PFR

Artykuły - PFR (53)

 • Tomasz Ciąpała: Produkcja odzieży nie wróci do Polski

  Tomasz Ciąpała: Produkcja odzieży nie wróci do Polski

  Nasza sprzedaż detaliczna była zamykana cztery razy - mówi Interii Tomasz Ciąpała, prezes odzieżowej firmy Lancerto, członek władz Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. - Konsumenci nie zostawiali w sklepach gotówki, która jest potrzebna by realizować kolejne dostawy, płacić pracownikom itd. Ta luka gotówkowa szacowana jest przez PwC na 30 mld zł. Na szczęście małe i średnie firmy - najbardziej narażone na wahania koniunktury - uzyskały pomoc z Polskiego Funduszu Rozwoju, duże firmy też poradziły sobie bardzo dzielnie - podkreśla.
 • Tarcza Finansowa PFR. Połowa firm już złożyła wnioski o umorzenie pomocy

  Tarcza Finansowa PFR. Połowa firm już złożyła wnioski o umorzenie pomocy

  Umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej PFR 1.0 nabierają tempa, bo już połowa firm złożyła odpowiednie wnioski. Blisko 80 proc. ma już udostępnione w bankowości elektronicznej specjalne formularze.
 • Stopy procentowe w Polsce. Podwyżki stóp na przełomie roku - Borys z PFR

  Stopy procentowe w Polsce. Podwyżki stóp na przełomie roku - Borys z PFR

  Po wejściu gospodarki na szybkie tempo wzrostu należy powrócić do normalizacji polityki pieniężnej, w tym do podwyżek stóp na przełomie roku - powiedział w Tok FM prezes PFR Paweł Borys.
 • Szkoła Pionierów. PFR i Allegro stawiają na projekty zielonej transformacji

  Szkoła Pionierów. PFR i Allegro stawiają na projekty zielonej transformacji

  Chęć włączenia się w ochronę klimatu, pomysł na innowacyjny produkt lub usługi, możliwość poznania ciekawych ludzi i ekspertów albo bodziec do zawodowej zmiany i założenia start-upu - to niektóre powody, dla których warto dołączyć do Szkoły Pionierów PFR. W tegorocznej edycji Polski Fundusz Rozwoju oraz Allegro poszukują osób, które chcą tworzyć własne rozwiązania w obszarze zielonej transformacji. Najlepsze projekty mają szansę na grant i pozyskanie inwestora.
 • Paweł Borys, prezes PFR: Przed nami dość silne odbicie w gospodarce

  Paweł Borys, prezes PFR: Przed nami dość silne odbicie w gospodarce

  Mamy szansę na średnioroczne tempo wzrostu w przedziale miedzy 4 - 5 proc. w najbliższych trzech latach - ocenił w środę w trakcie kongresu Impact '21 prezes PFR Paweł Borys. - Przed nami dość silne odbicie w polskiej gospodarce; mamy szansę na 5-proc. wzrost PKB w tym roku - dodał.
 • Tarcza Finansowa PFR. Blisko 42 tys. firm ze 100 proc. umorzeniem pomocy

  Tarcza Finansowa PFR. Blisko 42 tys. firm ze 100 proc. umorzeniem pomocy

  Ruszają umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dotyczące 346,8 tys. firm, które dostały 60,5 mld zł pomocy. Ponad 60 proc. tej kwoty zostanie umorzona. Natomiast blisko 42 tys. firm z 54 najbardziej poszkodowanych w pandemii branż, w ogóle nie musi zwracać nawet części subwencji.
 • Tarcza Finansowa PFR. Kluczowe dane przy rozliczeniu subwencji można zweryfikować

  Tarcza Finansowa PFR. Kluczowe dane przy rozliczeniu subwencji można zweryfikować

  Wkrótce ruszy rozliczanie subwencji z Tarczy Finansowej 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. Na kwotę, której nie trzeba będzie zwracać, największy wpływ ma to w jakim stopniu udało się utrzymać zatrudnienie w firmie. Te kluczowe dane, które zostały przekazane przez ZUS do PFR można wcześniej sprawdzić. Dziś o szczegółach dotyczących procedury rozliczania i umarzania wsparcia poinformuje Polski Fundusz Rozwoju.
 • Tarcza Finansowa PFR: Ruszają umorzenia pomocy, wciąż nie wiadomo co z podatkiem

  Tarcza Finansowa PFR: Ruszają umorzenia pomocy, wciąż nie wiadomo co z podatkiem

  W Ministerstwie Finansów trwają gorączkowe analizy stanu prawnego, bo cały czas nie wiadomo czy od umorzonej części Tarczy Finansowej PFR firmy będą musiały zapłacić podatek czy nie - wynika z informacji Interii. Sam proces umorzeń rusza już za dwa tygodnie.
 • NIK sprawdzi tarcze, przedsiębiorcy bronią PFR

  NIK sprawdzi tarcze, przedsiębiorcy bronią PFR

  Prezes NIK Marian Banaś zapowiedział kontrolę efektów tarczy antykryzysowej przywołując także głosy przedsiębiorców, do których pomoc nie zawsze trafia. - Zautomatyzowany system wsparcia biznesu stosowany przez Polski, oparty jest na jasnych, transparentnych kryteriach oraz na deklaracjach przedsiębiorców, co jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji potrzeby szybkiego udzielenia pomocy tysiącom zagrożonych firm - oświadczyła tymczasem kilka dni temu Rada Przedsiębiorczości.

Filmy - PFR (9)