PERN „Przyjaźń”

Artykuły - PERN „Przyjaźń” (40)

 • PERN ma problem z zanieczyszczoną rosyjską ropą

  PERN ma problem z zanieczyszczoną rosyjską ropą

  W zbiornikach PERN nadal znajduje się ok. 250 tys. ton zanieczyszczonej rosyjskiej ropy. To kiedy zostaną one opróżnione, zależy o tempa w jakim rafinerie PKN Orlen i Lotosu oraz dwie niemieckie będą ją odbierać, by - po wymieszaniu z czystym surowcem - przerabiać w swoich instalacjach - zapowiedział ostatnio dziennikarzom prezes PERN Igor Wasilewski
 • PERN zatwierdził strategię do 2022 r.

  PERN zatwierdził strategię do 2022 r.

  Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PERN zatwierdziło ostatnio Wieloletni Plan Strategiczny spółki na lata 2018-22. Informując o swoich planach, PERN zapowiedział, że do 2022 r. nakłady inwestycyjne w grupie wyniosą łącznie 2,7 mld zł. Spółka szykuje się do połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos.
 • PERN kupił akcje PKN Orlen za 1,5 mld zł

  PERN kupił akcje PKN Orlen za 1,5 mld zł

  PERN kupił od sierpnia 2016 r. 4,9 proc. akcji PKN Orlen za ok. 1,5 mld zł - podał resort energii w komunikacie. Zdaniem ministerstwa, to transakcja mająca zabezpieczyć bezpieczeństwa energetyczne naszego kraju.
 • PERN bez "Przyjaźni" - zmiana nazwy i logo spółki

  PERN bez "Przyjaźni" - zmiana nazwy i logo spółki

  Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" zmienia nazwę i logo. Po rebrandingu spółka będzie funkcjonowała jako PERN SA. Tak zdecydowało Walne Zgromadzenie Wspólników na wniosek zarządu spółki - poinformował w poniedziałek PERN.
 • W przyszłym roku ruszy terminal naftowy w Gdańsku. PERN "Przyjaźń"

  Budowa terminalu naftowego w Gdańsku na półmetku. Pierwszy transport ropy zostanie przyjęty w przyszłym roku. Już w początkowym etapie funkcjonowania terminalu PERN "Przyjaźń" chce zwiększyć przychody o kilkanaście milionów złotych. Dzięki większym marżom więcej zarobi też Skarb Państwa.
 • Premier w największej bazie ropy naftowej w Polsce

  Premier w największej bazie ropy naftowej w Polsce

  Premier Donald Tusk odwiedził w sobotę bazę magazynową PERN "Przyjaźń" w Miszewku Strzałkowskim pod Płockiem (Mazowieckie), gdzie oddano do użytku dwa nowe zbiorniki na ropę naftową o pojemności po 100 tys. m sześc. Koszt inwestycji to ponad 77 mln zł.
 • Zawadka, b. dowódca Grom, wiceprezesem PERN "Przyjaźń"

  Zawadka, b. dowódca Grom, wiceprezesem PERN "Przyjaźń"

  Dariusz Zawadka, b. dowódca jednostki specjalnej Grom, został powołany na stanowisko wiceprezesa Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń". Trzyosobowy zarząd nowej kadencji powołało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki.
 • PERN planuje wydać 820 mln zł na rozbudowę Naftoportu

  PERN planuje wydać 820 mln zł na rozbudowę Naftoportu

  - 820 mln zł ma kosztować rozbudowa magazynów i infrastruktury przeładunkowej, będącej zapleczem Naftoportu w Gdańsku; pierwszy etap inwestycji ma ruszyć w przyszłym roku - poinformował w poniedziałek prezes PERN Przyjaźń Marcin Moskalewicz.
 • PERN Przyjaźń ogłasza nową strategię

  PERN Przyjaźń ogłasza nową strategię

  PERN Przyjaźń, państwowa spółka zajmująca się transportem ropy w Polsce, rozważa budowę drugiego tranzytowego ropociągu. Po rurze Wschód-Zachód z Białorusi do Niemiec spółka nie wyklucza uruchomienia tranzytu z portu w Gdańsku na południe. Na razie przedsiębiorstwo ogłosiło nową strategię i rozpoczyna budowę terminala naftowego.
 • Odwołani prezes i członek zarządu ds. inwestycji PERN

  - Walne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" odwołało ze stanowiska prezesa Roberta Soszyńskiego oraz członka zarządu spółki, odpowiedzialnego m.in. za inwestycje, Jerzego Melaniuka.

Filmy - PERN „Przyjaźń” (1)

 • W przyszłym roku ruszy terminal naftowy w Gdańsku

  Budowa terminalu naftowego w Gdańsku na półmetku. Pierwszy transport ropy zostanie przyjęty w przyszłym roku. Już w początkowym etapie funkcjonowania terminalu Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” chce zwiększyć przychody o kilkanaście milionów złotych. Dzięki większym marżom więcej zarobi też Skarb Państwa. Komentuje Marcin Moskalewicz, prezes zarządu PERN „Przyjaźń”, właściciela inwestycji w Gdańsku.