PHL

Artykuły - PHL (24)

 • PHL. KTH Krynica-Zdrój rezygnuje ze startu

  PHL. KTH Krynica-Zdrój rezygnuje ze startu

  Hokeiści KTH Krynica-Zdrój, mimo przyznanej licencji, nie wezmą udziału w rozgrywkach ekstraligi w najbliższym sezonie. Informację taką przekazał zarząd klubu w wydanym oświadczeniu.
 • PHL. STS Sanok z licencją na grę w polskiej lidze

  PHL. STS Sanok z licencją na grę w polskiej lidze

  Po czterech latach przerwy kibice w Sanoku będą mogli emocjonować się meczami hokejowej ekstraligi. Drużyna STS otrzymała licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. W najbliższym sezonie w ekstralidze wystąpi 12 zespołów. Licencję we wtorek przyznano także Zagłębiu Sosnowiec.
 • PHL. GKS Tychy wznowi treningi 1 czerwca

  PHL. GKS Tychy wznowi treningi 1 czerwca

  1 czerwca wspólne treningi rozpoczną hokeiści mistrza Polski GKS Tychy. Ta część przygotowań na "sucho" potrwa miesiąc, potem - po dwutygodniowych urlopach - zespół czekają zajęcia na lodowisku.
 • PHL. 12. sezon Radosława Galanta w GKS Tychy

  PHL. 12. sezon Radosława Galanta w GKS Tychy

  Hokeista Radosław Galant przedłużył o rok umowę z mistrzem Polski GKS Tychy. Dla 29-letniego napastnika będzie to 12. sezon w tyskich barwach.
 • PHL. Tańsza "dzika karta" i wpisowe do ligi hokejowej

  PHL. Tańsza "dzika karta" i wpisowe do ligi hokejowej

  "Dzika karta" uprawniająca do gry w hokejowej ekstralidze będzie w nowym sezonie kosztowała 30 tys. złotych, 10 razy mniej niż poprzednio. Wpisowe do elity zostanie zmniejszone z 64 tys. do 50 tys. - ogłosił Polski Związek Hokeja na Lodzie.
 • PHL. W Tychach pożegnania z zawodnikami

  PHL. W Tychach pożegnania z zawodnikami

  Hokejowy mistrz Polski GKS Tychy rozstał się w poniedziałek z siedmioma graczami. Przygotowania do sezonu rozpoczną się prawdopodobnie w czerwcu. Pierwotnie start treningów był planowany na 4 maja, jednak z powodu pandemii koronawirusa termin musiał zostać przesunięty.
 • PHL. GKS Tychy podpisał kontrakty z czterema wychowankami

  PHL. GKS Tychy podpisał kontrakty z czterema wychowankami

  Hokejowy mistrz Polski GKS Tychy zatrudnił czterech młodych wychowanków, którzy w ten sposób podpisali swoje pierwsze zawodowe kontrakty. - To nagroda za ciężką pracę na treningach i dobre występy w zespołach juniorskich - powiedział prezes klubu Krzysztof Woźniak.
 • PHL. Lider z Tychów górą, Unia Oświęcim nie traci dystansu

  GKS Tychy wygrał z Lotosem PKH Gdańsk 3:1, nie tracąc pozycji lidera w 46. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej. Zwycięstwo, choć nieco mniej efektowne, odniosła Re-Plast Unia Oświęcim, pokonując GKS Katowice 2:1.
 • PHL. Rzuty karne w Katowicach, GKS Tychy znów górą

  PHL. Rzuty karne w Katowicach, GKS Tychy znów górą

  Prowadzący w tabeli hokeiści GKS Tychy wywieźli zwycięstwo z Jastrzębia, a goniący lidera Re-Plast Unia Oświęcim odniósł pewną wygraną na swoim lodowisku. W Katowicach do rozstrzygnięcia meczu GKS-u z KH Energą Toruń potrzebne były rzuty karne.
 • PHL. Miroslav Zatko zawieszony za brutalny faul

  PHL. Miroslav Zatko zawieszony za brutalny faul

  Brutalny faul na Filipie Komorskim będzie kosztował Miroslav Zatko zawieszenie na trzy spotkania. Zachowanie hokeisty zostało uznane przez komisarza zawodów PHL za niesportowe.