pgz

Artykuły - Pgz (12)

 • Polska Grupa Zbrojeniowa do likwidacji?

  Polska Grupa Zbrojeniowa do likwidacji?

  Agencja Uzbrojenia zastąpi PGZ. To efekt sporu między ministrami - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". Polska Grupa Zbrojeniowa, właściciel kilkudziesięciu spółek zbrojeniowych, jeszcze nie zdążyła okrzepnąć, a już ma być likwidowana - podaje "Rz".
 • PGZ stawia na polski czołg

  PGZ stawia na polski czołg

  PGZ jest na ostatnim etapie opracowania nowej strategii działania. W średnim terminie koncern do 2023 roku chce zwiększyć udział swoich spółek w realizacji zamówień na potrzeby polskiego wojska. Grupa chce być dostawcą pierwszego wyboru dla Ministerstwa Obrony Narodowej.
 • Macierewicz: Prezes PGZ odszedł, bo wypełnił obowiązki

  Macierewicz: Prezes PGZ odszedł, bo wypełnił obowiązki

  - Zmiana prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej nastąpiła, bo dotychczasowy, Arkadiusz Siwko, miał za zadanie uporządkować sytuację i dobrze wypełnił swoje obowiązki - oświadczył w czwartek szef MON Antoni Macierewicz. Od poniedziałku prezesem PGZ jest Błażej Wojnicz, dotychczasowy szef Polskiego Holdingu Obronnego.
 • PGZ zacieśnia współpracę z Bell Helicopter

  PGZ zacieśnia współpracę z Bell Helicopter

  Polska Grupa Zbrojeniowa i amerykańska spółka z grupy Textron INC - Bell Helicopter podpisały list intencyjny dotyczący realizacji programu "Kruk". Dokument zakłada współpracę przy realizacji programu dostarczenie śmigłowców uderzeniowych dla polskiej armii.
 • PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.
 • Radosław Obolewski nie jest już członkiem zarządu PGZ

  Radosław Obolewski nie jest już członkiem zarządu PGZ

  Nazwisko Radosława Obolewskiego, członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie figuruje już na stronie PGZ. MON, któremu podlega PGZ, nie informuje o powodach zmiany.
 • Umowa "Gryf" podpisana

  W siedzibie PGZ w Radomiu została dzisiaj podpisana umowa konsorcjum w celu złożenia oferty na system bezzałogowych statków powietrznych średniego zasięgu o kryptonimie "Gryf". Podstawą do jego opracowania będzie system Hermes 450, produkowany przez izraelską firmę Elbit Systems Ltd.
 • Nawiązanie współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową

  Zarząd The Farm 51 Group S.A. z siedzibą w Gliwicach (dalej "Emitent") informuje, że Emitent podjął współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. (dalej "PGZ"), w zakresie realizacji, przez Emitenta, zleceń związanych z działalnością podstawową, rozwojową i technologiczną Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zakres współpracy Emitenta z PGZ dotyczy planów modernizacji Wojska Polskiego na okres 2015-2022. Równocześnie prowadzone są rozmowy dotyczące wspólnych projektów z kilku dziedzin techniki wojsko
 • Boeing i PGZ będą współpracować w zakresie lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności

  Spółka Boeing [NYSE: BA] i Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), jeden z największych koncernów zbrojeniowych w Europie, podpisały szerokie porozumienie nakreślające obszary współpracy pomiędzy Boeing, a spółkami wchodzącymi w skład PGZ, mającej na celu wsparcie Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.
 • PGZ: Chce być w pierwszej dziesiątce Europy

  PGZ: Chce być w pierwszej dziesiątce Europy

  Chcemy do 2030 roku potroić nasze przychody, do poziomu 12 mld zł i plasować się w 10-tce firm zbrojeniowych Europy- zapowiadał prezes Wojciech Dąbrowski z Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Filmy - Pgz (1)