peter gabriel

Artykuły - Peter gabriel (93)

 • Peter Gabriel i "Biko": 40 lat od śmierci Steve'a Biko

  Peter Gabriel i "Biko": 40 lat od śmierci Steve'a Biko

  Kilkaset wykonań na żywo, miliony odtworzeń w radiu czy internecie - dzięki utworowi "Biko" Petera Gabriela świat nie zapomniał o zamęczonemu 40 lat temu, 12 września 1977 r. Bantu Stephenie Biko, aktywiście walczącemu z apartheidem w Republice Południowej Afryki.
 • Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  W klipie "The Veil" Petera Gabriela nieoczekiwanie pojawił się Edward Snowden, zbiegły do Rosji były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Utwór pochodzi z biograficznego filmu "Snowden", który wchodzi do kin 16 września (polska premiera 11 listopada).
 • Peter Gabriel: "The Veil" do filmu "Snowden"

  Peter Gabriel: "The Veil" do filmu "Snowden"

  Do biograficznego filmu "Snowden" utwór "The Veil" napisał Peter Gabriel. Nagrania możecie posłuchać poniżej.
 • Piosenki, które są o seksie, ale mogłeś o tym nie wiedzieć

  Piosenki, które są o seksie, ale mogłeś o tym nie wiedzieć

  Wielokrotnie słuchacze mylą znaczenie największych przebojów swoich ulubionych wykonawców. Przez to na temat utworów rodzą się różne, dziwne teorie, a gdy w końcu wokalista lub muzyk wyjaśni, o co chodzi w danej piosence, słuchacz jest ogromnie zaskoczony. Tak może być również w przypadku poniższych piosenek. Oto kilka przykładów utworów, które dotyczą seksu, ale nie wszyscy o tym wiedzą.
 • Sting i Peter Gabriel razem: Kamień, papier, nożyce

  Sting i Peter Gabriel razem: Kamień, papier, nożyce

  Pod koniec czerwca rozpocznie się wspólna trasa Stinga i Petera Gabriela. Na razie wiadomo o 19 koncertach w Ameryce Północnej.
 • Peter Gabriel nauczy małpy korzystania ze Skype'a?

  Peter Gabriel nauczy małpy korzystania ze Skype'a?

  Były wokalista zespołu Genesis weźmie udział w niezwykle interesującym projekcie. Jego celem jest nauczeniem małp korzystania z komunikatora internetowego Skype.
 • Najsłynniejsze utwory z gwizdaniem

  Najsłynniejsze utwory z gwizdaniem

  Są takie utwory, od których trudno się uwolnić. Nie tylko dlatego, że słyszymy je ciągle w radiu. Oto melodie, które z pewnością spodobają się nie tylko tym, którzy lubią nucić podczas domowych porządków czy pod prysznicem, ale nawet tym, którzy z zasady gwiżdżą na wszystko. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie 10 najsłynniejszych kawałków z gwizdanym motywem.
 • Genesis z Peterem Gabrielem i Philem Collinsem: Spotkanie po latach

  Genesis z Peterem Gabrielem i Philem Collinsem: Spotkanie po latach

  Ta wiadomość zelektryzowała fanów grupy Genesis! Na potrzeby dokumentalnego filmu BBC doszło do powrotu najsłynniejszego składu.
 • Peter Gabriel w Łodzi: Trzy gwiazdki Michelina

  Peter Gabriel w Łodzi: Trzy gwiazdki Michelina

  Zachęcająca przystawka, smakowite i sycące danie główne oraz przepyszny deser z dodatkami - na taki posiłek zaprosił Peter Gabriel 15 tysięcy fanów do Atlas Areny w Łodzi. Byłem wśród nich.
 • "Peter Gabriel wyprzedzał nas o epokę"

  "Peter Gabriel wyprzedzał nas o epokę"

  W poniedziałek, 12 maja, w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert legendarnego Petera Gabriela, byłego wokalisty zespołu Genesis. Na stronach INTERIA.PL możecie przeczytać fragment biografii artysty autorstwa Daryla Easlea. Fragment dotyczy trudnych początków Genesis i pierwszych przebłysków geniuszu Petera Gabriela.

Zdjęcia - Peter gabriel (50)

 • muzyka.interia.pl
  Peter Gabriel w Łodzi, 12 maja 2014
 • muzyka.interia.pl
  Peter Gabriel w Łodzi, 12 maja 2014
 • muzyka.interia.pl
  Peter Gabriel w Łodzi, 12 maja 2014
 • muzyka.interia.pl
  Peter Gabriel w Łodzi, 12 maja 2014
 • muzyka.interia.pl
  Peter Gabriel w Łodzi, 12 maja 2014
 • muzyka.interia.pl
  Peter Gabriel w Łodzi, 12 maja 2014

Filmy - Peter gabriel (8)

 • Darek Maciborek o wizycie Petera Gabriela

  Sama idea festiwalu, jak i miejsce, w którym się on odbywa, zainteresowały Petera Gabriela na tyle, że nie musieliśmy przeprowadzać wielomiesięcznych negocjacji - Darek Maciborek z RMF FM o tym, jak doszło do występu słynnego wokalisty na Life Festival Oświęcim.
 • Peter Gabriel: śmierć i życie w Oświęcimiu

  Peter Gabriel, który wystąpił w finale Life Festival Oświęcim, był poruszony tym, co zobaczył w muzeum byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. W specjalnym oświadczeniu muzyk podkreślił wagę, jaką dla budowania lepszej przyszłości ma pamięć o zbrodniach i śmierci.
 • Peter Gabriel: Robię to, co kocham

  To, czy ktoś jest artystą spełnionym, to kwestia czysto subiektywna. Robię to, co kocham - i nie przejmuję się, czy będę wydawał nową płytę raz na 10 czy raz na 20 lat - mówi Peter Gabriel.
 • Peter Gabriel o mariażu rocka i orkiestry

  Jeśli chcesz pracować z orkiestrą, musisz wskoczyć do wody. Nie możesz stać jedną stopą na brzegu basenu - podczas konferencji prasowej na Life Festival Oświęcim Peter Gabriel mówił o wyzwaniach wpisanych w projekty będące połączeniem muzyki rockowej i symfonicznej.