Peru

Artykuły - Peru (542)

• Mundial 2018. Peru mistrzem świata więźniów

Mundial 2018. Peru mistrzem świata więźniów

W Peru zorganizowano mistrzostwa świata drużyn złożonych z więźniów. Inspiracją był pierwszy od 36 lat awans piłkarzy tego kraju na mundial. W turnieju zwyciężył zespół "Peru", który pokonał w finale "Rosję" po rzutach karnych 4-2.
  • MŚ Rosja 2018. Radamel Falcao ustawił mecz? Chile rozważa odwołanie

MŚ Rosja 2018. Radamel Falcao ustawił mecz? Chile rozważa odwołanie

Po sieci krąży filmik, na którym Kolumbijczyk Radamel Falcao w meczu z Peru (1-1) przekazuje rywalom, że nie muszą się starać wygrać, bo obie drużyny mają już zapewniony awans na mundial. Chilijczycy, którzy odpadli przez to spotkanie z walki o mistrzostwa świata, rozważają odwołanie się od tego meczu, twierdząc, że był on ustawiony.
  • Polityk z polskimi korzeniami zostanie prezydentem Peru?

Polityk z polskimi korzeniami zostanie prezydentem Peru?

Mieszkańcy Peru wybiorą dziś nowego prezydenta. Faworytem drugiej tury wyborów jest Keiko Fujimori, córka prezydenta Peru w latach 1990-2000 Alberto Fujimoriego uzyskała w pierwszej turze wyborów 40 procent głosów. Jej rywal Pedro Pablo Kuczynski 21 procent.
  • Najpotężniejszy fenomen meteorologiczny ostatnich 65 lat

Najpotężniejszy fenomen meteorologiczny ostatnich 65 lat

Peru od tygodnia nękają najbardziej ulewne deszcze i najwyższe od dwóch dekad temperatury - to skutki zjawiska pogodowego El Nino. Powodzie i osunięcia ziemi doprowadziły m.in. do zablokowania głównej peruwiańskiej autostrady - informował w środę Reuters.
  • ​Peru: Armia będzie strzelać do samolotów mogących przewozić narkotyki

​Peru: Armia będzie strzelać do samolotów mogących przewozić narkotyki

Prezydent Peru Ollanta Moises Humala Tasso podpisał w sobotę ustawę pozwalającą peruwiańskiemu lotnictwu na zestrzeliwanie samolotów podejrzanych o przewożenie na pokładzie narkotyków.
  • Grupa dzieci-żołnierzy odbita z rąk Świetlistego Szlaku

Grupa dzieci-żołnierzy odbita z rąk Świetlistego Szlaku

Władze Peru odbiły 39 osób z rąk Świetlistego Szlaku. Wśród uratowanych jest 26 dzieci, które były szkolone do czynnej walki w maoistycznej partyzantce.
  • Kuriozalny gol w peruwiańskiej ekstraklasie

Kuriozalny gol w peruwiańskiej ekstraklasie

Masakatsu Sawa strzelił niewiarygodnego gola dla Deportivo Municipal w meczu z Universitario Lima w peruwiańskiej ekstraklasie.
  • Kadra Peru na Copa America

Kadra Peru na Copa America

Kilku doświadczonych piłkarzy, w tym 36-letni Claudio Pizarro, znalazło się w kadrze Peru na rozpoczynający się 11 czerwca w Chile turniej Copa America. W poprzedniej edycji Peruwiańczycy zajęli trzecie miejsce, a Paolo Guerrero został królem strzelców.
  • Tragiczny bilans zderzenia autobusów: 37 osób nie żyje

W poniedziałek w północnym Peru doszło do zderzenia czołowego autobusów. Lokalne władze poinformowały o co najmniej 37 ofiarach śmiertelnych i 70 rannych - podał serwis AFP.
  • Peruwiańskie "brudne" złoto

Peruwiańskie "brudne" złoto

Nielegalnie wydobywają najcenniejszy z kruszców. Zajęcie to, w przeciwieństwie do pozyskiwanego metalu, nie należy do szlachetnych. Prowadzenie interesu nie tylko nie należy do bezpiecznych, ale i niekorzystnie wpływa na środowisko naturalne całego regionu.

Filmy - Peru (12)

• Mundial 2018: Australia - Peru. Drugi gol.

Drugiego, a zarazem ostatniego gola dla Peru w potyczce z Australią strzelił Paulo Guerrero. Gwiazdor reprezentacji Peru przy swoim trafieniu skorzystał ze świetnej asysty Cuevy, który popisał się prostopadłym podaniem. Druga bramka dla Peru padła w 50' minucie meczu.

• Mundial 2018: Australia - Peru. Pierwszy gol.

Pierwszego gola dla Peru w starciu z faworyzowaną Australią strzelił Andre Carrillo po fantastycznym podaniu Paolo Guerrero. Bramka padła w 18' minucie spotkania.