Biznes - piana

Artykuły - Piana (58)

 • Pięć mitów Inwestycji Polskich

  Pięć mitów Inwestycji Polskich

  Najnowszych pomysłów rządu co do tego, jak wykorzystać pozostały majątek Skarbu Państwa, słuchałem z niepokojem. Na ostatniej konferencji ministrów finansów i skarbu padło wiele sformułowań mocno wprowadzających opinię publiczną w błąd. Skomentujmy pięć z nich.
 • Już pięć upadłych biur od początku lipca

  Już pięć upadłych biur od początku lipca

  Od początku lipca w finansowe tarapaty popadło pięć biur - dwa z Warszawy, dwa poznańskie i jedno z Oświęcimia.
 • Księgi podatkowe i faktury trzymaj przez co najmniej pięć lat

  Księgi podatkowe i faktury trzymaj przez co najmniej pięć lat

  Fiskus ma pięć lat na sprawdzenie prawidłowości dokonanych przez podatników rozliczeń. Przez taki czas należy przechowywać księgi podatkowe i inne dokumenty np. faktury VAT i rachunki, które stanowiły podstawę dokonanych zapisów księgowych. Okres ten może się wydłużyć np. gdy zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne.
 • Multimedia Polska po blisko pięciu latach opuszczają GPW

  Multimedia Polska, po blisko pięciu latach obecności i 1200 sesjach giełdowych opuszczają warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Na głównym parkiecie GPW spółka zadebiutowała 13 listopada 2006 r., a ostatnie notowanie miało miejsce 22 sierpnia tego roku.
 • Carlsberg spija całą pianę

  Carlsberg spija całą pianę

  Rynek piwa przeżywa kolejny słaby rok, a producent Okocimia i Harnasia rośnie jak na drożdżach. Carlsberg zwiększa sprzedaż dwucyfrowo - informuje "Puls Biznesu".
 • Przed Polską pięć wyzwań

  Polska jest krajem, w którym poszukiwania gazu z łupków są najbardziej zaawansowane we Europie, a jej doświadczenia będą mieć ogromne znaczenie dla wydobycia tego surowca w innych regionach kontynentu - mówili uczestnicy sobotniej konferencji w Krakowie.
 • EKO Holding większy o pięć sklepów

  Sieć sklepów EKO powiększa się o pięć nowych placówek. Sklepy zostały otwarte w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.
 • Pięciu inwestorów poprawiło oferty ws. Polfy Warszawa

  Pięciu inwestorów złożyło w poniedziałek poprawione oferty wiążące na zakup Polfy Warszawa - poinformował PAP Polski Holding Farmaceutyczny. Chodzi o firmy: Adamed, Polpharma, Harbin Gloria Pharmaceuticals, Actavis i Arterium Corporation.
 • UE: PIęć krajów chce cięć

  Pod koniec czerwca Komisja Europejska przedstawi projekt wieloletnich ram budżetowych UE po 2013 r., która będzie pomiędzy uchwałą Parlamentu Europejskiego mówiącą o konieczności zwiększenia budżetu o co najmniej 5 proc., a propozycjami państw chcących cięć w budżecie - powiedział w piątek komisarz UE ds. budżetowych Janusz Lewandowski.
 • Bank BRE otwiera oddziały w pięciu miastach Polski

  Bank BRE otwiera oddziały korporacyjne w pięciu miastach Polski - Toruniu, Nowym Sączu, Koszalinie, Wałbrzychu i Warszawie. Sieć takich oddziałów zwiększy się w BRE o 20 procent.