Peter Mayhew

Artykuły - Peter Mayhew (5)

 • Nie żyje Peter Mayhew. Filmowy Chewbacca miał 74 lata

  Nie żyje Peter Mayhew. Filmowy Chewbacca miał 74 lata

  W wieku 74 lat zmarł Peter Mayhew, aktor znany na całym świecie z roli Chewbacki, włochatego kompana Hana Solo w filmach z serii "Gwiezdne wojny". O jego śmierci poinformowała rodzina na mediach społecznościowych.
 • Peter Mayhew, aktor "Gwiezdnych wojen", w szpitalu

  Peter Mayhew, aktor "Gwiezdnych wojen", w szpitalu

  Ulubieniec fanów z serii "Gwiezdne wojny" trafił do szpitala. Aktor Peter Mayhew został hospitalizowany, ponieważ zdiagnozowano u niego zapalenie płuc.
 • Chewbacca mówi (dużo)!

  Chewbacca mówi (dużo)!

  Peter Mayhew, odtwórca roli Chewbakki w przygotowywanym właśnie "Epizodzie III" gwiezdnej sagi George'a Lucasa, zdradził kilka szczegółów na temat produkcji. Mierzący ponad dwa metry aktor ponownie gra rolę włochatego Wookie, późniejszego przyjaciela Hana Solo. Jak się okazuje, jest to postać ważna dla akcji cyklu także przed wydarzeniami ukazanymi w "Gwiezdnych wojnach".
 • Chewbacca w "Epizodzie 3"?

  Chewbacca w "Epizodzie 3"?

  Peter Mayhew, który w "gwiezdnej sadze" wcielił się w sympatycznego Chewbaccę, poinformował niedawno, iż rozpocznie wiosną przyszłego roku kolejną współpracę z Georgem Lucasem. Najprawdopodobniej chodzi o realizację "Epizodu III".
 • Chewbacca narzeka

  Chewbacca narzeka

  Peter Mayhew, który w kultowym filmie "Gwiezdne wojny" George'a Lucasa, wcielił się w Chewbaccę, wiernego towarzysza Hana Solo, narzeka, iż udział w filmie i jego kontynuacjach - obrazach "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi", na lata ukształtował jego wizerunek aktorski.