phishing

Artykuły - Phishing (80)

 • KONNI - złośliwy malware powraca

  KONNI - złośliwy malware powraca

  Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) wydała ostrzeżenie przed kampanią phishingową używaną do infekowania komputerów złośliwym oprogramowaniem KONNI.
 • Nowa kampania phishingowa. Polowanie na użytkowników Office 365

  Nowa kampania phishingowa. Polowanie na użytkowników Office 365

  Akcja phishingowa wycelowana w użytkowników Office 365 wykorzystuje wewnętrzną pocztę e-mail w celu pozyskania danych uwierzytelniających do usług Microsoft.
 • Moda na COVID-19 wśród hakerów spada. Przestępcy mają w zanadrzu kolejne chwyty!

  Moda na COVID-19 wśród hakerów spada. Przestępcy mają w zanadrzu kolejne chwyty!

  Część firm wraca do pracy biurowej, co zamierzają wykorzystać hakerzy - ostrzegają eksperci Check Point Software Technologies.
 • Rząd Portoryko stracił miliony przez phishing

  Rząd Portoryko stracił miliony przez phishing

  Phishing to rodzaj oszustwa, polegający na podszywaniu się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia pieniędzy lub ważnych danych. Niedawno ofiarą tej metody padł rząd Portoryko, który na fałszywe konto przekazał fundusze o wartości 2,6 miliona dolarów.
 • Nowe strategie hakerów

  Nowe strategie hakerów

  Z jednej strony cyberprzestępczość staje się coraz bardziej wyrafinowana i hakerzy wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji, z drugiej ciągle będą sięgać po stare, dobrze sprawdzone metody jak phishing. Pewne jest, że nasilenie cyberataków nie zmaleje, a na cyberochronę trzeba będzie przeznaczać coraz więcej środków.
 • Dostałeś takiego maila? Nie klikaj - to atak!

  Dostałeś takiego maila? Nie klikaj - to atak!

  Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych docierają sygnały od osób, które otrzymują maile z informacją o nieuprawnionym ujawnieniu danych osobowych z adresów tych osób. UODO ostrzega, by nie klikać w link zawarty w takiej wiadomości. To atak phishingowy.
 • Lidl rozdaje telefony? Nie daj się nabrać – to oszustwo

  Lidl rozdaje telefony? Nie daj się nabrać – to oszustwo

  Marka Lidl została wykorzystana przez cyberprzestępców w wyrafinowanym ataku phishingowym. Internauci w miniony weekend otrzymali fałszywego maila z potwierdzeniem otrzymania rzekomego prezentu od dyskontu w postaci Samsunga Galaxy S9 oraz iPhone’a X. Wiadomość ostatecznie kieruje do ankiety, wyłudzając dane wrażliwe użytkownika łącznie z pełnymi informacjami o posiadanej karcie kredytowej. Eksperci ostrzegają: to pułapka!
 • Uwaga na fałszywe maile od policjantów

  Uwaga na fałszywe maile od policjantów

  Policja apeluje, aby uważać na oszustów podszywających się pod funkcjonariuszy w korespondencji elektronicznej.
 • Najdziwniejsze próby oszustwa przy pomocy poczty elektronicznej

  Najdziwniejsze próby oszustwa przy pomocy poczty elektronicznej

  Prawdopodobnie każdy internauta dostał kiedyś e-maila od "Nigeryjskiego księcia", który obiecuje nam sporą fortunę, jeśli tylko umieścimy na odpowiednim koncie drobną zaliczkę. Pisane łamaną angielszczyzną e-listy krążą po sieci od lat 90. Zebraliśmy kilka bardziej egzotycznych.
 • Nastolatek włamał się do szkolnego systemu, żeby zmienić oceny

  Nastolatek włamał się do szkolnego systemu, żeby zmienić oceny

  16-latek z Kalifornii chciał za wszelką cenę poprawić swoje oceny w systemie szkolnym. Aby tego dokonać dopuścił się aż czternastu cyberprzestępstw.

Filmy - Phishing (1)

 • Phishing – przestępstwo XXI wieku. Na czym polega metoda oszustwa?

  Phishing to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję, aby wyłudzić poufne informacje. Między lutym a lipcem tego roku liczba takich ataków wzrosła aż o 238%. Teraz oszuści dokonują wyłudzeń „na bon turystyczny”. Na czym dokładnie ta metoda polega i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? O tym opowiedział Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii. (Dzień Dobry TVN/x-news)