PET

Artykuły - PET (72)

 • Kurtyka - system kaucyjny już za kilka miesięcy

  Kurtyka - system kaucyjny już za kilka miesięcy

  Wprowadzenie kaucji za butelki plastikowe to kwestia miesięcy - zapowiedział wczoraj minister klimatu Michał Kurtyka. Dodał, że do czerwca zostanie przedstawiona propozycja ustawowa.
 • Opakowania PET: Jakie zmiany przyniesie system kaucyjny?

  Opakowania PET: Jakie zmiany przyniesie system kaucyjny?

  Zgodnie z szacunkami rocznie na polski rynek trafia 220 tys. ton opakowań PET, poziom recyklingu to tylko 34,7 proc. To zdecydowanie za mało, szczególnie w świetle pakietu odpadowego Unii Europejskiej. Spełnienie norm wymaga szybkiej reakcji i stworzenia systemu kaucyjnego. Odpowiednio dopasowany do potrzeb rynku może być korzystny dla wszystkich - wskazują eksperci DNB Bank Polska. To dla biznesu jednocześnie koszt, ale i szansa na rozwój.
 • Jak nie utonąć w plastiku?

  Jak nie utonąć w plastiku?

  Po ponad 100 latach od wynalezienia tworzyw sztucznych, można z pełną stanowczością stwierdzić, że się od nich uzależniliśmy. Dzisiaj plastik znajdziemy dosłownie wszędzie, także w produktach spożywczych. Co można zrobić, żeby zahamować napływ tworzyw sztucznych do środowiska?
 • Butelka w 100 proc. wykonana z plastiku z recyklingu

  Butelka w 100 proc. wykonana z plastiku z recyklingu

  Żywiec Zdrój wprowadza pierwszą w swojej ofercie butelkę wyprodukowaną w 100 proc. z tworzywa PET pochodzącego z recyklingu.
 • Pożegnanie z plastikowymi słomkami. Bruksela wypowiada im wojnę

  Pożegnanie z plastikowymi słomkami. Bruksela wypowiada im wojnę

  Bruksela konkretyzuje swoje plany walki z plastikiem. Tylko w UE powstaje rocznie 26 mln ton odpadów z tworzyw sztucznych. Do recyklingu zbiera się zaledwie 30 proc. z nich.
 • Odkryto bakterie żywiące się plastikiem

  Odkryto bakterie żywiące się plastikiem

  Japońscy naukowcy odkryli gatunek bakterii odżywiających się tworzywami sztucznymi. Dzięki temu już w niedalekiej przyszłości problem ze stertami plastiku zalegającymi na wysypiskach śmieci może stać się przeszłością.
 • Nowy sposób detekcji wirusa HIV

  Nowy sposób detekcji wirusa HIV

  ​Naukowcy opracowali nowy sposób detekcji ukrytego w tkankach wirusa HIV.
 • Trigon rekomenduje Synektik

  Pozycja lidera na komercyjnym rynku radiofarmaceutyków w Polsce stanowi dobry punkt wyjściowy do dalszego dynamicznego wzrostu Spółki. Spodziewane zmiany na rynku - kontrakty NFZ na badania PET dla nowych placówek i/lub spadek poziomu wyceny procedury przy jednoczesnym wzroście liczby zakontraktowanych badań stwarzają potencjał do wzrostu przychodów w segmencie radiofarmaceutyków.
 • Lily Allen pod ostrzałem działaczy PETA

  Lily Allen pod ostrzałem działaczy PETA

  Brytyjska wokalistka Lily Allen została skrytykowana przez organizację PETA, zajmującą się prawami zwierząt. Poszło o teledysk "Air Balloon", w którym Lily towarzyszy kilka egzotycznych zwierząt.

Filmy - PET (1)