perły

Artykuły - Perły (58)

 • Perły z meteorytami? To możliwe

  Perły z meteorytami? To możliwe

  Powszechnie wiadomo, że perły powstają, gdy drażniący obiekt - taki jak ziarnko piastku - dostanie się do małży lub ślimaka. Może być nim także fragment meteorytu.
 • Naturalna perła słonowodna rekordowej wielkości wystawiona na aukcję

  Naturalna perła słonowodna rekordowej wielkości wystawiona na aukcję

  7 grudnia 2014 r. dom aukcyjny Rago Auctions wystawi na sprzedaż największą jak dotąd perłę słonowodną o niemal idealnie okrągłym kształcie. Poprzedni rekordowy okaz sprzedano za ponad 1,3 miliona dolarów.
 • Renesans łez bogów

  Renesans łez bogów

  Na przekór kryzysowi klejnoty zwane łzami bogów przeżywają renesans. Najdroższe perły sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem ekspertów są dobrą, acz ryzykowną inwestycją - donosi "Puls Biznesu".
 • Dobór dodatków do sukni ślubnej

  Dobór dodatków do sukni ślubnej

  Suknia ślubna już wybrana, czas pomyśleć o dodatkach. Idealnie jest dobierać dodatki w salonie, w którym kupiłyście suknię, kiedy macie ją na sobie.
 • U europejskich wybrzeży naukowcy znaleźli perły

  Zespół naukowców z portugalskiego Instytutu Doświadczeń Morskich oraz z Uniwersytetu Algarve znalazł perły w ostrygach wyłowionych w regionie plaż południowej Portugali.
 • Perła Elizabeth Taylor sprzedana za 11,84 mln dolarów

  Perła Elizabeth Taylor sprzedana za 11,84 mln dolarów

  Słynna "Peregrina" - pochodząca z XVI wieku unikatowa perła z biżuterii Elizabeth Taylor - została sprzedana na aukcji w nowojorskim Christie's za 11,84 mln dolarów, co jest światowym rekordem sprzedanej na aukcji ozdoby z perłą - pisze agencja AFP.
 • Perły uzdrowisk do sprzedaży

  Ministerstwo Skarbu Państwa chce wystawić do sprzedaży cztery uzdrowiska: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój i Rabka - poinformował w Sejmie wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.
 • "Piraci...": Wizyta odwołana!

  "Piraci...": Wizyta odwołana!

  Klaus Badelt - kompozytor, który wraz z Hansem Zimmerem stworzył muzykę do filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", w ostatniej chwili, z powodów prywatnych, zmuszony był odwołać przyjazd na 4. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.
 • Pawlak: Zielone światło dla "czarnej perły"

  Pawlak: Zielone światło dla "czarnej perły"

  Wicepremier Waldemar Pawlak zapowiedział w czwartek, że jeszcze dziś podpisze uchwałę walnego zgromadzenia dotyczącą zgody na upublicznienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ocenił, że spółka może zadebiutować na GPW zgodnie z założeniami 30 czerwca. Uchwały walnego potrzebne są, by złożyć prospekt spółki do Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Szczęście w nieszczęściu

  O pacjentach zamieniających rany w perły oraz profitach czerpanych z cierpienia z kapelanem Powiatowego Szpitala w Wołominie, ks. Piotrem Krasuskim rozmawia Magdalena Prokop-Duchnowska.

Filmy - Perły (1)

 • Perły dodają szyku

  W tym sezonie przedstawicielki płci pięknej, które chcą podkreślić swoją kobiecość, powinny nosić biżuterię z pereł. (źródło: Inhorgenta)