Trener Phelpsa dołączył do sztabu reprezentacji USA

Bob Bowman, trener amerykańskiego pływaka Michaela Phelpsa, dołączył do sztabu szkoleniowego olimpijskiej reprezentacji USA, która przygotowuje się do przyszłorocznych igrzysk w Londynie.
  • Phelps niespodziewanie przegrał w Santa Clara

Phelps niespodziewanie przegrał w Santa Clara

Czternastokrotny mistrz olimpijski w pływaniu Amerykanin Michael Phelps przegrał o prawie 0,7 s z Park Tae-hwanem z Korei Południowej na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w mityngu w Santa Clara.
  • Phelps i Lochte w cieniu Szwajcara Meichtry'ego

Phelps i Lochte w cieniu Szwajcara Meichtry'ego

Pojedynki amerykańskich gwiazd Michaela Phelpsa i Ryana Lochtego miały być ozdobą pływackiego mityngu w Charlotte, ale zmęczeni ciężkimi treningami wypadają słabo. Na 200 m kraulem Lochte był czwarty, a Phelps szósty. Wygrał Szwajcar Dominik Meichtry.
  • Phelps nie popłynie na krótkim basenie

Phelps nie popłynie na krótkim basenie

Michael Phelps nie wystąpi w pływackich mistrzostwach świata na krótkim basenie w Dubaju (15-19grudnia).
  • Trener Phelpsa: On nie jest już najlepszym pływakiem

Wieloletni trener Michaela Phelpsa Bob Bowman powiedział, że 14-krotny mistrz olimpijski nie jest już najlepszym pływakiem świata. Na to miano zasługuje Ryan Lochte.
  • Pan Pacific: Phelps i Lochte potwierdzili dominację

Pan Pacific: Phelps i Lochte potwierdzili dominację

Amerykanie Michael Phelps i Ryan Lochte potwierdzili dominację w pływackich mistrzostwach Pan Pacific w Irvine. Obaj znów stanęli na podium, tym razem w rywalizacji stylem grzbietowym - Phelps zwyciężył w sztafecie 4x100 m, a Lochte indywidualnie na 200 m.
  • Kolejne dwa złote medale Phelpsa

Czternastokrotny mistrz olimpijski w pływaniu Amerykanin Michael Phelps zdobył kolejne dwa złote medale w mistrzostwach Pan Pacific w Irvine (USA). Triumfował na dystansie 100 m stylem motylkowym i w sztafecie 4x100 m st. dowolnym.
  • Phelps nie wszedł do finału 400 m st. zmiennym

Phelps nie wszedł do finału 400 m st. zmiennym

Czternastokrotny mistrz olimpijski w pływaniu Amerykanin Michael Phelps nie zakwalifikował się do finału wyścigu na 400 metrów st. zmiennym w rozgrywanych w Irvine w Kalifornii mistrzostwach Pacyfiku.
  • Pan Pacific : Pierwszy triumf Phelpsa

Pan Pacific : Pierwszy triumf Phelpsa

Michael Phelps zdobył złoty medal w wyścigu na 200 m stylem motylkowym podczas rozgrywanych w amerykańskim Irvine pływackich mistrzostw Pan Pacific. Czas ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego z Pekinu - 1.54,11 jest najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie.
  • Phelps przegrał z Lochtem w mistrzostwach USA

Phelps przegrał z Lochtem w mistrzostwach USA

Michael Phelps, dzień po tym jak zdobył 50. w karierze tytuł pływackiego mistrza USA., przegrał w piątek w Irvine z Ryanem Lochtem na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Lochte uzyskał czas 1.54,84, lepszy od Phelpsa o 0,10 s.