perkusja

Artykuły - Perkusja (41)

 • Perkusje elektroniczne - wskazówki dla kupujących

  Perkusje elektroniczne - wskazówki dla kupujących

  Perkusja elektroniczna to specjalny syntezator, który budową, brzmieniem i sposobem, w jaki wydawany jest dźwięk, przypomina perkusję akustyczną. Składa się ona z padów umieszczonych na statywie. Zwykle są one pokryte silikonem, gumą albo siateczką. Ponadto posiadają specjalne czujniki, które generują sygnał, kiedy się w nie uderza. Sygnał ten z kolei zostaje przekazany do modułu elektrycznego, który jest odpowiedzialny za wygenerowanie dźwięku pasującego do uderzenia.
 • Przewodnik rockowy: Keith Moon. Super świr

  Przewodnik rockowy: Keith Moon. Super świr

  Pamiętacie Muppety? Jeśli tak, to zapewne poza żabą Kermitem i świnką Piggy pozostał wam w pamięci nieokrzesany, nieprzewidywalny oraz niepowstrzymany perkusista - Zwierzak. Jego szaleństwa były niczym przy tym, co robił jego pierwowzór, nieżyjący już niestety od 35 lat, bębniarz The Who - Keith Moon.
 • Perkusyjny zestaw marzeń

  Perkusyjny zestaw marzeń

  Perkusiści to niesamowici ludzie. Ich pomysłowość dotycząca "instrumentów", na jakich można zagrać jest nieograniczona. Zobaczcie, co tym razem wymyślił lider Patax.
 • Robert Zildjian nie żyje

  Robert Zildjian nie żyje

  W czwartek (29 marca) w wieku 89 lat na raka zmarł Robert Zildjian, twórca perkusyjnej firmy Sabian.
 • Krągłe instrumenty perkusyjne

  Krągłe instrumenty perkusyjne

  Perkusiści to niesamowici ludzie. Ich pomysłowość dotycząca "instrumentów", na jakich można zagrać jest nieograniczona. Zobaczcie, na czym zagrał ten bębniarz.
 • Dave Grohl wychwala Meg White

  Dave Grohl wychwala Meg White

  Lider Foo Fighters i były perkusista Nirvany - Dave Grohl - wymienił Meg White wśród najwybitniejszych bębniarzy wszech czasów.
 • Najbogatsi perkusiści

  Najbogatsi perkusiści

  Opublikowano zestawienie najbardziej majętnych perkusistów muzyki rozrywkowej.
 • The Black Keys - biografia

  The Black Keys to rockowo-bluesowy duet ze Stanów Zjednoczonych, w którego skład wchodzą Dan Auerbach (gitara i wokal) oraz Patrick Carney (perkusja). The Black Keys powstał 2001 roku. Na koncie ma dwie oficjalnie wydane EP-ki, koncertowy bootleg oraz siedem studyjnych albumów. Ostatni, zatytułowany "El Camino", ukazał się pod koniec 2011 roku. Płyta zwiera jedenaście nowych piosenek wyprodukowanych przez The Black Keys oraz Danger Mouse. Pierwszym singlem z "El Camino" została kompozycja
 • The Black Keys - biografia

  The Black Keys to rockowo-bluesowy duet ze Stanów Zjednoczonych, w którego skład wchodzą Dan Auerbach (gitara i wokal) oraz Patrick Carney (perkusja). The Black Keys powstał 2001 roku. Na koncie ma dwie oficjalnie wydane EP-ki, koncertowy bootleg oraz siedem studyjnych albumów. Ostatni, zatytułowany "El Camino", ukazał się pod koniec 2011 roku. Płyta zwiera jedenaście nowych piosenek wyprodukowanych przez The Black Keys oraz Danger Mouse. Pierwszym singlem z "El Camino" została kompozycja "L
 • Serpentia - biografia

  Zespół Serpentia powstał pod koniec 1996 roku z inicjatywy Ivy-ego - gitara basowa, Chrisera - gitara i Seby - perkusja. 2000 roku po wielu zmianach personalnych zespół zarejestrował swoje pierwsze MCD zatytułowane "...and the Angels Descended to Earth". Dobrze przyjęty materiał przez fanów ciężkiego brzmienia pozwolił zagrać grupie sporo koncertów m. in.: z zespołami Vader, Parricide, Whorehouse czy Thy Disease. Po trzech latach pracy Serpentia doczekała się pełnoprawnego debiutu, w wyt

Filmy - Perkusja (16)