piaf

Artykuły - Piaf (23)

 • Legendarna wokalistka kłamała?

  Legendarna wokalistka kłamała?

  Poważne zarzuty pod adresem zmarłej w 1963 roku słynnej francuskiej artystki Edith Piaf.
 • Surrealistyczny dramat w Kansas

  Surrealistyczny dramat w Kansas

  Olivier Dahan - reżyser biograficznego filmu o Edith Piaf "Niczego nie żałuję" - który otrzymał Oscary za główną rolę kobiecą i charakteryzację - wybiera się na południe Stanów Zjednoczonych, gdzie nakręci swój kolejny film.
 • Znamy laureatów Oscara!

  Znamy laureatów Oscara!

  25 lutego poznaliśmy laureatów tegorocznych Oscarów. Zgodnie z oczekiwaniami największym zwycięzcą okazał się film braci Coen "To nie jest kraj dla starych ludzi", który otrzymał cztery statuetki. Niestety nagrody nie otrzymał "Katyń", doceniono jednak "Piotrusia i wilka".
 • Zmarł ojciec Chinooka

  Zmarł ojciec Chinooka

  Kilka dni temu lotnicze środowisko pożegnało Franka Piaseckiego, wynalazcę śmigłowca dwuwirnikowego. Konstruktor zmarł w swoim domu w mieście Haverford koło Filadelfii w wieku 88 lat.
 • Zmarł wynalazca śmigłowca dwuwirnikowego Frank Piasecki

  Amerykański konstruktor lotniczy polskiego pochodzenia Frank Piasecki, znany przede wszystkim jako wynalazca śmigłowca dwuwirnikowego w jego obecnej formie, zmarł w poniedziałek w swym domu w mieście Haverford koło Filadelfii w wieku 88 lat.
 • Johnny Depp kręci z Edith Piaf

  Johnny Depp kręci z Edith Piaf

  Marion Cotillard, bohaterka filmu "Niczego nie żałuję - Edith Piaf", wystąpi u boku Johnny'ego Deppa i Christiana Bale'a w filmie "Public Enemies". Nad projektem pracuje Michael Mann ("Zakładnik").
 • 11 nominacji dla Edith Piaf

  11 nominacji dla Edith Piaf

  Aż 11 nominacji do Cezara zdobył film "Niczego nie żałuję" ("La Mome") o życiu Edith Piaf w reżyserii Oliviera Dahana - poinformowali w piątek organizatorzy 33. edycji tej prestiżowej francuskiej nagrody filmowej.
 • Nominacje

  Nominacje

  22 stycznia poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Oscarów. Najwięcej, aż 8 nominacji, otrzymały "Aż poleje się krew" Paula Thomasa Andersona oraz "To nie jest kraj dla starych ludzi" braci Coen.
 • Święto kina w Berlinie

  Święto kina w Berlinie

  Rumuński dramat "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" oraz"Królowa" brytyjskiego reżysera Stephena Frearsa to główni kandydaci na Europejskiej Nagrody Filmowej. Laureatów poznamy w sobotę podczas gali w Berlinie,
 • "Królowa" na tronie?

  "Królowa" na tronie?

  "Królowa" Stephena Frtearsa otrzymała aż sześć nominacji do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych.

Filmy - Piaf (1)

 • Niczego nie żałuję - Edith Piaf

  Pełna rozmachu francuska produkcja, opowiadająca historię życia Edith Piaf, której dodatkowym atutem jest ścieżka dźwiękowa zawierająca oryginalne nagrania Francuskiej Róży.