Paweł Kukiz

Synonimy:
Kukiz Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Paweł Kukiz (384)

 • Paweł Kukiz kończy nową płytę: To prawie muzyka poważna

  Paweł Kukiz kończy nową płytę: To prawie muzyka poważna

  W rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM poseł Paweł Kukiz ujawnił, że jeszcze w tej kadencji Sejmu "na pewno" ukaże się jego nowa płyta.
 • Festiwal w Opolu w Polsacie: Alvaro Soler, Paweł Kukiz, Michał Szpak na koncercie "Przebojowe Opole"

  Festiwal w Opolu w Polsacie: Alvaro Soler, Paweł Kukiz, Michał Szpak na koncercie "Przebojowe Opole"

  W piątek 22 czerwca w Amfiteatrze w Opolu odbędzie się transmitowany przez Polsat koncert "Przebojowe Opole". Na scenie pojawią się m.in. Alvaro Soler, Perfect, Lady Pank, Grzegorz Hyży, Red Lips, Ich Troje i Michał Szpak.
 • Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego z TVP

  Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego z TVP

  Najwcześniej w przyszłym tygodniu Rada Mediów Narodowych zajmie się wnioskiem Pawła Kukiza o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Chodzi o zamieszanie związane z organizacją Festiwalu w Opolu.
 • Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego

  Paweł Kukiz chce odwołania Jacka Kurskiego

  Paweł Kukiz złożył do Rady Mediów Narodowych wniosek o odwołanie prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Polityk ma wątpliwości związane z organizacją Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego zdaniem Kurski mógł działać na szkodę TVP.
 • Paweł Kukiz o Festiwalu w Opolu: Będzie wniosek do prokuratury

  Paweł Kukiz o Festiwalu w Opolu: Będzie wniosek do prokuratury

  Paweł Kukiz w rozmowie z RMF FM powiedział, że prawdopodobnie dziś zostanie złożone zawiadomienie do NIK-u i prokuratury. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa w postaci niegospodarności w związku z organizacją Festiwalu w Opolu.
 • Paweł Kukiz spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

  Paweł Kukiz spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

  "Prezydent Andrzej Duda oraz politycy Kukiz'15 zgodzili się, że konstytucja musi być obywatelska; ugrupowanie zadeklarowało "pełną" chęć współpracy" - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, po spotkaniu prezydenta z politykami Kukiz'15.
 • Paweł Kukiz: Festiwal Polskiej Piosenki powinien być w Opolu

  Paweł Kukiz: Festiwal Polskiej Piosenki powinien być w Opolu

  - Zniszczyć (festiwal w Opolu) mogą tylko sami artyści swoją muzyką - natomiast z polską piosenką nie jest aż tak źle, by mówić tutaj o zaoraniu Opola. Mam nadzieję, że Opole będzie przeniesione w czasie, nie wyobrażam sobie, by Festiwal Piosenki Polskiej odbywał się w jakimkolwiek innym mieście" - mówił w RMF FM Paweł Kukiz.
 • Dlaczego Kasia Moś przegrała? Paweł Kukiz zna odpowiedź

  Dlaczego Kasia Moś przegrała? Paweł Kukiz zna odpowiedź

  W sieci rozgorzała dyskusja na temat powodów, które sprawiły, że Kasia Moś zamiast zająć czołowe miejsca na Eurowizji, zajęła piąte miejsce od końca. Paweł Kukiz uznał, że Polka nie miała przy okazji swojego występu "żadnego podtekstu".
 • Paweł Kukiz odpowiada Jurkowi Owsiakowi. Liroy gościem Przystanku Woodstock

  Paweł Kukiz odpowiada Jurkowi Owsiakowi. Liroy gościem Przystanku Woodstock

  Na facebookowy list Jurka Owsiaka w sprawie m.in. demonstracji przy miesięcznicy smoleńskiej odpowiedział wywołany do tablicy Paweł Kukiz. "Pomóżcie mi rozwalić ten system! System, który Was ze sobą skłóca i służy tylko partyjniakom i ich ciemnym interesom" - zaapelował poseł.
 • Kukiz o referendum ws. edukacji: Nigdy nie jest za późno, niech mi PiS nie wciska kitu

  Kukiz o referendum ws. edukacji: Nigdy nie jest za późno, niech mi PiS nie wciska kitu

  "Nigdy nie jest późno na referendum”"– tak Paweł Kukiz mówi w Porannej rozmowie w RMF FM o referendum ws. edukacji. "W sprawach, które są ważne dla wszystkich obywateli, należy uszanować ich głos" – podkreśla gość Roberta Mazurka. "Jestem zwolennikiem likwidacji gimnazjów. Ale to nie ja mam decydować, czy będą gimnazja, czy nie, podobnie nie jak pani premier ma decydować. To są tak ważne sprawy, że pyta się o to obywateli" – podkreśla Kukiz. "Dla mnie argumentacja, że jest już za późno, bo reforma powoli jest wdrażana i ma wejść w życie we wrześniu, jest niekonsekwencją, ponieważ PiS przywróciło poprzedni wiek emerytalny powołując się na ponad 2 mln podpisów zebranych pod wnioskiem o referendum" – mówi. "Niech mi kitu Prawo i Sprawiedliwość nie wciska" – dodaje.

Zdjęcia - Paweł Kukiz (45)

Filmy - Paweł Kukiz (41)

 • Kukiz: Pytania referendalne podsunięte prezydentowi to żenada

  "Uważam, że pytania, które panu prezydentowi zostały podsunięte z intencją przyciągnięcia ludzi do urn referendalnych - mówię o tym 500+ wpisanym do konstytucji - to jest żenada, trudno to inaczej nazwać. Jak można wpisać ‘500 zł będziecie mieli w konstytucji’?” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Według lidera Kukiz’15 Andrzej Duda powinien poważnie podejść do sprawy referendum konstytucyjnego. „On ma w tej chwili historyczną szansę, by zapytać o fundamentalne sprawy ustrojowe. O takie rzeczy jak np. ordynacja, czy ma być większościowa czy nie. O takie rzeczy, czy wynik referendum obligatoryjny dla władz, bezprogowy. Jeżeli chodzi już o pieniądze, to zgodziłbym się na zapisanie zasady zrównoważonego budżetu, czyli zakazu zadłużania państwa” – mówił gość Roberta Mazurka. Kukiz odniósł się także do Jana Śpiewaka, którego kandydaturę w Warszawie miał początkowo poprzeć. „Zdania na temat Jana Śpiewaka nie zmieniam. Uważam go za świetnego chłopaka, kochającego Warszawę (…) z całą pewnością w Warszawie nie będę wspierać Jana Śpiewaka, by się na niego nie obrazili pani Nowacka i pan Zandberg, żeby pan Śpiewak nie został na lodzie” – mówił Kukiz.
 • Kukiz w Porannej rozmowie RMF (21.03.18)

  "Domagam się nie oszczędności, a zakończenia rozpasania urzędniczego. Bo te wszystkie ruchy z tzw. redukcją i oszczędnościami w ministerstwach to ruchy pozorne. Ci ludzie są przenoszeni na inne wymyślane stanowiska i cały czas są zasilani z tzw. budżetu państwa, a praktycznie to są nasze pieniądze" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz, mówiąc o polityce "odchudzania" rządu Mateusza Morawieckiego. "Należy zlikwidować gabinety polityczne na szczeblu centralnym, naciskamy od ponad 2,5 roku na likwidację tych gabinetów powołując się na wcześniejsze żądania PiS. (…) Udało się nam na szczęście przekonać PiS do zlikwidowania gabinetów na szczeblu samorządowym" – podkreślił lider ruchu Kukiz’15. Jak dodał, ustawę o zarobkach polityków powinny napisać wszystkie środowiska polityczne. Skomentował też słowa ministra Jarosława Gowina na temat zarobków polityków. "Nie zakpiłem z premiera Gowina, bo napisałem bardzo wzruszającą balladę, mam już nawet gotową muzykę, ale celowo nie wypuszczam tej ballady przed świętami, bo ona jest tak poruszająca i tak wzruszająca, że mogłaby ona zniszczyć radość Święta Zmartwychwstania" – stwierdził. Paweł Kukiz poinformował również, że jutro na komisji ds. służb specjalnych zostanie poruszony temat otrucia Siergieja Skripala, ale nie wiadomo, czy będzie to w trybie jawnym czy tajnym. "To byłaby świetna decyzja, gdyby prezydent powiedział: 'Niech jedzie Kukiz za mnie'. Ja nie żartuję - ja bardzo chciałbym zobaczyć te mecze" – tak z kolei Kukiz odniósł się do wczorajszych słów Krzysztofa Szczerskiego na temat Andrzej Dudy i mundialu w Rosji.
 • Kukiz: Boli mnie zachowanie Dudy

  "Prezydent Duda mnie rozczarował, i to dosyć poważnie. Podpisanie tej ustawy, nowej ordynacji wyborczej, bez skierowania do Trybunału Konstytucyjnego… Wydaje nam się, że w znacznym stopniu ona narusza prawa obywatelskie" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Czy politycy Kukiz’15 złożą w tej sprawie wniosek do TK? "Z tego co wiem, PSL już taki wniosek złożył, więc nie ma takiej potrzeby" – odpowiada lider Kukiz’15. I podkreśla: "Boli mnie osobiście takie zachowanie prezydenta, bo pamiętam, że po I turze wyborów prezydenckich, pan Duda, by przyciągnąć do siebie moich byłych wyborców, mówił głośno, że trzeba się zastanowić nad wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w Sejmie. A skończyło się tym, że podpisał ustawę, która wycofuje je w gminach powyżej 20 tysięcy".
 • Paweł Kukiz: Należy rozpocząć gruntowną reformę policji

  „Wydaje mi się, że Joachim Brudziński (jako szef MSWiA - przyp. red.) to będzie dobry wybór. (…) Jest człowiekiem z zasadami, człowiekiem mocnym, człowiekiem, który z tym resortem da sobie radę. Pod warunkiem, że będzie miał obok siebie osobę, która kocha służby mundurowe i ma pomysł na systemową reformę tych służb” - powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz’15 dodał, że należy rozpocząć gruntowną reformę policji poprzez zmiany systemowe. „Od samego początku w policji mamy do czynienia z jednym wielkim skandalem. W ciągu dwóch lat mieliśmy komendanta Maja, mieliśmy zabójstwo, bo tak to trzeba nazwać, na komendzie we Wrocławiu i ostatnio daje się do Wrocławia, któremu trzeba poprawić PR, komendanta, który upił się i leżał” - wyjaśnił Paweł Kukiz. W Porannej rozmowie w RMF FM lider Kukiz'15 opowiadał także o projekcie utworzenia „sędziów pokoju”. „W Ministerstwie Sprawiedliwości są złożone dwa projekty, mamy trzeci projekt. Będziemy dyskutować wszystkie trzy. (…) Na "sędziach pokoju" powinien być oparty wymiar sprawiedliwości. Powinien być to prawnik, wybierany bezpośrednio przez obywateli na 5-letnią kadencję. I dopiero spośród "sędziów pokoju", KRS powinien wskazywać sędziów do instancji wyższych w sądach powszechnych” - wyjaśnił gość Roberta Mazurka.