PayPass

Artykuły - PayPass (7)

 • Wkrótce zapłacimy zbliżeniowo kartami bez PIN do 100 zł

  Wkrótce zapłacimy zbliżeniowo kartami bez PIN do 100 zł

  Mastercard otrzymał od Narodowego Banku Polskiego zgodę na podwyższenie do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN. Zmiana ta nastąpi nie wcześniej, niż w II kwartale 2019 r.
 • Karta debetowa czy kredytowa?

  Karta debetowa czy kredytowa?

  Plastikowy pieniądz na dobre wyparł tradycyjne metody płatności. Posługujemy się zazwyczaj kartami kredytowymi oraz debetowymi. Wbrew pozorom te karty nie są identyczne. Co je różni i jaką warto mieć w swoim portfelu?
 • Czym będziemy płacić w 2035 roku?

  Czym będziemy płacić w 2035 roku?

  Bankowość internetowa obchodzi swoją porcelanową rocznicę. Dokładnie 20 lat temu możliwość dokonywania operacji bankowych przez internet wprowadził amerykański Security First Network Bank. Wydarzyło się to 20 lat po upowszechnieniu bankomatów w USA oraz 40 - po wydaniu pierwszej karty kredytowej. Co czeka nas za kolejne 20 lat? Jak i czym będziemy płacić w 2035 roku?
 • Karta zbliżeniowa - wygodna czy niebezpieczna?

  Karta zbliżeniowa - wygodna czy niebezpieczna?

  Banki zachęcają nas do korzystania z kart zbliżeniowych pozwalających sprawnie dokonywać drobnych płatności. Expander zwraca jednak uwagę na to, że część klientów ich nie chce z obawy o bezpieczeństwo. Jedną z przyczyn są pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia o możliwości skopiowania jej sygnału czy przechwycenia zapisanych na niej informacji. Okazało się jednak, że są to obawy bezpodstawne.
 • Google Wallet i współpraca z MasterCard

  Google od niedawna pracuje nad usługą płatności zbliżeniowych wykorzystujących czip NFC w telefonach. Google Wallet (Portfel) będzie działać we współpracy z Mastercard - płatności dokonamy w punktach oznaczonych logo PayPass.
 • "Most monet" do bezgotówkowej przyszłości

  "Most monet" do bezgotówkowej przyszłości

  Aby uczcić wprowadzenie w Wielkiej Brytanii płatności typu "Tap&Go" i uroczyście zainicjować wdrożenie PayPass, firma MasterCard zmieniła oblicze londyńskiego Millennium Bridge, wybrukowując go milionami funtów i pensów, co ma symbolizować otwarcie drogi do bezgotówkowej przyszłości. W ramach akcji mieszkańcy Londynu mogą także, pokonując "Most Monet", zerwać z przeszłością i nieporęczną gotówkę przekazać na rzecz organizacji charytatywnej "Coin Street", która zajmuje się budownictwem socjalnym oraz projektami prospołecznymi wokół London South Bank.
 • Program PayPass firmy MasterCard

  MasterCard na wystawie CTST pokazał również pierwszą "dwuinterfejsową" kartę z mikroprocesorem do "stykowej" i "bezdotykowej" realizacji płatności.