menway - piana

Artykuły - Piana (12)

 • Szukaj czeskiego kranu - znajdziesz dobre piwo!

  Szukaj czeskiego kranu - znajdziesz dobre piwo!

  Czeskie piwo tylko w Czechach? Nic bardziej mylnego! Pilsner Urquell udowadnia, że również w Polsce możemy poczuć się jak w czeskiej hospodzie. Wszystko dzięki specjalnym kranom, pozwalającym napić się piwa nalewanego na cztery czeskie sposoby. Są już w 60 lokalach w całym kraju!
 • Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Od późnej wiosny aż do wczesnej jesieni właściciele lokali notują nawet 40% wzrosty sprzedaży złotego trunku. Jednak nadal część piwoszy nie ufa jakości piwa nalewanego z beczek.
 • Jak na piwo to do pubu - choćby dla piany!

  Jak na piwo to do pubu - choćby dla piany!

  Jest integralną częścią piwa, cieszy oczy, dłużej utrzymuje bukiet chmielowego napoju a wytrawni piwosze nie wyobrażają sobie bez niej ulubionego trunku. Piwna piana - okazuje się, że aby była idealna, nad jej powstaniem musi pracować sztab specjalistów. Kompania Piwowarska zdradza sekrety korony piwa.
 • Sztuka serwowania piwa

  Sztuka serwowania piwa

  Racząc się piwem podczas upałów, warto pamiętać, że jest to produkt biologicznie delikatny. Jego serwowanie ma tak samo duży wpływ na jakość jak proces warzenia. Kompania Piwowarska zdradza, na co zwrócić uwagę w lokalu gastronomicznym, by wydobyć pełnię smaku z ulubionego piwa.
 • Piwny savoir-vivre. Przewodnik po piwnym szkle

  Piwny savoir-vivre. Przewodnik po piwnym szkle

  Szklanki, pokale, kufle... Mają różne kształty i rozmiary i od setek lat pijemy w nich piwo. Jednak rzadko kto wie, że rytuał doboru właściwego szkła do gatunku piwa jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniego kieliszka do rodzaju wina. Szkło to jeden z najistotniejszych elementów piwnej kultury - właściwie dobrane wydobywa z niego aromat, smak i charakter.
 • Pięć największych błędów żywieniowych

  Pięć największych błędów żywieniowych

  Przedstawiamy listę największych grzechów codziennej diety oraz pokazujemy sposoby, jak je naprawić!
 • Polacy na wojnie minowej

  Polacy na wojnie minowej

  Podczas I wojny poległo blisko 10 mln żołnierzy. Ponad 1200 spoczywa na Cmentarzu Wojennym w Monte Piana-Dobbiaco (Północne Włochy, Trydent). Wśród tabliczek znajomo brzmiące nazwiska: Malinowski, Piotrowski, Borowicz...
 • Pięciu zabójców namiętności

  Pięciu zabójców namiętności

  Co zrobić, by utrzymać satysfakcjonujący poziom namiętności w wieloletnim związku? Denis Novels, amerykański seksuolog, przedstawił pięć najczęściej popełnianych błędów, które to uniemożliwiają.
 • Jej pięć wesel i zero rozwodów

  Jej pięć wesel i zero rozwodów

  Była brytyjska modelka glamour, która poślubiła pięciu mężczyzn z żadnym się nie rozwodząc, dostała wyrok w zawieszeniu. Planuje szósty ślub.
 • Irak - pięć lat po inwazji

  Irak - pięć lat po inwazji

  Pięć lat temu, 19 marca 2003 roku wieczorem, wojska amerykańskie i sojusznicy zaatakowały Irak i po trzech tygodniach opanowały stolicę kraju, usuwając reżim Saddama Husajna.