Peru

Artykuły - Peru (286)

 • Machu Picchu zaprasza zagranicznych turystów

  Machu Picchu zaprasza zagranicznych turystów

  Od 5 października znów będzie można podróżować do Peru. Po siedmiu miesiącach przerwy rząd w Limie ogłosił, że godzi się aby na tamtejszych lotniskach lądowały samoloty wybranych państw, w tym również europejskich.
 • Puchar Peru. Ćwierćfinał zakończony bijatyką. Piłkarze opuszczali stadion w przyczepie dla koni

  Puchar Peru. Ćwierćfinał zakończony bijatyką. Piłkarze opuszczali stadion w przyczepie dla koni

  Mieszkańcy Ameryki Południowej znani są ze swojej porywczości i emocjonalnego podejścia do futbolu, ale to, co wydarzyło się w Peru po meczu Deportivo Garcilaso - Deportivo Llacuabamba, przekroczyło wszelkie granice. Ćwierćfinałowe starcie zakończyło się regularną bijatyką. Sędziów musiał bronić przed wściekłymi kibicami kordon policji uzbrojony w tarcze i pałki, a piłkarze gości opuszczali stadion... w przyczepie dla koni.
 • Copa America. Brazylia - Peru 3-1 w finale

  Copa America. Brazylia - Peru 3-1 w finale

  Nie było sensacji. Tylko przez chwilę nad stadionem w Rio de Janeiro uniosło się słynne Maracanazo z 1950 roku, gdy w finale tegorocznego turnieju Copa America między Brazylią i Peru Guerrero wyrównał przed przerwą na 1-1. Gole Evertona, G. Jesusa i Richarlisona przechyliły jednak szalę, mimo czerwonej kartki dla Jesusa (3-1). Brazylia została mistrzem Ameryki Południowej po raz dziewiąty. Po dwunastu latach przerwy.
 • Mundial 2018. Peru mistrzem świata więźniów

  Mundial 2018. Peru mistrzem świata więźniów

  W Peru zorganizowano mistrzostwa świata drużyn złożonych z więźniów. Inspiracją był pierwszy od 36 lat awans piłkarzy tego kraju na mundial. W turnieju zwyciężył zespół "Peru", który pokonał w finale "Rosję" po rzutach karnych 4-2.
 • MŚ Rosja 2018. Radamel Falcao ustawił mecz? Chile rozważa odwołanie

  MŚ Rosja 2018. Radamel Falcao ustawił mecz? Chile rozważa odwołanie

  Po sieci krąży filmik, na którym Kolumbijczyk Radamel Falcao w meczu z Peru (1-1) przekazuje rywalom, że nie muszą się starać wygrać, bo obie drużyny mają już zapewniony awans na mundial. Chilijczycy, którzy odpadli przez to spotkanie z walki o mistrzostwa świata, rozważają odwołanie się od tego meczu, twierdząc, że był on ustawiony.
 • Polityk z polskimi korzeniami zostanie prezydentem Peru?

  Polityk z polskimi korzeniami zostanie prezydentem Peru?

  Mieszkańcy Peru wybiorą dziś nowego prezydenta. Faworytem drugiej tury wyborów jest Keiko Fujimori, córka prezydenta Peru w latach 1990-2000 Alberto Fujimoriego uzyskała w pierwszej turze wyborów 40 procent głosów. Jej rywal Pedro Pablo Kuczynski 21 procent.
 • Najpotężniejszy fenomen meteorologiczny ostatnich 65 lat

  Najpotężniejszy fenomen meteorologiczny ostatnich 65 lat

  Peru od tygodnia nękają najbardziej ulewne deszcze i najwyższe od dwóch dekad temperatury - to skutki zjawiska pogodowego El Nino. Powodzie i osunięcia ziemi doprowadziły m.in. do zablokowania głównej peruwiańskiej autostrady - informował w środę Reuters.
 • ​Peru: Armia będzie strzelać do samolotów mogących przewozić narkotyki

  ​Peru: Armia będzie strzelać do samolotów mogących przewozić narkotyki

  Prezydent Peru Ollanta Moises Humala Tasso podpisał w sobotę ustawę pozwalającą peruwiańskiemu lotnictwu na zestrzeliwanie samolotów podejrzanych o przewożenie na pokładzie narkotyków.
 • Grupa dzieci-żołnierzy odbita z rąk Świetlistego Szlaku

  Grupa dzieci-żołnierzy odbita z rąk Świetlistego Szlaku

  Władze Peru odbiły 39 osób z rąk Świetlistego Szlaku. Wśród uratowanych jest 26 dzieci, które były szkolone do czynnej walki w maoistycznej partyzantce.

Filmy - Peru (11)