pedofilia

Artykuły - Pedofilia (246)

 • Ocalić syna: Trudna miłość matki

  Ocalić syna: Trudna miłość matki

  Dramat matki i jej dziecka pedofila. To inna perspektywa niż ta, z którą z reguły się spotykamy, pochylając się nad nieszczęściem ofiar. A to przecież również dramat ludzi, który rozgrywa się po drugiej stronie. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, co przeżywa matka osoby dopuszczającej się czynów karalnych.
 • Uważaj na dziecko – pedofile polują w Internecie

  Uważaj na dziecko – pedofile polują w Internecie

  Na początku czerwca 18-letniemu mieszkańcowi amerykańskiego miasta Providence postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego nieletnich. Nastolatek miał wymuszać na 10-letniej dziewczynce rozebranie się i wykonywanie czynności seksualnych przed kamerą pod groźbą opublikowania jej prywatnych informacji.
 • Spotkało ją wyjątkowe okrucieństwo

  Spotkało ją wyjątkowe okrucieństwo

  Robił to ojciec, wujek, dziadek, siostra, matka, ktoś obcy. Niektóre z nich były mamione obietnicą opieki i namiastką miłości, inne mają za sobą brutalne gwałty. Wszystkie zaś łączy je jedno - odważyły się powiedzieć, że w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie. Przeczytaj wstrząsający fragment książki "Molestowane", w którym autorki - Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka rozmawiają z jedną z ofiar - Iloną.
 • ​MMA. Najman zabrał głos w sprawie afery pedofilskiej

  ​MMA. Najman zabrał głos w sprawie afery pedofilskiej

  Marcin Najman emocjonalnie zareagował na film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało". Do obrazu traktującego o trójmiejskiej aferze pedofilskiej odniósł się we wpisie na Twitterze. W swoim stylu - czyli bezkompromisowo.
 • Badaczom udało się złamać sekretny kod stosowany przez pedofilów

  Badaczom udało się złamać sekretny kod stosowany przez pedofilów

  Brytyjskiej organizacji walczącej z wykorzystywaniem dzieci, udało się złamać tajny język, którym posługiwały się od lat międzynarodowe siatki pedofilów w internecie. Przełom ten ułatwi nie tylko znajdowanie i kasowanie nielegalnie zamieszczonych zdjęć i filmów, ale także pozwoli w skuteczniejszy sposób wykrywać zboczeńców.
 • Wykorzystanie seksualne dzieci: czy można je przed tym uchronić?

  Wykorzystanie seksualne dzieci: czy można je przed tym uchronić?

  Każde dziecko jest narażone na nadużycie seksualne – mówi psychotraumatolog Jolanta Zboińska. Możemy je przed tym chronić, szanując jego granice, budując relację, w której dziecko nam ufa i ucząc je, co jest, a co nie jest nadużyciem. Konsekwencje traumy z dzieciństwa można nieść przez całe życie.
 • Przebierał się za Spidermana i mył okna w dziecięcym szpitalu. Został skazany za pedofilię

  Przebierał się za Spidermana i mył okna w dziecięcym szpitalu. Został skazany za pedofilię

  Mroczna strona "superbohatera". Mężczyzna, który przebierał się za Spidermana i mył okna w szpitalu dla dzieci, został skazany za kręcenie i rozprowadzanie dziecięcej pornografii - informuje magazyn "People".
 • Watykański kardynał krytycznie o słowach papieża

  Watykański kardynał krytycznie o słowach papieża

  Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean Patrick O’Malley ocenił, że słowa papieża Franciszka o biskupie z Chile, oskarżanym o tuszowanie pedofilii, są "źródłem bólu dla ofiar". Tym samym kardynał z USA mocno zdystansował się od Franciszka.

Filmy - Pedofilia (48)