Paweł Kukiz

Synonimy:
Kukiz Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Paweł Kukiz (380)

 • Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego z TVP

  Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego z TVP

  Najwcześniej w przyszłym tygodniu Rada Mediów Narodowych zajmie się wnioskiem Pawła Kukiza o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Chodzi o zamieszanie związane z organizacją Festiwalu w Opolu.
 • Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego

  Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego

  Paweł Kukiz złożył do Rady Mediów Narodowych wniosek o odwołanie prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Polityk ma wątpliwości związane z organizacją Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego zdaniem Kurski mógł działać na szkodę TVP.
 • Paweł Kukiz o Festiwalu w Opolu: Będzie wniosek do prokuratury

  Paweł Kukiz o Festiwalu w Opolu: Będzie wniosek do prokuratury

  Paweł Kukiz w rozmowie z RMF FM powiedział, że prawdopodobnie dziś zostanie złożone zawiadomienie do NIK-u i prokuratury. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa w postaci niegospodarności w związku z organizacją Festiwalu w Opolu.
 • Paweł Kukiz spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

  Paweł Kukiz spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

  "Prezydent Andrzej Duda oraz politycy Kukiz'15 zgodzili się, że konstytucja musi być obywatelska; ugrupowanie zadeklarowało "pełną" chęć współpracy" - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, po spotkaniu prezydenta z politykami Kukiz'15.
 • Paweł Kukiz: Festiwal Polskiej Piosenki powinien być w Opolu

  Paweł Kukiz: Festiwal Polskiej Piosenki powinien być w Opolu

  - Zniszczyć (festiwal w Opolu) mogą tylko sami artyści swoją muzyką - natomiast z polską piosenką nie jest aż tak źle, by mówić tutaj o zaoraniu Opola. Mam nadzieję, że Opole będzie przeniesione w czasie, nie wyobrażam sobie, by Festiwal Piosenki Polskiej odbywał się w jakimkolwiek innym mieście" - mówił w RMF FM Paweł Kukiz.
 • Dlaczego Kasia Moś przegrała? Paweł Kukiz zna odpowiedź

  Dlaczego Kasia Moś przegrała? Paweł Kukiz zna odpowiedź

  W sieci rozgorzała dyskusja na temat powodów, które sprawiły, że Kasia Moś zamiast zająć czołowe miejsca na Eurowizji, zajęła piąte miejsce od końca. Paweł Kukiz uznał, że Polka nie miała przy okazji swojego występu "żadnego podtekstu".
 • Paweł Kukiz odpowiada Jurkowi Owsiakowi. Liroy gościem Przystanku Woodstock

  Paweł Kukiz odpowiada Jurkowi Owsiakowi. Liroy gościem Przystanku Woodstock

  Na facebookowy list Jurka Owsiaka w sprawie m.in. demonstracji przy miesięcznicy smoleńskiej odpowiedział wywołany do tablicy Paweł Kukiz. "Pomóżcie mi rozwalić ten system! System, który Was ze sobą skłóca i służy tylko partyjniakom i ich ciemnym interesom" - zaapelował poseł.
 • Kukiz o referendum ws. edukacji: Nigdy nie jest za późno, niech mi PiS nie wciska kitu

  Kukiz o referendum ws. edukacji: Nigdy nie jest za późno, niech mi PiS nie wciska kitu

  "Nigdy nie jest późno na referendum”"– tak Paweł Kukiz mówi w Porannej rozmowie w RMF FM o referendum ws. edukacji. "W sprawach, które są ważne dla wszystkich obywateli, należy uszanować ich głos" – podkreśla gość Roberta Mazurka. "Jestem zwolennikiem likwidacji gimnazjów. Ale to nie ja mam decydować, czy będą gimnazja, czy nie, podobnie nie jak pani premier ma decydować. To są tak ważne sprawy, że pyta się o to obywateli" – podkreśla Kukiz. "Dla mnie argumentacja, że jest już za późno, bo reforma powoli jest wdrażana i ma wejść w życie we wrześniu, jest niekonsekwencją, ponieważ PiS przywróciło poprzedni wiek emerytalny powołując się na ponad 2 mln podpisów zebranych pod wnioskiem o referendum" – mówi. "Niech mi kitu Prawo i Sprawiedliwość nie wciska" – dodaje.
 • Paweł Kukiz kontra Piersi: Koniec głośnego sporu o nazwę

  Paweł Kukiz kontra Piersi: Koniec głośnego sporu o nazwę

  Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok pierwszej instancji w sprawie głośnego sporu pomiędzy Pawłem Kukizem a zespołem Piersi. Tym samym grupa może posługiwać się nazwą Piersi.
 • Niecodzienna sytuacja w Porannej rozmowie RMF FM

  Niecodzienna sytuacja w Porannej rozmowie RMF FM

  Wskutek nieporozumienia rano do studia RMF FM zawitało dwóch politycznych gości: Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz.

Zdjęcia - Paweł Kukiz (45)

Filmy - Paweł Kukiz (39)

 • Kukiz: Boli mnie zachowanie Dudy

  "Prezydent Duda mnie rozczarował, i to dosyć poważnie. Podpisanie tej ustawy, nowej ordynacji wyborczej, bez skierowania do Trybunału Konstytucyjnego… Wydaje nam się, że w znacznym stopniu ona narusza prawa obywatelskie" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Czy politycy Kukiz’15 złożą w tej sprawie wniosek do TK? "Z tego co wiem, PSL już taki wniosek złożył, więc nie ma takiej potrzeby" – odpowiada lider Kukiz’15. I podkreśla: "Boli mnie osobiście takie zachowanie prezydenta, bo pamiętam, że po I turze wyborów prezydenckich, pan Duda, by przyciągnąć do siebie moich byłych wyborców, mówił głośno, że trzeba się zastanowić nad wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w Sejmie. A skończyło się tym, że podpisał ustawę, która wycofuje je w gminach powyżej 20 tysięcy".
 • Paweł Kukiz: Należy rozpocząć gruntowną reformę policji

  „Wydaje mi się, że Joachim Brudziński (jako szef MSWiA - przyp. red.) to będzie dobry wybór. (…) Jest człowiekiem z zasadami, człowiekiem mocnym, człowiekiem, który z tym resortem da sobie radę. Pod warunkiem, że będzie miał obok siebie osobę, która kocha służby mundurowe i ma pomysł na systemową reformę tych służb” - powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz’15 dodał, że należy rozpocząć gruntowną reformę policji poprzez zmiany systemowe. „Od samego początku w policji mamy do czynienia z jednym wielkim skandalem. W ciągu dwóch lat mieliśmy komendanta Maja, mieliśmy zabójstwo, bo tak to trzeba nazwać, na komendzie we Wrocławiu i ostatnio daje się do Wrocławia, któremu trzeba poprawić PR, komendanta, który upił się i leżał” - wyjaśnił Paweł Kukiz. W Porannej rozmowie w RMF FM lider Kukiz'15 opowiadał także o projekcie utworzenia „sędziów pokoju”. „W Ministerstwie Sprawiedliwości są złożone dwa projekty, mamy trzeci projekt. Będziemy dyskutować wszystkie trzy. (…) Na "sędziach pokoju" powinien być oparty wymiar sprawiedliwości. Powinien być to prawnik, wybierany bezpośrednio przez obywateli na 5-letnią kadencję. I dopiero spośród "sędziów pokoju", KRS powinien wskazywać sędziów do instancji wyższych w sądach powszechnych” - wyjaśnił gość Roberta Mazurka.
 • Kukiz w Porannej rozmowie RMF (07.12.17)

  "Jak mi tej pani premier jest, tak po ludzku, żal. Ja nie dałem temu rządowi wotum zaufania. Natomiast to, co się wyprawia ... Czysto ludzkie podejście: Jak można tę kobietę (premier Beatę Szydło - przyp. red.), która pracuje od rana do nocy, jak pracuje to już inna sprawa, ale z pewnością jest to orka, jak można tak traktować człowieka, i przez pół roku mówić, że ona właściwie jest na wylocie. To też świadczy o tym, jaki jest charakter tej partii politycznej (PiS - przyp. red.)" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. "Jeśli w taki sposób traktują swoich, to co myślą o obywatelach?" - dodaje lider Kukiz'15.
 • Kukiz w Porannej rozmowie RMF (07.12.17)

  "Jak mi tej pani premier jest, tak po ludzku, żal. Ja nie dałem temu rządowi wotum zaufania. Natomiast to, co się wyprawia ... Czysto ludzkie podejście: Jak można tę kobietę (premier Beatę Szydło - przyp. red.), która pracuje od rana do nocy, jak pracuje to już inna sprawa, ale z pewnością jest to orka, jak można tak traktować człowieka, i przez pół roku mówić, że ona właściwie jest na wylocie. To też świadczy o tym, jaki jest charakter tej partii politycznej (PiS - przyp. red.)" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. "Jeśli w taki sposób traktują swoich, to co myślą o obywatelach?" - dodaje lider Kukiz'15.