Pentameron

Artykuły - Pentameron (18)

 • Podsumowania 2015: Filmy, które przekroczyły granice

  Podsumowania 2015: Filmy, które przekroczyły granice

  Chociaż określenie "przekraczania granic" wpierw przywołuje kategorie moralne, nasza lista skupia się nie tylko na filmach, które szokowały brutalnością lub dosadnymi scenami seksu. To także dzieła, które w kreatywny sposób wykorzystały środki filmowe i reguły gatunkowe. Przyglądamy się też kontrowersyjnym bohaterom.
 • "Pentameron" [recenzja]: Niekończące się opowieści

  "Pentameron" [recenzja]: Niekończące się opowieści

  Kobieta (Salma Hayek), która zjada serce morskiego potwora po to, aby móc urodzić dziecko. Mężczyzna (Toby Jones) kochający ponad wszystko przerośniętą pchłę. Erotoman (Vincent Cassel), który dosłownie tarza się pośród nagich i pięknych kobiet. Stare, brzydkie siostry (Shirley Henderson i Hayley Carmichael) marzące o godnym ballady romansie.
 • Salma Hayek: Surowe serce

  Salma Hayek: Surowe serce

  Od piątku, 30 października, Salmę Hayek będziemy mogli oglądać w filmie "Pentameron" w reżyserii Matteo Garrone. Jej bohaterka - królowa Longtrellis - by zwiększyć szansę na zajście w ciążę, zjada surowe serce morskiego smoka.
 • "Pentameron": Vincent Cassel jak Casanova

  "Pentameron": Vincent Cassel jak Casanova

  Jedną z gwiazd nowego filmu Matteo Garrone "Pentameron" jest Vincent Cassel, który w ekranizacji neapolitańskich opowiadań Giambattisty Basilego wcielił się w postać lubieżnego władcy. Francuski aktor przyznał, że w jego postaci jest coś z Casanovy Felliniego.
 • Stacy Martin: "Nimfomanka" u boku Vincenta Cassela

  Stacy Martin: "Nimfomanka" u boku Vincenta Cassela

  Debiutowała w głośnej "Nimfomance" - filmie Larsa von Triera, który zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Ne tylko dotrzymała tam kroku tak doświadczonym aktorom, jak Charlotte Gainsbourg i Stellan Skarsgård, ale kto wie, czy nie skupiła na sobie uwagi dużo bardziej niż oni. Już od 30 października utalentowaną Stacy Martin będzie można podziwiać w pięknej i mrocznej baśni dla dorosłych - filmie "Pentameron" Matteo Garrone. Aktorka zagrała tam u boku Vincenta Cassela.
 • "Pentameron": Ciemna strona pragnień

  "Pentameron": Ciemna strona pragnień

  "Pentameron" w reżyserii Matteo Garrone - zrealizowana z wizjonerskim rozmachem, osadzona w świecie magii i tajemnic mroczna opowieść o naszych najskrytszych pragnieniach - trafi na ekrany polskich kin 30 października.
 • Salma Hayek jako wyniosła królowa w filmie "Pentameron" [zwiastun]

  Salma Hayek jako wyniosła królowa w filmie "Pentameron" [zwiastun]

  W październiku w polskich kinach będzie można podziwiać jedną z najpiękniejszych aktorek Hollywood - Salmę Hayek - w widowiskowym i mrocznym filmie Matteo Garrone "Pentameron".
 • "Pentameron" Matteo Garrone w kinach od 16 października [zwiastun]

  "Pentameron" Matteo Garrone w kinach od 16 października [zwiastun]

  16 października trafi na polskie ekrany nowy film Matteo Garrone "Pentameron". Główne role w osadzonej w świecie magii i tajemnic mrocznej opowieści o naszych najskrytszych pragnieniach zagrali Salma Hayek i Vincent Cassel.
 • Salma Hayek zjada surowe serce

  Salma Hayek zjada surowe serce

  W pokazywanym na festiwalu w Cannes anglojęzycznym debiucie Matteo Garrone "The Tale of Tales" Salma Hayek wcieliła się w XVII-wieczną hiszpańską królową, która, by zwiększyć szansę na zajście w ciążę, zjada surowe serce morskiego smoka.

Zdjęcia - Pentameron (16)

Filmy - Pentameron (4)