Peter Weir

Synonimy:
Weir Peter,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Peter Weir (31)

 • Klasyka australijskiego kina w TVP Kultura

  Klasyka australijskiego kina w TVP Kultura

  Od 4 kwietnia czwartkowe wieczory w TVP Kultura upłyną pod znakiem najważniejszych dzieł filmowych, które zdefiniowały wizerunek Australii. Wśród nich m.in. obraz nominowanego do 6. Oscarów reżysera, producenta i scenarzysty Petera Weira.
 • Peter Weir: Twórcza nuda

  Peter Weir: Twórcza nuda

  Australijski reżyser i scenarzysta Peter Weir skrytykował w czwartek, 11 października, owładnięcie dzisiejszego świata przez użytkowanie urządzeń z internetem. Artysta twierdzi, że aby być twórczym, trzeba się ponudzić.
 • Peter Weir- Biografia

  Australijski reżyser filmowy. Przyszedł na świat 21 sierpnia 1944 roku w Sydney, jego ojciec był pośrednikiem nieruchomości. Studiował sztukę i prawo na Uniwersytecie w Sydney.
 • Polski aktor? Nikt by się nie zgodził...

  Polski aktor? Nikt by się nie zgodził...

  Peter Weir to reżyser, który doskonale wie, jak mimo pracy w systemie wielkich wytwórni Hollywood, odcisnąć na swych filmach autorskie piętno. Rozumie też doskonale, że kino to cierpliwa sztuka kompromisu.
 • Długa droga Jima Sturgessa

  Długa droga Jima Sturgessa

  Najnowszy film z udziałem Jima Sturgessa to "Niepokonani" - oparta na faktach historia wędrówki przez ciągnące się tysiącami kilometrów niegościnne przestrzenie. Sam aktor przyznaje jednak, że gdyby znalazł się w podobnej sytuacji, niekoniecznie poradziłby sobie tak dobrze, jak jego bohater.
 • Order dla Petera Weira

  Order dla Petera Weira

  8 kwietnia w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta inauguracja czwartej edycji festiwalu Off Plus Camera. Gościem specjalnym ceremonii był australijski twórca Peter Weir, który osobiście zaprosił widzów na polską premierę swego najnowszego filmu "Niepokonani".
 • Peter Weir: W polskiej ziemi jest tyle krwi

  Peter Weir: W polskiej ziemi jest tyle krwi

  Australijski reżyser Peter Weir, którego "Niepokonani" weszli w piątek, 8 kwietnia, do naszych kin, opowiada, jak silne emocje wzbudza w nim Polska. "Jest coś wyjątkowego w Polakach, w waszej nadzwyczajnej historii. Nie wiem, jak udało wam się przetrwać i nie być zgorzkniałymi".
 • Komorowski obejrzy "Niepokonanych"

  Komorowski obejrzy "Niepokonanych"

  Prezydent Bronisław Komorowski będzie w sobotę gościem Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie. Na specjalnym pokazie obejrzy w towarzystwie słynnego australijskiego reżysera Petera Weira jego najnowszy film "Niepokonani".
 • Legendarny reżyser o polskim żołnierzu

  Legendarny reżyser o polskim żołnierzu

  "Niepokonani" - najnowszy film Petera Weira, reżysera sześciokrotnie nominowanego do Oscara, opowiada o ucieczce grupy więźniów, w tym polskiego żołnierza - Janusza, z sowieckiego łagru na Syberii. Obraz zadebiutuje w rodzimych kinach w piątek, 8 kwietnia.
 • Pierwszy hollywoodzki film o gułagach

  Pierwszy hollywoodzki film o gułagach

  Najnowszy film Petera Weira nosi tytuł "Niepokonani". "To pierwszy hollywoodzki film poświęcony tematowi gułagów" - mówi Anne Applebaum, pisarka i dziennikarka, która była konsultantem przy filmie Weira.

Filmy - Peter Weir (8)

 • Polska historia odkryta na nowo

  Na Zachodzie wiedza o sowieckich zbrodniach i gułagach jest szczątkowa - mówi Peter Weir, twórca "Niepokonanych". - Z ulgą przyjmuję fakt, że w Polsce nie muszę nikomu wyjaśniać historii.
 • W pustyni i w puszczy

  Bułgarskie puszcze, żar Sahary udającej pustynię Gobi - ekipa realizująca "Niepokonanych" pracowała w warunkach ekstremalnych.
 • "Czuję wielki szacunek do Polski"

  Wasz kraj był tyglem największych cierpień II wojny światowej - mówi Peter Weir, reżyser "Niepokonanych".
 • Droga do domu - metaforą życia

  Peter Weir o niezłomnej sile woli głównego bohatera "Niepokonanych" i uniwersalnych pytaniach dotyczących sensu życia.