PERN Przyjaźń SA

Artykuły - PERN Przyjaźń SA (10)

 • Dostawy zagrożone z kierunku ukraińskiego

  Dostawy zagrożone z kierunku ukraińskiego

  Wicepremier Janusz Piechociński zwrócił uwagę, że w kwestii dostaw gazu, Polska istotnie wzmocniła możliwości reagowania na kryzys. - Ewentualne zakłócenia z kierunku ukraińskiego nie są problemem przy dobrych relacjach z partnerem rosyjskim - zauważył.
 • Musimy magazynować na potęgę

  W 2014 r. powierzchnia w magazynach dla gazu w Polsce powinna wynieść 2,4 mld m sześc. - zapowiedział wczoraj w Gdańsku wiceprezes zarządu ds. handlowych PGNiG Jerzy Kurella.
 • Ropociąg Odessa-Brody-Płock ważny dla Polski i Ukrainy

  Ropociąg Odessa-Brody-Płock ważny dla Polski i Ukrainy

  - Konflikt o Krym i groźba nałożenia sankcji na eksport rosyjskiej ropy pokazują, jak ważna jest dywersyfikacja dostaw tego surowca. Dlatego dla Polski i Ukrainy ważne jest zbudowanie ropociągu Odessa-Brody-Płock - mówi PAP dyrektor generalny spółki Sarmatia Sergiej Skrypka.
 • Zawadka, b. dowódca Grom, wiceprezesem PERN "Przyjaźń"

  Zawadka, b. dowódca Grom, wiceprezesem PERN "Przyjaźń"

  Dariusz Zawadka, b. dowódca jednostki specjalnej Grom, został powołany na stanowisko wiceprezesa Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń". Trzyosobowy zarząd nowej kadencji powołało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki.
 • PERN Przyjaźń ogłasza nową strategię

  PERN Przyjaźń ogłasza nową strategię

  PERN Przyjaźń, państwowa spółka zajmująca się transportem ropy w Polsce, rozważa budowę drugiego tranzytowego ropociągu. Po rurze Wschód-Zachód z Białorusi do Niemiec spółka nie wyklucza uruchomienia tranzytu z portu w Gdańsku na południe. Na razie przedsiębiorstwo ogłosiło nową strategię i rozpoczyna budowę terminala naftowego.
 • Porozumienie dotyczące realizacji znaczącej umowy.

  Raport bieżący nr 41/2005 Podstawa prawna § 5 ust. 1 pkt 3 RO - zawarcie lub zmiana znaczącej umowy W dniu 2 września 2005r. PERN Przyjaźń S.A. w Płocku i Konsorcjum Prochem â�� Megagaz, w którym PROCHEM S.A. pełni rolę lidera porozumiały się w sprawie negocjacji aneksu do umowy o Generalną Realizację Inwestycji dla zadania inwestycyjnego pod nazwą "Rurociąg w relacji ST-1 Adamowo-Baza Surowcowa Plebanka" Strony zgodnie uznały, że oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz oświadcze
 • W 2005 tyle samo ropy

  W 2005 tyle samo ropy

  Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) Przyjaźń SA przewiduje, iż w tym roku przetransportuje porównywalne do roku 2004 roku ilości ropy naftowej oraz paliw płynnych, czyli około 49,9 mln ton surowca oraz 4,9 mln ton gotowych produktów, w tym benzyny, oleju napędowego i oleju opałowego - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy PERN Przyjaźń Tomasz Zakrzewski.
 • Ciech sprzedaje Naftoport

  Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) Przyjaźń SA odkupiło za 11, 88 mln zł od Ciech-u cztery udziały w Przedsiębiorstwie Przeładunku Paliw Płynnych (PPPP) Naftoport w Gdańsku.
 • Zawarcie znaczącej umowy

  Zarząd Mostostal Płock S.A. informuje , że Spółka zawarła z PERN " Przyjaźń "S.A. umowę na wykonanie w generalnym wykonawstwie modernizacji zbiornika w BS Plebanka o wartości według wstępnej wyceny 10,9 mln PLN , którą otrzymała podpisaną 18.07.2000r.W umowie zawarto postanowienia dotyczące kar umownych , które w przypadku odstąpienia od umowy przez którąkolwiek ze stron pokryje strona winna do wysokości udokumentowanych kosztów wynikłych z dotychczasowego zaawansowania prac oraz zapłaci karę w
 • Umowy z PERN Przyjaźń

  Zarząd Mostostal Płock SA informuje, że Spółka w okresie od 20.04.2000 r. do 01.06.2000 r. zawarła z PERN "Przyjaźń" SA dwie umowy na łączną kwotę 11,7 mln PLN. Największą jest umowa na wykonanie w generalnym wykonawstwie modernizacji zbiornika w B.S. Plebanka o wartości według wstępnej wyceny 10,9 mln PLN, którą Spółka otrzymała podpisaną dnia 01.06.2000 roku. W umowie zawarto postanowienia dotyczące kar umownych, które w przypadku odstapienia od umowy przez którąkolwiek ze stron pokryje