Paweł Poncyljusz

Synonimy:
Poncyljusz Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Paweł Poncyljusz (53)

Filmy - Paweł Poncyljusz (11)

 • Paweł Poncyljusz obstawia wynik prawyborów w PO: 70:30 dla Kidawy-Błońskiej

  "Przypuszczam, że to będzie co najmniej 70 do 30 (proc. głosów – przyp. red.) dla Kidawy-Błońskiej" - tak Paweł Poncyljusz obstawiał w Porannej rozmowie w RMF FM wynik prawyborów prezydenckich w PO. "Małgorzata Kidawa-Błońska ma większość, widać, że ludzie ją chcą, rozpoznają - mówię o tych członkach, którzy mają prawo głosowania w prawyborach" - ocenił gość Roberta Mazurka. Myślę, że niebawem wstąpię do PO - zapowiedział wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej. Rozmawiamy na ten temat z kierownictwem PO, to jest kwestia mojej roli, co mam tam robić - tłumaczył Poncyljusz. Jak się startuje w wyborach prezydenckich, to powinno się mieć za sobą jakąś strukturę polityczną. Szymon Hołownia nie pokazał, że tę machinę ma. Możliwe, że dzięki wyborom chciałby taką strukturę zbudować - mówił. Będę się przyglądał z taką przyjacielską postawą wobec Szymona Hołowni jako kandydata - dodał. Pewnie jeszcze przed Hołownią duże "lanie" przez media, opinię publiczną. Jeżeli to wytrzyma, utrzyma się na nogach, to może coś z tego będzie - ocenił. Moim zdaniem Polska nie była systemowo przygotowana do przyjęcia imigrantów, nie jesteśmy w Polsce dobrze zorganizowanym społeczeństwem obywatelskim - tak Paweł Poncyljusz ustosunkował się w Porannej rozmowie w RMF FM do słów Olgi Tokarczuk. Wczoraj w rozmowie w RMF FM noblistka stwierdziła: "Jest mi po prostu wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów. Nie potrafię tego zrozumieć". Nie jest mi wstyd, ale jestem uważam, że temat imigrantów nas nie ominie, jest to sprawa, która do Polski wróci, może ze zdwojoną siłą, jeśli dzisiaj nie będziemy jako posłowie pracować ze zdwojoną siłą nad przepływem imigrantów przez Polskę - stwierdził dziś gość Roberta Mazurka.
 • Poncyljusz: "Wypalać rozżarzonym żelazem"

  - Trzeba eliminować takich ludzi natychmiast - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz o zatrzymaniu Artura W. - Bierzmy pod uwagę, że CBA angażuje się w różne polityczne bójki - dodawał pytany przez Roberta Mazurka o to, czy koalicja nadal chce rozwiązania Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
 • Poncyljusz: "Wypalać rozżarzonym żelazem"

  - Trzeba eliminować takich ludzi natychmiast - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz o zatrzymaniu Artura W. - Bierzmy pod uwagę, że CBA angażuje się w różne polityczne bójki - dodawał pytany przez Roberta Mazurka o to, czy koalicja nadal chce rozwiązania Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
 • Poncyljusz o zatrzymanym burmistrzu Włoch: Ten człowiek absolutnie powinien zostać wyeliminowany

  "Ten człowiek powinien zostać wyeliminowany, takie przypadki trzeba wypalać rozżarzonym żelazem" - tak o zatrzymanym przez CBA burmistrzu Włoch mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Poncyljusz. "Dobrze by było, żeby władze partii przyglądały się, jak wygląda standard życia różnych samorządowców, czy ludzi, którzy pełnią funkcje publiczne" - twierdzi poseł-elekt KO. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Poncyljusz był pytany o dzisiejsze doniesienia "Super Expressu" o kandydaturze Antoniego Macierewicza na marszałka-seniora Sejmu. Czy to dobry pomysł? "Moim zdaniem nie" - ocenił poseł-elekt Koalicji Obywatelskiej. "Byłoby ciekawie, gdyby Janusz Korwin-Mikke stał się tym marszałkiem-seniorem. Tak wyborcy zdecydowali tu w Warszawie" - stwierdził. Poncyljusz był też pytany o polityczną odpowiedzialność za wyniki wyborów parlamentarnych. "Lider partii odpowiada politycznie, zawsze. Grzegorz Schetyna jest liderem PO i Koalicji Obywatelskiej" - mówił. Jak zapewnił, "nie będzie żądał głowy Schetyny". "To byłoby nieuczciwe z mojej strony" - tłumaczył polityk, którego Schetyna zaprosił na listy KO. Jak ocenił, dyskusje o zmianach we władzach Koalicji "to trochę michałki personalne, które wygasną dosłownie w ciągu kilku dni"'.