PERN

Artykuły - PERN (90)

 • PERN wprowadził specjalne procedury w związku z koronawirusem

  PERN wprowadził specjalne procedury w związku z koronawirusem

  PERN, strategiczna spółka zajmująca się tłoczeniem i magazynowaniem ropy naftowej w Polsce, wprowadził - w związku zagrożeniem koronawirusem - ograniczenie wjazdów na teren obiektów chronionych, a także zakaz delegacji i ograniczenia bezpośrednich spotkań służbowych.
 • Drony pomogą PERN w monitoringu sieci

  Drony pomogą PERN w monitoringu sieci

  PERN zdecydował się na zakup dronów. Chce je wykorzystać m.in. do zabezpieczania infrastruktury oraz inspekcje w przypadku podejrzenia wystąpienia incydentów bezpieczeństwa.
 • PERN ma problem z zanieczyszczoną rosyjską ropą

  PERN ma problem z zanieczyszczoną rosyjską ropą

  W zbiornikach PERN nadal znajduje się ok. 250 tys. ton zanieczyszczonej rosyjskiej ropy. To kiedy zostaną one opróżnione, zależy o tempa w jakim rafinerie PKN Orlen i Lotosu oraz dwie niemieckie będą ją odbierać, by - po wymieszaniu z czystym surowcem - przerabiać w swoich instalacjach - zapowiedział ostatnio dziennikarzom prezes PERN Igor Wasilewski
 • Dostawy czystej ropy naftowej do Polski 10 czerwca

  Dostawy czystej ropy naftowej do Polski 10 czerwca

  Transnieft przekaże rosyjskim producentom ropy naftowej rekompensaty na pokrycie roszczeń kierowanych do nich przez odbiorców ropy, w tym PKN Orlen. Taką deklarację otrzymała strona polska - poinformował płocki koncern w komunikacie.
 • Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  O czasowym wstrzymaniu eksportu produktów naftowych z Białorusi do Polski, krajów bałtyckich i na Ukrainę poinformował we wtorek zastępca dyrektora Białoruskiej Kompanii Naftowej (BNK) Siarhiej Hrib. Przyczyną jest zanieczyszczenie ropy dostarczanej przez Rosję. Na Polskę przypada 13 proc. białoruskiego eksportu oleju napędowego. Dostawy z Białorusi na Ukrainę stanowią 81 proc. jej importu benzyn i 40 proc. jej importu oleju napędowego.
 • PERN zatwierdził strategię do 2022 r.

  PERN zatwierdził strategię do 2022 r.

  Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PERN zatwierdziło ostatnio Wieloletni Plan Strategiczny spółki na lata 2018-22. Informując o swoich planach, PERN zapowiedział, że do 2022 r. nakłady inwestycyjne w grupie wyniosą łącznie 2,7 mld zł. Spółka szykuje się do połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos.
 • Rząd: Akcje Poczty Polskiej, PKP i PERN-u nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa

  Rząd: Akcje Poczty Polskiej, PKP i PERN-u nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa

  Poczta Polska, PERN i Polskie Koleje Państwowe trafią na listę spółek, których akcje nie będą mogły być zbyte przez Skarb Państwa - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, którym we wtorek ma się zająć Rada Ministrów.
 • Fuzja PERN i OLPP - będą duże inwestycje

  Fuzja PERN i OLPP - będą duże inwestycje

  PERN, regionalny lider logistyki surowcowej, po połączeniu z OLPP, największym w kraju przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych, zapowiada duże inwestycje. W ciągu 4 lat na rozbudowę infrastruktury zbiornikowej, projekty z zakresu automatyzacji procesów przesyłu i magazynowania oraz cyberbezpieczeństwa ma trafić 2 mld zł, z czego 500 mln zł w najbliższym roku. Wszystko to przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju - podkreślają przedstawiciele spółki.
 • Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników OLPP zdecydowało o połączeniu z PERN

  Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników OLPP zdecydowało o połączeniu z PERN

  Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników (NZW) spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) wyraziło zgodę na połączenie z PERN. To ostatnia wymagana procedurą zgoda na integrację obu podmiotów, która ma zostać sfinalizowana z początkiem 2018 r. Po integracji powstanie jedna spółka zarządzająca zarówno transportem oraz magazynowaniem ropy naftowej, jak i paliw płynnych.
 • Połączenie PERN i OLPP jest już na ostatniej prostej

  Połączenie PERN i OLPP jest już na ostatniej prostej

  Coraz bliżej połączenia dwóch gigantów sektora naftowo-paliwowego. Co z pracownikami obu spółek?