan i Piotr Gąsowski zaprosili nas do swojego królestwa, czyli na plan siedmioodcinkowego "Polskiego turnieju wypieków", którego zostali gospodarzami.
 • Molitan a.s. planuje debiut na NewConnect

  Czeska spółka Molitan a.s., zajmująca się produkcją pianki poliuretanowej, ogłosiła planowany na III kwartał 2011 roku debiut na rynku NewConnect.
 • NASA wstrzymała dalsze loty wahadłowców

  NASA wstrzymała dalsze loty wahadłowców

  Agencja NASA postanowiła zawiesić dalsze loty wahadłowców do czasu wyjaśnienia dlaczego podczas startu wahadłowca Endeavour z powłoki zewnętrznego zbiornika paliwa oderwały się kawałki pianki izolacyjnej - poinformowali w czwartek przedstawiciele agencji.
 • Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Armia USA zacznie wkrótce testować słynny samochód Humvee, który został wykonany z kompozytów składających się z drewna, włókna szklanego, pianek technicznych i węgla. Dzięki temu pojazd jest o ponad 400 kilogramów lżejszy od poprzednich wersji. Oznacza to, że można na nim umieścić o 400 kilogramów pancerza więcej niż dotychczas.
 • Endeavour mógł zostać trafiony kawałkiem lodu

  Endeavour mógł zostać trafiony kawałkiem lodu

  Kawałek lodu, a nie fragmenty pianki izolacyjnej, były prawdopodobną przyczyną uszkodzenia powłoki termicznej promu kosmicznego Endeavour - poinformowała w piątek NASA.