Paweł Kowal

Synonimy:
Kowal Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Paweł Kowal (107)

Filmy - Paweł Kowal (33)

 • Paweł Kowal: Startuję, bo chciałbym, żeby za cztery lata były wolne wybory

  "Startuję w tych wyborach z jednej prostej przyczyny - bo chciałbym, żeby za cztery lata były wolne wybory" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal. "Jaki jest powód, dla którego OBWE pierwszy raz historii przysłała do Polski misję obserwacyjną? Ona się pojawia ze względu na charakter kampanii wyborczej. Wybory to nie jest to samo co głosowanie" - podkreślał gość Roberta Mazurka. Kowal, "jedynka" na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w Krakowie, przyznał, że nie słyszał o proteście mieszkańców Skawiny przeciwko fetorowi unoszącemu się z pobliskiego zakładu. Pomogę, ale nie mogę o wszystkim słyszeć - zadeklarował Kowal. Pytany o to, ile wydał pieniędzy na obecną kampanię, gość Roberta Mazurka zaznaczył, że na razie nie potrafi powiedzieć dokładnie. Kilkadziesiąt tysięcy, jeszcze nie jest wszystko policzone, w większości to są wpłaty znajomych, zdziwiłby się pan kogo. W kilku przypadkach były to zaskakujące dla mnie wpłaty, osób które wcale dużo nie zarabiają - dodał gość Porannej rozmowy w RMF FM. „Możemy mieć taką sytuację, że PiS znowu rządzi i osoby z półświatka mają kontakt biznesowy z osobami najwyżej na szczycie polityki. Kiedy, od lat 90. taka sytuacja miała miejsce?” – pytał retorycznie Paweł Kowal w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Robert Mazurek pytał też swojego gościa o stosunek do aborcji. „Jestem za zakazem aborcji. Obecny kompromis powinien zostać zachowany. Jeśli któraś ze stron zacznie naciskać, to powstanie kompletny chaos i prawdopodobnie każda zmiana doprowadzi w końcu do otworzenia w końcu szerszej możliwości aborcji” – powiedział Kowal. Kandydat do Sejmu z krakowskiej listy Koalicji Obywatelskiej mówił też, że po wyborach rząd powinien zweryfikować działalność CBA. Gość Porannej rozmowy opowiedział się także za zgodą na handel w niedziele dla małych sklepów i utrzymaniem zakazu dla hipermarketów.
 • Paweł Kowal: Odzyskanie wraku tupolewa? Nie mamy na to wpływu. To zależy od Rosjan

  "Nie będę panu wciskał ciemnoty, że z Rosją będzie lepiej, jak w Polsce zmieni się rząd" - mówi gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, Paweł Kowal lider listy Koalicji Obywatelskiej w Krakowie – pytany o możliwość odzyskania wraku tupolewa. Jego zdaniem, kiedyś wrak otrzymamy, "bo nic nie jest wieczne". "Kiedyś skończy się władza Putina" - podkreśla. Koalicja Obywatelska wiele może zmienić (odzyskanie wraku tupolewa- przyp.red), bo ma podejście pragmatyczne - tłumaczy gość RMF FM. Pytany o politykę zagraniczną Paweł Kowal odpowiada: potrzebujemy iść głównym nurtem, żeby coś załatwić. Bardzo dobrze zadomowiłem się w Krakowie. Jeżeli w życiu byłem posłem, to z Małopolski. Jeżeli byłem aktywny społecznie, to był to Kraków i Klub Jagielloński - tłumaczy Paweł Kowal. Pytany o stwierdzenie posłanki PiS Małgorzaty Wassermann , że w Krakowie jest "ciałem obcym" odpowiada: bardzo szanuję panią Wassermann, ale nieładnie powiedziała. Wiem, że kampania ma swoje prawa - dodaje.
 • Kowal: "Trzeba by usłyszeć od pani marszałek jak ocenia to co się działo w ostatnich dniach"

  - Dobrze by było, żeby ona jako nowy marszałek (...) odniosła się do tego co się stało, że znalazła się w tym miejscu tuż przed wyborami - mówił Paweł Kowal o powołaniu Izabeli Witek jako nowej marszałek sejmu.
 • Kowal: "Trzeba by usłyszeć od pani marszałek jak ocenia to co się działo w ostatnich dniach"

  - Dobrze by było, żeby ona jako nowy marszałek (...) odniosła się do tego co się stało, że znalazła się w tym miejscu tuż przed wyborami - mówił Paweł Kowal o powołaniu Izabeli Witek jako nowej marszałek sejmu.