Paweł Mucha

Artykuły - Paweł Mucha (12)

 • ​Paweł Mucha: Pojawiły się poprawki sprzeczne z porozumieniem

  ​Paweł Mucha: Pojawiły się poprawki sprzeczne z porozumieniem

  Minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha przyznał w radiu Zet, że niektóre poprawki PiS do prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym były zaskoczeniem dla Pałacu Prezydenckiego. Z jego słów wynika jednak, że Andrzej Duda będzie skłonny podpisać tak zmienione ustawy.
 • ​Pałac Prezydencki krytycznie o współpracy ze Stanisławem Piotrowiczem

  ​Pałac Prezydencki krytycznie o współpracy ze Stanisławem Piotrowiczem

  Nie układa się współpraca nad poprawkami do prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. "Tydzień czekaliśmy na spotkanie ze Stanisławem Piotrowiczem, nie chcemy kolejnego tygodnia czekać na kolejne uwagi pisemne" - powiedział w Radiu Zet Paweł Mucha.
 • Paweł Mucha: Dzisiaj skontaktuję się z Piotrowiczem

  Paweł Mucha: Dzisiaj skontaktuję się z Piotrowiczem

  Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapowiedział w poniedziałek, że jeszcze dziś skontaktuje się z przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisławem Piotrowiczem, by umówić konkretny termin spotkania dotyczącego prezydenckich projektów ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego.
 • Paweł Mucha: Ze strony prezydenta jest wola współpracy z większością parlamentarną

  Paweł Mucha: Ze strony prezydenta jest wola współpracy z większością parlamentarną

  Ze strony prezydenta jest wola pełnej współpracy z większością parlamentarną. Prezydent nie wycofuje się z realizacji swojego programu, a także w większości zgadza się z działaniami rządu - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.
 • Paweł Mucha: Andrzej Duda ma bardzo bliską więź z Donaldem Trumpem

  Paweł Mucha: Andrzej Duda ma bardzo bliską więź z Donaldem Trumpem

  "Bardzo bliska więź pana prezydenta Trumpa z panem prezydentem Andrzejem Dudą sprawi, że panowie na pewno będą rozmawiać jako osoby już bardzo dobrze się znające, które spędziły z sobą trochę czasu" - zapowiedział Paweł Mucha, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. "Andrzej Duda jest najważniejszym polskim politykiem" - ocenił przedstawiciel Kancelarii Prezydenta.
 • Kancelaria Prezydenta odpowiada na słowa Macrona i Merkel

  Kancelaria Prezydenta odpowiada na słowa Macrona i Merkel

  Problem z praworządnością w Polsce nie występuje - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. W jego ocenie ostatnie wypowiedzi liderów Francji i Niemiec wpisują się w kampanie wyborcze.
 • Projekt nowego Prawa wodnego przesłany do Sejmu

  Projekt nowego Prawa wodnego przesłany do Sejmu

  W zeszłym tygodniu został przesłany projekt nowego Prawa wodnego - poinformował PAP rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha. Nowe przepisy mają pozwolić m.in. na odblokowanie 3,5 mld euro na inwestycje w gospodarce wodnej.
 • Mucha: Brexit nie powinien wpłynąć na środki trafiające do Polski z UE

  Mucha: Brexit nie powinien wpłynąć na środki trafiające do Polski z UE

  Brexit nie powinien wpłynąć na środki otrzymywane przez Polskę z UE - są one ustalone w obecnym budżecie UE - mówi w wywiadzie dla PAP prezydencki minister Paweł Mucha. Dodaje, że prezydent będzie zabiegał, by interesy Polaków na Wyspach były jak najlepiej zabezpieczone także po Brexicie.
 • Kancelaria Prezydenta chce od KNF szczegółów wyliczeń kosztów ustawy spreadowej

  Kancelaria Prezydenta chce, by Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła szczegóły swoich wcześniejszych wyliczeń dotyczących kosztów wprowadzenia w życie tzw. ustawy spreadowej - poinformował Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
 • Jest za wcześnie, by mówić o zmianie przepisów ws. wycinki drzew - MS

  Jest za wcześnie, by mówić o zmianie przepisów ws. wycinki drzew - MS

  - Za wcześniej jest, żeby mówić o zmianie przepisów dotyczących wycinki drzew; ona nastąpi, gdy zajdzie taka potrzeba - poinformował rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha. Od władz Warszawy i Sopotu resort żąda informacji o decyzjach ws. wycinki w latach 2014-2016.

Filmy - Paweł Mucha (1)