Paweł Olechnowicz

Artykuły - Paweł Olechnowicz (53)

 • Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu: Potraktowano mnie jak szmatę (cz.1)

  Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu: Potraktowano mnie jak szmatę (cz.1)

  - Przejęcie Lotosu przez Orlen to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Przecież w Orlenie państwo ma tylko 27 proc. udziałów - mówi były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Paweł Olechnowicz, 14 lat był człowiekiem wszystkich kolejnych premierów i ministrów skarbu. Kiedy w 2002 r. przyszedł do Lotosu, państwo polskie miało z tej firmy 2,5 mld zł wpływów z podatków, kiedy odchodził, było to 12,5-13 mld zł, mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Rada Lotosu może dziś odwołać Pawła Olechnowicza. Był prezesem 14 lat. Kto go zastąpi?

  Rada Lotosu może dziś odwołać Pawła Olechnowicza. Był prezesem 14 lat. Kto go zastąpi?

  Dziś pracę może stracić najdłużej obecnie urzędujący prezes państwowej spółki. Przed południem zbiera się Rada Nadzorcza Lotosu. Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że Rada będzie chciała odwołać prezesa Pawła Olechnowicza, urzędującego od 14 lat. Chce tego sam minister skarbu Dawid Jackiewicz.
 • Lotos wkrótce będzie mieć nowego prezesa?

  Lotos wkrótce będzie mieć nowego prezesa?

  - Rada nadzorcza Grupy Lotos niedługo poinformuje, czy widzi możliwość dalszej współpracy z zarządem Lotosu i prezesem Pawłem Olechnowiczem - poinformował w Sejmie Dawid Jackiewicz, minister skarbu.
 • Minister skarbu chce odwołać prezesa Lotosu

  Minister skarbu chce odwołać prezesa Lotosu

  Najdłużej urzędujący prezes państwowej spółki może wkrótce stracić pracę. Minister skarbu chce odwołać niezatapialnego do tej pory szefa gdańskiego Lotosu Pawła Olechnowicza - ustalili dziennikarze RMF FM. Pojawiają się już pierwsze nazwiska następców. W kręgach rządowych najczęściej pada nazwisko Andrzeja Jaworskiego, obecnego posła Prawa i Sprawiedliwości, a w przeszłości prezesa Stoczni Gdańsk.
 • Lotos: Rekordowe wyniki grupy pomimo zawirowań makroekonomicznych na świecie

  Lotos: Rekordowe wyniki grupy pomimo zawirowań makroekonomicznych na świecie

  - Możemy być spokojni o to, jak firma się rozwija. Mamy jeden z najlepszych wyników w historii spółki. Mamy także pieniądze na realizacje projektów inwestycyjnych - powiedział dziennikarzom podczas konferencji wynikowej Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos. W 2015 roku strata netto Grupy Lotos wyniosła 263,3 mln zł, w porównaniu do straty na poziomie 1,47 mld zł rok wcześniej.
 • Norweska przygoda Grupy Lotos z szansą na happy end

  Norweska przygoda Grupy Lotos z szansą na happy end

  Kilka lat temu gdański koncern zainwestował setki milionów dolarów w udziały w norweskich koncesjach wydobywczych na złożu Yme na Morzu Północnym. Inwestycja okazała się chybiona. Jednak jeszcze przed końcem tego roku Grupa Loos powinna przejąć pakiet aktywów na polu gazowym Sleipner i - jak mówi prezes Paweł Olechnowicz - definitywnie zamknąć rozdział Yme.
 • Prezes Grupy Lotos liczy na złoże B8

  Prezes Grupy Lotos liczy na złoże B8

  Wydobycie ropy ze złoża B8 na Morzu Bałtyckim to opłacalny projekt; pełna produkcja zostanie uruchomiona w przyszłym roku - mówi PAP prezes Grupy Lotos S.A. Paweł Olechnowicz.
 • Olechnowicz: Lotos zainteresowany dywersyfikacją dostaw ropy

  Olechnowicz: Lotos zainteresowany dywersyfikacją dostaw ropy

  Grupa Lotos chce dywersyfikować źródła dostaw dla czarnego złota. Ropa miałaby zatem pochodzić nie tylko z Rosji, ale także Arabii Saudyjskiej i Iranu - wynika z informacji przekazanych przez prezesa spółki, Pawła Olechnowicza.
 • Ceny ropy będą spadać

  Zdaniem prezesa Grupy Lotos, ceny ropy nie powinna istotnie spaść poniżej 50 USD za baryłkę, na koniec roku - prognozuje Paweł Olechnowicz.
 • Lotos spółka podtrzymuje plan 1,2 mln ton

  Grupa Lotos podtrzymuje cel zwiększenia wydobycia ropy do 1,2 mln ton w 2015 roku, a w 2014 roku wydobycie ma wynieść 550 tys. ton - poinformował w poniedziałek Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu.