personel medyczny

Artykuły - Personel medyczny (8)

 • Płaca minimalna dla zawodu pielęgniarki

  Płaca minimalna dla zawodu pielęgniarki

  ​Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że resort przygotował ustawę, która gwarantuje minimalne wynagrodzenie dla osób wchodzących do zawodu pielęgniarki. Tymczasem wczoraj rozpoczęły się strajki ostrzegawcze pielęgniarek w szpitalach na terenie całej Polski.
 • Dwie serie preparatu Predasol wycofane z rynku

  Dwie serie preparatu Predasol (prednizolon, sól sodowa wodorobursztynianu prednizolonu) wycofał z rynku Główny Inspektor Farmaceutyczny; pozostałe serie pozostają w obrocie. Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.
 • Tylko 5 pielęgniarek na 1000 mieszkańców w Polsce

  Tylko 5 pielęgniarek na 1000 mieszkańców w Polsce

  Jak wynika z danych Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych obecnie na 1000 mieszkańców w Polsce przypada zaledwie 5,2 pielęgniarki. To jeden z najniższych wskaźników w całej Unii Europejskiej. Dla porównania w Szwajcarii współczynnik ten wynosi 16, Szwecji 11, a w Wielkiej Brytanii 9,1. Uwzględniając demografię społeczeństwa polskiego, działanie resortu zdrowia w zakresie polityki kadrowej pielęgniarek i położnych powinno zmierzać do osiągnięcia średniego wskaźnika OECD – 8,8.
 • Pan hrabia i pielęgniarki. Po 5 latach studiów nie chcą być służącymi

  Pan hrabia i pielęgniarki. Po 5 latach studiów nie chcą być służącymi

  Nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Pielęgniarki kończą 5-letnie studia, jednak lekarze cały czas widzą w nich tylko osoby mające usługiwać i im, i pacjentom - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Szendzikowski, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz izby przyjęć szpitala klinicznego w Łodzi.
 • Jest praca dla Polek w Wielkiej Brytanii!

  Jest praca dla Polek w Wielkiej Brytanii!

  Brytyjskie szpitale są coraz częściej zainteresowane zatrudnianiem personelu medycznego z krajów Europy Wschodniej, w tym z Polski. Wynika to z rosnącej liczby pacjentów z tego regionu i związaną z tym koniecznością zatrudniania tłumaczy.
 • Niemcy zatrudnią polskie pielęgniarki, opiekunki i terapeutów

  Niemcy zatrudnią polskie pielęgniarki, opiekunki i terapeutów

  1 maja nastąpi całkowite otwarcie niemieckiego rynku pracy. To duża szansa dla polskich pracowników z branży medycznej. Jakie muszą spełnić wymagania? Na jakie zarobki mogą liczyć? Rozmowa z Arturem Raganem, przedstawicielem agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Work Express.
 • A/H1N1: Kto będzie mógł kupić szczepionkę?

  A/H1N1: Kto będzie mógł kupić szczepionkę?

  Dotychczas zamówiono około 4 mln dawek szczepionki przeciw grypie A/H1N1 - poinformowała w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz.
 • 1285 zł dla pielęgniarki

  1285 zł dla pielęgniarki

  Na jakie rzeczywiście pensje mogą liczyć w rodzimych placówkach zdrowotnych lekarze i pielęgniarki?