Peru

Artykuły - Peru (540)

Filmy - Peru (5)

 • Uścisk wart więcej, niż tysiąc słów

  Kobieta jest wolontariuszem w Peru, gdzie zajmuje się zagrożonymi zwierzętami. Ta mała małpka, kiedy zobaczyła kobietę postanowiła podbiec do niej. Wspięła się na nią i przytuliła się do niej. Prawdopodobnie chciała podziękować jej w ten sposób na całą pracę, jaką wykonuje w schronisku.
 • Paulina Krupińska: W Peru ludzie mają zupełnie inne problemy niż my. Nabrałam tam dystansu do mojego codziennego życia

  - Jest to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, nowe doświadczenie. Inaczej kręci się dokument, inaczej program studyjny. Przyznam szczerze, że bardzo mi się to spodobało – wspomina Paulina Krupińska, która wspólnie z ekipą TVN Style odwiedziła Świętą Dolinę Inków w peruwiańskich Andach. Podczas kręcenia zdjęć, prezenterka spotkała się z wieloma wyjątkowymi kobietami, które pokazały jej, jak wygląda ich codzienne życie – dbanie o dom, przyrządzanie posiłków, praca na polu czy w kopalni soli. Prezenterka towarzyszyła też dzieciom w nietypowej drodze do szkoły, która wiedzie przez górskie szczyty.
 • Ronaldinho w drugiej lidze peruwiańskiej

  Dwa tytuły Piłkarza Roku FIFA, Złota Piłka, dwa mistrzostwa Hiszpanii, jeden tytuł we Włoszech, triumf w Lidze Mistrzów, złoto mundialu, a już za chwilę... występy w klubie z drugiej ligi peruwiańskiej. Ronaldinho poinformował za pośrednictwem portali społecznościowych, że w najbliższym czasie zagra dla Cienciano Cuzco. Umowa została zawarta jedynie na dwa pokazowe mecze, ale włodarze peruwiańskiego zespołu wierzą, iż Brazylijczykowi spodoba się w klubie na tyle, że zdecyduje się podpisać normalny kontrakt. Press Focus/x-news
 • Sok z surowej żaby - najohydniejszy napój świata

  Brzmi to jak makabryczny żart – ale głównym składnikiem soku, który pije się od stuleci w Peru, jest surowa, rozdrobniona... żaba. W dzisiejszych czasach przygotowanie napoju jest bardzo proste, o ile ktoś nie jest zbyt wrażliwy. Żabę trzeba najpierw unicestwić, uderzając nią o blat, a następnie oskórować. Do blendera, oprócz płaza, należy dorzucić marchewki, korzeń andyjskiej rośliny maca i miód. Amatorzy soku z żaby zapewniają, że ma on lecznicze właściwości. Ponoć wpływa on zbawiennie na dzieci i osoby starsze, leczy zapalenie oskrzeli, anemię, osteoporozę, a nawet impotencję.