PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Synonimy:
PGE, PGE Polska Grupa Energetyczna SA Polska Grupa Energetyczna Polska Grupa Energetyczna SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PGE Polska Grupa Energetyczna SA (1713)

 • ​Prezes PGE GiEK: jesteśmy podstawą stabilności systemu energetycznego

  ​Prezes PGE GiEK: jesteśmy podstawą stabilności systemu energetycznego

  - Należąca do Grupy PGE spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (GiEK), skupiająca aktywa węglowe o wartości ok. 30 mld zł, stanowi podstawę stabilności systemu energetycznego Polski - oceniła w czwartek w Rybniku prezes firmy Wioletta Czemiel-Grzybowska.
 • PGE zagospodaruje tereny pokopalniane

  PGE zagospodaruje tereny pokopalniane

  Na terenach pokopalnianych w Bełchatowie powstanie przestrzeń rekreacyjno-sportowa. Polska Grupa Energetyczna i gmina Kleszczów podpisały list intencyjny w sprawie zagospodarowania tych terenów oraz 40 hektarów należących do gminy Kleszczów. Powstanie tu ośrodek przygotowań olimpijskich i paraolimpijskich.
 • Odnawialne źródła energii: PGE ze wsparciem z Ministerstwa Klimatu

  Odnawialne źródła energii: PGE ze wsparciem z Ministerstwa Klimatu

  Grupa PGE podpisała z Ministerstwem Klimatu dwie umowy na dofinansowanie inwestycji, dzięki którym zwiększy się możliwość przyłączania do sieci odnawialnych źródeł energii. Łączna wartość inwestycji to ponad 34 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie ponad 20 mln zł.
 • PGE rezygnuje z projektów na ponad miliard złotych

  PGE rezygnuje z projektów na ponad miliard złotych

  Polska Grupa Energetyczna rezygnuje z projektów i programów, które nie przynoszą oczekiwanych korzyści dla grupy, zaplanowanych na lata 2020-2024. Ich łączną wartość szacuje na ponad miliard złotych.
 • PGE o połowę zmniejszy wydatki na sponsoring

  PGE o połowę zmniejszy wydatki na sponsoring

  Grupa PGE po analizach zdecydowała, że zmniejszy o połowę wydatki na sponsoring, redukując je w tym roku o blisko 27 mln zł.
 • PGE drastycznie zmniejsza wydatki na sponsoring

  PGE drastycznie zmniejsza wydatki na sponsoring

  Grupa PGE po dokonaniu analizy projektów sponsorskich podjęła decyzję o zmniejszeniu o połowę wydatków na sponsoring, redukując je o blisko 27 mln zł w 2020 r. - podała spółka w piątek w komunikacie.
 • PGE o połowę zmniejszy wydatki na sponsoring

  PGE o połowę zmniejszy wydatki na sponsoring

  Grupa PGE po analizach zdecydowała, że zmniejszy o połowę wydatki na sponsoring, redukując je w tym roku o blisko 27 mln zł.
 • PGE mówi stop nierentownym projektom

  PGE mówi stop nierentownym projektom

  Polska Grupa Energetyczna szykuje się na trudne czasy. Będzie zamykać projekty o niezadowalającej stopie zwrotu, w szczególności niezwiązane z jej podstawową działalnością. Działania optymalizacyjne mają podjąć wszystkie spółki z grupy.
 • ​Wioletta Czemiel-Grzybowska nową prezes PGE GiEK

  Wioletta Czemiel-Grzybowska została prezesem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie - poinformowała spółka.
 • PGE zainteresowana przejęciami na rynku OZE

  PGE zainteresowana przejęciami na rynku OZE

  PGE będzie zwiększać udział odnawialnych źródeł energii w produkcji energii elektrycznej. Spółka jest zainteresowana przejęciami w obszarze energetyki wiatrowej oraz ciepłownictwa. Prowadzi rozmowy w tej sprawie.

Filmy - PGE Polska Grupa Energetyczna SA (28)

 • Po wakacjach pożegnamy się z pomysłem budowania elektrowni jądrowej?

  PGE i PKN Orlen dystansują się od pomysłu wybudowania elektrowni jądrowej. Problemy ze sfinansowaniem inwestycji są nadal nie do pokonania. Przedłużanie dyskusji o tej inwestycji traci sens, zwłaszcza że są alternatywne rozwiązania dla energetyki.
 • To był trudny rok dla polskiej energetyki

  Ratowanie górnictwa, niskie ceny energii i niekorzystny dla Polski pakiet zimowy – to wszystko sprawia, że kończący się rok należał do niezwykle trudnych. Czy rząd wszystkie siły i środki w negocjacjach skieruje na walkę o normy emisyjne? Wyzwań na przyszły rok będzie całe mnóstwo. Więcej w materiale wideo.
 • PGE zapowiada walkę o segment detaliczny

  Pomimo spadku wyniku operacyjnego EBIT i przychodów segmentu detalicznego w pierwszym półroczu, PGE zapowiada walkę o klientów. Choć już i tak niskie marże będą jeszcze bardziej spadać w miarę wzrostu konkurencji, spółka chce atrakcyjną ofertą pozyskiwać nowych klientów i co najmniej utrzymać wolumen sprzedaży. Komentuje Marek Woszczyk, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
 • PGE zainstaluje w domach inteligentne liczniki prądu

  Jeśli regulator nie podwyższy taryfy, tak by zwróciły się koszty inwestycji związane z instalacją inteligentnych liczników prądu, to może okazać się ona nieopłacalna – uważa Wojciech Ostrowski, wiceprezes PGE. Ta największa polska spółka energetyczna przymierza się do instalacji u części swoich klientów nowoczesnych liczników. Wiele wskazuje na to, że te urządzenia będą musiały zostać założone w każdym gospodarstwie domowym w ciągu następnych 7 lat i to na koszt firm energetycznych.